Przewijanie w miejscu publicznym
fot. AdobeStock

ABC przewijania w miejscach publicznych

Choć bywa kłopotliwe, czasami jest po prostu nieuniknione. Jak przygotować się na wyjście z dzieckiem, by z łatością zmienić mu pieluszkę w każdych warunkach?
Milena Oszczepalińska
Przewijanie w miejscu publicznym
fot. AdobeStock
Jeżeli lubisz często wychodzić z dzieckiem na dłużej, musisz liczyć się z tym, że konieczne będzie przewijanie go w różnych, nie zawsze dogodnych miejscach. Podpowiadamy, o czym należy wówczas pamiętać. Przeczytaj!

Akcesoria przydatne do przewijania w miejscach publicznych

Przewijanie poza domem będzie o wiele łatwiejsze, jeżeli będziemy mieli kilka przydatnych akcesoriów. Warto zakupić:
  • matę przenośną do przewijania – jest składana, a dzięki temu zajmuje mało miejsca;
  • jednorazowe podkłady do przewijania – przydadzą się, jeśli przewijaki w publicznych toaletach nie będą wyposażone w papier jednorazowy do podkładania;
  • jednorazowe folijki na pieluszki – brudną pieluszkę trzeba jakoś zabezpieczyć przed wrzuceniem jej do kosza;
  • torbę na akcesoria – żeby wszystko było pod ręką w jednym miejscu.
 
Oprócz tego standardowo należy mieć ze sobą zamykane opakowanie nawilżanych chusteczek oraz czyste pieluszki, również najlepiej w zamykanej torebce, chroniącej przed zabrudzeniem.
Redakcja poleca: Jak przewijać noworodka - krok po kroku [WIDEO]
Jak przewijać noworodka? Prezentujemy film instruktażowy o przewijaniu noworodka krok po kroku, na którym położna wyjaśnia, w jaki sposób powinna wyglądać zmiana pieluszki maluszka. Na szczęście, każdy rodzic nabiera w tym prędzej czy później wprawy.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Tu ważne są dwie kwestie. Po pierwsze, zanim położymy dziecko na rozkładanym przewijaku montowanym do ściany gdzieś w publicznej toalecie, musimy sprawdzić, czy jest solidny i czy nie ma zagrożenia, że nagle się złoży, a dziecko z niego wypadnie (co niestety czasem się zdarza). [content:1_4602,2_1031,,8_925,,0_21249:CMNews]
Po drugie z tego rodzaju przewijaków korzysta mnóstwo dzieci, nie wszystkie z pewnością są zdrowe, dlatego bezwzględnie należy zwracać uwagę na higienę. Nigdy nie kładziemy dziecka bezpośrednio na przewijaku, najpierw musimy podłożyć pod niego papier jednorazowy (powinien być dostępny w łazience) lub własny jednorazowy podkład, kocyk lub pieluszkę. To bardzo ważne, żeby dziecko nie zaraziło się jakimiś bakteriami. Oczywiście przed przystąpieniem do zmiany pieluszki powinniśmy umyć ręce (ale ta zasada nie obowiązuje wyłącznie przy przewijaniu w miejscu publicznym).

Nie wszystko na pokaz!

Starajmy się zachować możliwie dyskretnie, przewijając malucha. Poza szczególnymi przypadkami, gdy zupełnie nie ma możliwości skorzystania z wydzielonego do tego celu miejsca, starajmy się unikać przewijania dziecka na oczach innych osób. Po pierwsze jest to sprawa dość intymna, po drugie nie zmuszajmy obcych ludzi do konieczności oglądania zawartości pieluszki naszego brzdąca.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy