Przerwa świąteczna wielkanocna
fot. AdobeStock

Przerwa świąteczna Wielkanoc: kiedy i ile dni wolnych od pracy?

Przerwa świąteczna na Wielkanoc 2020 wypada w kwietniu. Kiedy dokładnie? Sprawdź i zaplanuj urlop na święta wielkanocne. W tym roku nie połączysz ich z majówką!
Milena Oszczepalińska
Przerwa świąteczna wielkanocna
fot. AdobeStock
Święta Wielkanocne w 2020 roku wypadają dość późno, bo dopiero w kwietniu. Warto wcześniej znać ich dokładną datę, żeby móc zaplanować ewentualny urlop lub wyjazd do rodziny na wspólne świętowanie. Kiedy wypada przerwa świąteczna z okazji Świąt Wielkanocnych 2020? Podpowiadamy!

Przerwa świąteczna – Wielkanoc 2020

Co roku z okazji Świąt Wielkiej Nocy przysługuje nam jeden dzień wolny od pracy – w Poniedziałek Wielkanocny. Zdarza się, że pracodawcy dają pracownikom wolne również w Piątek Wielkanocny (albo przynajmniej wcześniej wypuszczają ich tego dnia z pracy). Taki wydłużony weekend świąteczny czeka nas między drugim a trzecim tygodniem kwietnia tego roku. Wielkanoc 2020 wypada w niedzielę 12 kwietnia i później wolny jest jeszcze 13 kwietnia, lany poniedziałek.
Redakcja poleca: Mąż mnie nie docenia, choć wychowuję dziecko i zajmuję się domem – co robić? [WIDEO]
Tylko młoda matka wie, ile pracy, czasu i energii wymaga zajmowanie się małym dzieckiem i domem. Mężczyźni najczęściej nie mają na ten temat bladego pojęcia, dlatego nie doceniają kobiet. „Zamień się rolami z partnerem, niech przez jeden dzień zobaczy, co to znaczy opiekować się dzieckiem, gotować, sprzątać, robić pranie’’ – mówi dr Magdalena Śniegulska.

Przerwa wielkanocna dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Dzieci szkolne mają zwykle nieco więcej wolnego w okolicach Wielkanocy. W tym roku na mocy § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) przerwa świąteczna będzie trwać od 9 do 14 kwietnia 2020.
Pracownicy, którzy są rodzicami dzieci w wieku szkolnym, mogą wykorzystać ten fakt i wziąć urlop wypoczynkowy na 3 dni: 9, 10 i 14 kwietnia i wyjechać gdzieś całą rodziną na prawie tygodniowy wypoczynek.

Zobacz też: Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Urlop na Święta Wielkanocne i majówkę

Wielkanoc to ruchome święto i każdego roku wypada w nieco innym czasie – zwykle w marcu lub w kwietniu. Raz na kilka lat obchodzone jest pod koniec kwietnia, a wtedy wystarczy wziąć tylko kilka dni urlopu i mieć długi wypoczynek, obejmujący święta i majówkę. W 2020 roku raczej trudno będzie połączyć te dwa święta, ponieważ dzieli je prawie 3 tygodnie. W dodatku 1 maja wypada w piątek, zatem będzie to wyjątkowo krótka, 3-dniowa majówka.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy