Przewijak dla nemowlaka
fot. AdobeStock

Przewijak dla niemowlaka: na łóżeczko i na komodę

Taki gadżet znacznie ułatwia codzienną pielęgnację dziecka i powinien się znaleźć na liście zakupowej przed narodzinami dziecka.
Dominika Bielas
Przewijak dla nemowlaka
fot. AdobeStock
Przewijak to podstawowy element każdej wyprawki dla noworodka. Oprócz karmienia to właśnie zmiana pieluszki będzie czynnością, którą pierwszych tygodniach będziesz wykonywała najczęściej. Taki gadżet jest niezbędny, gdyż łatwo go wyczyścić, a maluchy potrafią zaskoczyć. Przewijak uchroni cię przed niechcianymi zabrudzeniem kocyka czy pościeli. Co wybrać? Opcji jest kilka:

Przewijak drewniany

Jeśli masz duży pokój dla maluszka lub miejsce w łazience warto zainwestować w wolnostojący przewijak. Taka konstrukcja sprawi, że będzie ci wygodnie przewijać malucha, a wszystkie potrzebne rzeczy do przewijania będziesz miała pod ręką. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wanienka z przewijakiem. 
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszą zabawkę - przytulaczka dla niemowlaka - film
Dowiedz się, po co niemowlakowi zabawka. Sprawdź, co to są przytulaczki i zobacz te najpiękniejsze.

Przewijak na łóżeczko

To tanie i wygodne rozwiązanie. Ten rodzaj przewijaka jest usztywniany, a dużym plusem jest to, że zajmuje mało miejsca. Umieszcza się go w poprzek łóżeczka, dzięki czemu rodzic nie obciąża kręgosłupa podczas zmiany pieluszki. Ten typ świetnie się sprawdzi przez pierwsze miesiące. Niestety starsze dziecko będzie zbyt duże i zbyt ruchliwe, by przewijanie było wygodne i bezpieczne.

Miękki przewijak na komodę

Jeśli planujesz zakup komody do dziecięcego pokoju, możesz zakupić taką od razu z przewjakiem lub taką ze specjalnie wyprofilowanymi bokami. W tym przypadku wystarczy dokupić miękki przewijak. Taki typ będzie także wygodny do przewijania na łóżku.

Mata do przewijania i inne przewijaki

Mata jest najtańszym rozwiązaniem i przy tym bardzo praktycznym, gdyż można ją złożyć i ze sobą wszędzie zabrać. Świetnie się sprawdzi, gdy malec wyrośnie z małego sztywnego przewijaka. Dodatkowo ma niską cenę. Wadą jest to, że dziecko przewija się np. na łóżku, czyli w pozycji, która obciąża kręgosłup, będzie to niezbyt wygodne także dla kobiet po cesarskim cieciu. Ciekawym rozwiązaniem są składane przewijaki, które w razie potrzeby można zawsze schować.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy