dmuchańce porwał wiatr
fot. Adobe Stock/YouTube

Przerażający film – wiatr porwał dmuchańce

Dmuchańce, które tak uwielbiają dzieci, mogą stać się dla nich śmiertelnie niebezpieczne. To naprawdę realne zagrożenie, zwłaszcza przy tak gwałtownych zmianach pogody, jakie teraz się zdarzają. Zobacz film nagrany przez jednego z rodziców na letnim festynie.
Ewa Janczak-Cwil
dmuchańce porwał wiatr
fot. Adobe Stock/YouTube
W ostatnią sobotę na Białorusi świętowano Noc Kupały. Z tej okazji w mieście Aleksandria zorganizowano dla dzieci festyn. Znalazły się na nim trampoliny i dmuchane zabawki dla najmłodszych. Gdy bawiła się tam ponad setka osób, nagle zerwał się silny wiatr i uniósł zabawki wraz z dziećmi. Na szczęście nikt nie zginął, ale siedem osób doznało obrażeń.

Gdy rodzice zobaczyli unoszące się w powietrzu olbrzymie dmuchane trampoliny, zaczęli biec, aby ratować swoje dzieci. Siedem osób musiało trafić do szpitala, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W śród poszkodowanych jest czworo dzieci i troje dorosłych.

Dzieci płakały, rodzice byli przerażeni

Jak opowiedzieli portalowi Zerkalo świadkowie zdarzenia, wiatr pojawił się dosłownie znikąd, a wszystko wydarzyło się w jednej chwili. Najpierw poszybowała jedna zabawka, za chwilę uniosła się druga. Choć na filmie cała sytuacja nie wygląda aż tak groźnie, to i dzieci, i rodzice przeżyli chwile prawdziwej grozy – dzieciaki płakały, rodzice w popłochu biegali, szukając swoich pociech. Na pomoc ruszyli żołnierze, którzy znajdowali się na miejscu. Po rannych przyjechały karetki. Kluczowe momenty całego zdarzenia widać na poniższym filmie:


Przyczyną wypadku było prawdopodobnie nienależyte zabezpieczenie dmuchańców. Okoliczności zdarzenia badają miejscowe służby.

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy