GRY
 
 

Przygody Pszczółki Mai w Teatrze Andersena

30.09.2012r., godz.12.00 Teatr Andersena w Lublinie jeszcze nie rozstaje się z latem! Na scenę wraca, po dosyć długiej przerwie, spektakl "Przygody Pszczółki Mai" w reżyserii Jana Jerzego Połońskiego.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Przedstawienie, które zdobyło już w Lublinie swoją wierną widownię, to kolorowy, nie pozbawiony wątku sensacyjnego, musical dla dzieci. Na łące panuje zamieszanie, bo właśnie porwano królową pszczół. a chętnych do jej ratowania jak na lekarstwo. Dosyć niebezpieczną misję bierze w swoje ręce, czy raczej na skrzydełka, tytułowa Maja. Przygody małej pszczółki podczas poszukiwań Królowej Matki to sprawdzian dorosłości i odpowiedzialności. Ale jak to mówi stare owadzie przysłowie: "Nie poddawaj się dopóki oddychasz". \

Porywająca muzyka Marcina Partyki sprawia, że widowisko tętni rytmem i melodią. Do nich układy choreograficzne stworzyła Paulina Andrzejewska - fundując pełnowymiarową choreografię musicalu najwyższego gatunku. Znana z Teatru Roma w Warszawie, m.in. autorka układów choreograficznych z “Upiora w operze”. Scenografię stworzyła jedna z najwybitniejszych artystek teatru lalek – Eva Farkašova, która przeobraziła scenę teatralną w mikro-świat przyrody i niesamowitych form plastycznych. Z kolei w świat pszczół, ważek, biedronek, szerszeni, pająków i innych stworzeń poprowadzi nas młody reżyser, aktor i artysta kabaretowy Jerzy Jan Połoński - znany lubelskiej publiczności z reżyserii spektakli „Kopciuszek”, „Przecinek i kropka” czy „Pasja Lubelska”.

Waldemar Bonsels
Przygody Pszczółki Mai
/spektakl dla dzieci od lat 3 /

reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Eva Farkašova
muzyka: Marcin Partyka
choreografia: Paulina Andrzejewska
adaptacja tekstu: Ireneusz Maciejewski
teksty piosenek: Bogusław Byrski
przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta
animacja: Marta Zawieja

Występują: Urszula Pietrzak jako pszczółka Maja oraz Bożena Dragun, Roma Drozdówna, Mirella Rogoza-Biel, Violetta Tomica, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet, Gabriela Jaskóła, Daniel Arbaczewski, Konrad Biel, Bogusław Byrski, Piotr Gajos, Bartosz Siwek.

Więcej informacji o repertuarze teatru i naszych spektaklach znajdziecie na stronie: www.teatrandersena.pl

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. H. Ch. Andersena w cenie:
- 20 zł (indywidualny)
- 15zł (grupowy)
- 5zł (spotkanie z bohaterem, pytaj w kasie przed spektaklem)

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena
ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
Lublin
www.teatrandersena.pl
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj