jaka dawka witamuny d dla niemowlęcia
fot. Adobe Stock

Szukasz suplementu diety wspomagającego rozwój dziecka? Przetestuj Humana benelife D3+DHA

Jako troskliwa mama, doskonale wiesz, że w pierwszym roku życia, Twój maluszek potrzebuje ważnych witamin i mikroelementów. Weź udział w testowaniu Humana benelife D3+DHA i przekonaj się, czemu warto podawać go dziecku.
jaka dawka witamuny d dla niemowlęcia
fot. Adobe Stock

Jakie witaminy są ważne w diecie dziecka?


Dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania, organizm dziecka potrzebuje odpowiednich witamin. Wśród nich są dwie najważniejsze – witamina D3 oraz kwasy DHA. Witamina D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, oraz wspomaga optymalną absorpcję wapnia i fosforu w organizmie. Niedobór witaminy D u niemowlęcia może grozić krzywicą, dlatego istotne jest, aby w organizmie dziecka nie zabrakło tego ważnego składnika. Niemowlęta karmione piersią powinny dostawać 400 j.m. witaminy D w pierwszy 6 miesiącach życia i od 400-600 j.m. w drugim półroczu. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę D u niemowląt karmionych mieszanką jest takie samo jak u dzieci karmionych piersią. Jeśli chodzi o dzieci powyżej 1 roku życia, powinny one otrzymywać witaminę D w dawce 600-1000 j.m.

Z kolei kwasy DHA, czyli kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, odpowiadają za prawidłowy rozwój mózgu u niemowląt, a także są niezbędne do prawidłowego rozwoju siatkówki oka. Kwasy te, w obrębie układu nerwowego maluch zaczyna gromadzić jeszcze przed narodzinami – najintensywniej od 20. tygodnia życia płodowego i robi to nieprzerwanie do ok. 4. roku życia. W pierwszych latach życia dziecka, ważne jest odpowiednie dawkowanie zarówno witaminy D3 jak i kwasów DHA.

Suplementy diety jako rozwiązanie?


Bez względu na to czy karmisz maluszka piersią czy podajesz mu mieszankę, starasz się, aby Twojemu dziecku nie brakowało żadnych witamin. Dlatego oprócz witamin i minerałów zawartych w mleku, warto poszukać preparatu, który dodatkowo wesprze prawidłowy rozwój dziecka. W przypadku podawania dziecku witaminy D3 i kwasów DHA, ważne jest to, aby nie przekraczać ich dziennej dawki. Jeżeli szukasz preparatu, który umożliwia suplementację obu składników przy jednym podaniu, wypełnij ankietę i przetestuj suplement diety Humana benelife D3+DHA.
W skład Humana benelife D3+DHA wchodzi wspomniana już wcześniej witamina D3, która pomaga w utrzymaniu zdrowych kształtowania kości oraz przyczynia się do optymalnej absorpcji wapnia i fosforu w organizmie, a także kwasy DHA, które przyczyniają  się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Humana benelife D3+DHA ma neutralny smak, dzięki czemu maluszkom łatwiej go zaakceptować. Dodatkową zaletą preparatu jest to, że w zestawie znajduje się pipeta, dzięki której łatwo jest podać go dziecku suplement. Ta innowacyjna forma podania witaminy D jest przede wszystkim wygodna, precyzyjna oraz bezpieczna.

Badania potwierdzają przyspieszony rozwój motoryczny u niemowląt, które otrzymywały Witaminę D3 i kwasy DHA, w stężeniu zawartym w produkcie Humana benelife D3+DHA.


Chcesz przetestować Humana benelife D3+DHA? Wypełnij ankietę:

Zobacz także

Popularne tematy