GRY
 
 

"Przygody Pszczółki Mai" w Teatrze "Andersena"

7-11.03.2012r., Teatr "Andersena" zaprasza dzieci na przedstawienie w reżyserii Jana Jerzego Połońskiego.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
TERMINY SPEKTAKLI
środa (7 marca)  godz. 9.30 i 11.30
czwartek ( 8 marca )godz. 9.30 i 11.30
piątek (9 marca ) godz. 9.30 i 11.30
niedziela (11 marca ) godz. 12.00

„Przygody pszczółki Mai”
Historia znana wszystkim od lat 3 do 103. Mała, nierozważna pszczółka postanawia wyruszyć na pomoc porwanej Królowej… Przyjaźń, lojalność, strach, determinacja, odwaga i miłość. Podczas niezwykłej przygody Maja poznaje znaczenie tych wszystkich słów, które sprawiają, że staje się dojrzałą i odpowiedzialną pszczołą…
Spektakl „Przygody pszczółki Mai” to roztańczony, kolorowy a zarazem mądry musical dla dzieci.
Porywająca muzyka Marcina Partyki sprawia, że widowisko tętni rytmem i melodią. Do nich układy choreograficzne stworzyła Paulina Andrzejewska - fundując pełnowymiarową choreografię musicalu najwyższego gatunku. Znana z Teatru Roma w Warszawie, m.in. autorka układów choreograficznych z “Upiora w operze”.
Scenografię stworzyła jedna z najwybitniejszych artystek teatru lalek – Eva Farkašova, która przeobraziła scenę teatralną w mikro-świat przyrody i niesamowitych form plastycznych. Z kolei w świat pszczół, ważek, biedronek, szerszeni, pająków i innych stworzeń poprowadzi nas młody reżyser, aktor i artysta kabaretowy Jerzy Jan Połoński - znany lubelskiej publiczności z reżyserii spektakli „Kopciuszek”, „Przecinek i kropka” czy „Pasja Lubelska”.

reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Eva Farkašova
muzyka: Marcin Partyka
choreografia: Paulina Andrzejewska
adaptacja tekstu: Ireneusz Maciejewski
teksty piosenek: Bogusław Byrski
przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta
animacja: Marta Zawieja
Występują: Urszula Pietrzak jako pszczółka Maja oraz Bożena Dragun, Roma Drozdówna, Mirella Rogoza-Biel, Violetta Tomica, Dominika Mrozowska, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet, Daniel Arbaczewski, Konrad Biel, Bogusław Byrski, Piotr Gajos, Bartosz Siwek.


 
W Teatrze "Andersena" na przekór zimie już jest ciepło i zielono. Wiosenną atmosferę przywołują i rozkręcają stada pszczół, szerszeni, koników polnych i biedronek. Jeszcze przez kilka dni na  deskach lubelskiego teatru można obejrzeć spektakl "Przygody Pszczółki Mai" w reżyserii Jana Jerzego Połońskiego.

Kto ma dosyć przemoczonych butów, grubych kurtek, i zmarzniętych paluszków niech niedzielne popołudnie spędzi w Teatrze "Andersena", i zanurkuje razem z nami w  zielone źdźbła trawy. Warto się pospieszyć, gdyż to ostatnie spektakle w tym sezonie.
Na kolejne spotkanie z niesforną Mają trzeba będzie czekać nawet pół roku. Gorąco polecamy.
 
Bilety do kupienia w kasie teatru w cenie 20 zł (indywidualny) i 15zł (grupowy).
 
Kasa biletowa czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-15.30,
w piątek: 8:00-17:30 i na 2 godziny przed wydarzeniem. Tel. 81-532 32 25

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
ul. Dominikańska 1, (na Starym Mieście)
20-111 Lublin
więcej »

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj