moc ludzkiego dotyku
fot. Adobe Stock

„Przeżyłam dzięki dotykowi siostry”: historia bliźniaczek pokazuje moc ludzkiego dotyku

Czy bliźnięta mogą pomóc sobie nawzajem, dodać siły i... uratować życie? A starsze dzieci, rodzice? Z potężną siłą ludzkiego dotyku wszystko staje się możliwe, nawet cudowny powrót do zdrowia. We wzruszający sposób pokazuje to nowy spot marki NIVEA.
Magdalena Drab
moc ludzkiego dotyku
fot. Adobe Stock
Ludzki dotyk ma niezwykłą moc – taką, która ulecza duszę i ciało. Jeśli ktoś nie wierzy, niech obejrzy wyjątkowy film o przedwcześnie urodzonych bliźniaczkach, z których jedna... miała nie przeżyć. Uratowała ją siostra, w bardzo prosty i pełen miłości sposób. 

Moc ludzkiego dotyku: wzruszająca historia bliźniaczek

Dotyk to jedna z podstawowych ludzkich potrzeb! Raport NIVEA nie pozostawia wątpliwości: dotyk ma kolosalne znaczenie dla poczucia bliskości fizycznej i emocjonalnej, a tym samym – dla zdrowia. To dlatego marka wystartowała z nową kampanią „Care for Human Touch. Dbajmy o dotyk – bądźmy bliżej siebie”. Marka przeznaczy 20 milionów euro na wsparcie projektów promujących zdrowotne korzyści wynikające z dotyku „skóra do skóry”. Pomoc ma dotrzeć do dzieci urodzonych przedwcześnie, osób niedowidzących oraz starszych z demencją.

Moc ludzkiego dotyku (wg badania przeprowadzonego przed pandemią COVID-19) jest niezwykła. Dotyk:
  • zmniejsza ból,
  • wzmacnia układ odpornościowy,
  • uspokaja,
  • obniża poziom hormonów stresu,
  • zmniejsza poczucie samotności,
  • zwiększa szanse wcześniaków na przeżycie.

Niestety, zdaniem większości ankietowanych za rzadko się dotykamy! Powód? Najwięcej osób wini nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych i mediów społecznościowych. Wiele wskazuje także na normy społeczne, które nie sprzyjają kontaktom fizycznym. Ale uwaga! Pandemia wiele w nas zmieniła: aż 75 proc. badanych podczas izolacji zrozumiało, jak ważny dla zdrowia jest kontakt fizyczny.

W ramach kampanii Nivea przygotowała krótkometrażowy film przedstawiający prawdziwą historię przedwcześnie urodzonych bliźniaczek Lilly i Madelaine. Życie jednej z nich, zagrożone po urodzeniu, zostało uratowane przez siostrzany dotyk, gdy dziewczynka była jeszcze w inkubatorze. To przepiękny przykład na to, ile dobrego może zdziałać fizyczny dotyk. A jednocześnie zachęta, aby pełen miłości dotyk stał się integralną częścią każdego naszego dnia.Źródło: Nivea, badania przeprowadzone przez niezależny instytut badawczy Mindline

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy