Przerwa świąteczna wielkanocna
fot. AdobeStock

Przerwa świąteczna Wielkanoc: kiedy i ile dni wolnych od pracy?

Przerwa świąteczna na Wielkanoc 2020 wypada w kwietniu. Kiedy dokładnie? Sprawdź i zaplanuj urlop na święta wielkanocne. W tym roku nie połączysz ich z majówką!
Milena Oszczepalińska
Przerwa świąteczna wielkanocna
fot. AdobeStock
Święta Wielkanocne w 2020 roku wypadają dość późno, bo dopiero w kwietniu. Warto wcześniej znać ich dokładną datę, żeby móc zaplanować ewentualny urlop lub wyjazd do rodziny na wspólne świętowanie. Kiedy wypada przerwa świąteczna z okazji Świąt Wielkanocnych 2020? Podpowiadamy!

Przerwa świąteczna – Wielkanoc 2020

Co roku z okazji Świąt Wielkiej Nocy przysługuje nam jeden dzień wolny od pracy – w Poniedziałek Wielkanocny. Zdarza się, że pracodawcy dają pracownikom wolne również w Piątek Wielkanocny (albo przynajmniej wcześniej wypuszczają ich tego dnia z pracy). Taki wydłużony weekend świąteczny czeka nas między drugim a trzecim tygodniem kwietnia tego roku. Wielkanoc 2020 wypada w niedzielę 12 kwietnia i później wolny jest jeszcze 13 kwietnia, lany poniedziałek.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Przerwa wielkanocna dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Dzieci szkolne mają zwykle nieco więcej wolnego w okolicach Wielkanocy. W tym roku na mocy § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) przerwa świąteczna będzie trwać od 9 do 14 kwietnia 2020.
Pracownicy, którzy są rodzicami dzieci w wieku szkolnym, mogą wykorzystać ten fakt i wziąć urlop wypoczynkowy na 3 dni: 9, 10 i 14 kwietnia i wyjechać gdzieś całą rodziną na prawie tygodniowy wypoczynek.

Zobacz też: Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Urlop na Święta Wielkanocne i majówkę

Wielkanoc to ruchome święto i każdego roku wypada w nieco innym czasie – zwykle w marcu lub w kwietniu. Raz na kilka lat obchodzone jest pod koniec kwietnia, a wtedy wystarczy wziąć tylko kilka dni urlopu i mieć długi wypoczynek, obejmujący święta i majówkę. W 2020 roku raczej trudno będzie połączyć te dwa święta, ponieważ dzieli je prawie 3 tygodnie. W dodatku 1 maja wypada w piątek, zatem będzie to wyjątkowo krótka, 3-dniowa majówka.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy