Vanellope urodziła się z sercem poza klatką piersiową
fot. Twitter

Niesamowite! Urodziła się z sercem poza klatką piersiową [WIDEO]

Lekarze stwierdzili, że dziecko nie ma szans na przeżycie i doradzili rodzicom aborcję. Okazało się, że byli w błędzie!
Dominika Bielas
Vanellope urodziła się z sercem poza klatką piersiową
fot. Twitter
Gdy pewna brytyjska para na rutynowym USG usłyszał, że serce dziecka rozwija się poza ciałem maluszka, byli w szoku. Choć doradzano im aborcję, postanowili walczyć o życie córeczki. Malutka przyszła na świat 22 listopada i po szeregu operacji lekarze ogłosili sukces!

To miało być rutynowe badanie

Każdy rodzic idąc na USG liczy, że wszytko jest w porządku. Chce usłyszeć, że dziecko rozwija się prawidłowo, czeka także, by zobaczyć i usłyszeć, jak bije małe serduszko. Tyle że serce małej Vanellope biło poza ciałem dziecka. W 16. tygodniu u dziewczynki zdiagnozowano ektopię serca. Jest to rzadka wada wrodzona polegająca na ułożeniu serca poza obrębem klatki piersiowej. U dziewczynki nie rozwinął się również mostek. Większość dzieci z tą wadą umiera. Rodzicom przedstawiono kilka opcji, w tym aborcję. Naomi i Dean, rodzice dziewczynki wierzyli jednak, że ich córeczka sobie poradzi i się nie pomylili!
Redakcja poleca: Płeć dziecka: czy lekarz może się pomylić - film
Na jakiej podstawie ginekolog określa płeć dziecka i kiedy wynik badania USG w ciąży może być fałszywy?

Olbrzymi sukces!

Vanellope miała się urodzić w Boże Narodzenie, ale by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia serca, wykonano cesarskie ciecie już w 35. tygodniu ciąży. Kiedy 22 listopada dziewczynka przyszła na świat wszyscy wstrzymali oddech, czekając na płacz maluszka, kluczowe było pierwsze 10 minut po narodzinach. Kiedy maluch się rozpłakał, wszyscy poczuli ulgę, ale to był dopiero początek jej walki. Zaledwie 50 minut o narodzinach dziewczynka trafiła na stół operacyjny. Życie dziecka ratowało aż 50 specjalistów: chirurgów, anestezjologów i neonatologów, ginekologów i położnych. W ciągu 3 tygodni dziewczynka przeszła w sumie aż 3 operacje. Po ostatniej z nich lekarze ogłosili sukces! Serce małej Vanellpe zostało schowane do wnętrza ciała noworodka.
Uwaga! Film zawiera sceny nieodpowiednie dla dzieci i osób wrażliwych:

Dziewczynka jest bardzo silna i świetnie sobie radzi. W przyszłości maluszek przejdzie prawdopodobnie jeszcze kolejne zabiegi, które pozwolą zrekonstruować coś na kształt mostka, który ochroni jej serce. Ta niezwykła historia pokazuje, że jednak cuda się zdarzają i dodaje otuchy tym, którzy często myślą, że są w sytuacji bez wyjścia.

Źródło: nottinghampost.com​

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy