święta
fot. Fotolia

Świetna akcja: rodzinne święta bez polityki! Dołączysz?

Rozmowa o polityce przy wigilijnym stole? Murowana katastrofa. Przynajmniej jedna osoba obrazi się, a dzieci śmiertelnie znudzone prysną od stołu. Nie chcę tego. Przyłączamy się do facebookowej akcji, że ani słowa na temat tej okropnej polityki. I lepiej się pilnować -  każde  słowo może cię słono kosztować - 10 zł mniej w kieszeni. 
Agnieszka Majchrzak
święta
fot. Fotolia

Pomysłodawcą akcji jest  ojciec Wwwirgiliusz, który na facebooku zamieścił post zatytuowany: "PiS nie PiS, w ŚWĘTA spokój ma być. Miłość na być. Radość ma być".  Apeluje o radowanie się świętami, a jak już za nic nam to nie wychodzi to chociaż ... cieszenie się świątecznymi  smakołykami. Dla tych zaś co nie mogą, karny mandat - 10 zł na Polską Akcję Humanitarną lub Caritas.  

Ten jeden wyjątkowy dzień w roku

Spokój, radość, miłość, wspólne nakrywanie do stołu, pyszności, na które czekam cały rok. No i prezenty. Ten cudowny moment, kiedy najmłodsza córeczka z wypiekami na twarzy, krztusząc się od emocji, podbiegnie i  sepleniąc powie, że ten Mikołaj to jest niesamowity i jak on to robi, że udało mu się przynieść to wszystko o czym marzyła. "A mówiłaś, że to jest niemożliwe do kupienia" – doda z lekkim wyrzutem.

To moje marzenie. Uroczyście przyrzekam, że dołożę wszelkich starań, aby nie politykować przy karpiu. Ale z góry mówię, że nie wiem czy się uda, nie ręczę za wszystkich. W tym roku organizuję Wigilię w swoim domu dla mojej rodziny i męża. A to jak starcie dwóch tytanów. Babcia solidarnościówa kontra dziadek, który zawsze powtarza, że za komuny było nieźle.
Redakcja poleca: Jak wychować szczęśliwe dziecko? Jest 1 warunek! – mówi psycholog [WIDEO]
Jak wychować mądre i szczęśliwe dziecko? Podstawowym warunkiem jest... twoje szczęście! Furtką dla dziecka do dobrego życia są szczęśliwi i spełnieni rodzice.

   Bez polityki? Będzie ciężko, ale lajkuję

- Teraz to jest życie, a ja pamiętam, jak trzeba było stać całą noc w kolejce, żeby można było kupić schab na święta - westchnie  moja mama. – Ależ  skąd,  ja potrafiłem kupić wszystko, bez stania, objeżdżałem tylko kolejki, zamawiałem  sobie miejsca i przyjeżdżałem z powrotem jak była już moja kolej"  - odpowie teść.

I tak od słowa do słowa robi się gorąco. Dzieci przewracają oczami i po raz kolejny proponują otwieranie prezentów, a my z mężem próbujemy studzić emocje i ratować atmosferę. Popieram pomysł ojca Wwwirgiliusza. I lajkuję go. Jeżeli uważasz, że to ma sens i daje szanse na chwilę oddechu w święta,  przyłącz się do akcji ojca Wwwirgiliusza. Daj lajka.

Roześlę wici, że w Wigilię trzymamy się z dala od polityki. Chociaż mam lekką obawę, że tata męża znany z przekory postanowi mieć gest i hojnie zasili konta Caritasu i Polskiej Akcji Humanitarnej. 

Źródło: Facebook

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy