Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy – część 2 [WIDEO]

Mięśnie dna miednicy należy ćwiczyć regularnie, najlepiej co drugi dzień. Dzięki temu szybko zobaczysz efekty. Namawia do tego Zosia Budkiewicz, fizjoterapeutka i instruktorka fitness.
Prezentujemy drugą część ćwiczeń mięśni Kegla: w klęku podpartym i na plecach. Schodzimy do parteru, dlatego przyda się mata.

Trening prowadzi Zofia Budkiewicz – fizjoterapeutka i instruktorka fitness, która specjalizuje się w ćwiczeniach i masażu kobiet w ciąży i po porodzie. Współpracuje z licznymi szkołami rodzenia. Jest  mamą dwójki dzieci.

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy w klęku podpartym

Oprócz mięśni krocza, które napinamy w czasie ćwiczenia, trenujemy mięśnie głębokie brzucha i grzbietu.
  • Jak ćwiczymy: Łokcie pod barkami, ręce pod łokciami, kolana pod biodrami. Unosimy jedną rękę i przeciwne ramię. Ręką sięgamy do kolana i z powrotem. Zatrzymujemy na kilka sekund. Zmieniamy stronę.
  • Powtarzamy: 12–15 razy w czterech seriach. Po ćwiczeniach chwila na relaks, tzn. siadamy na piętach, rozluźniamy dół pleców i brzuch.

Ćwiczenia na mięśnie Kegla podczas leżenia na plecach

W trakcie tego ćwiczenia pracują nie tylko mięśnie dna miednicy, ale też mięśnie pośladków i grzbietu.
  • Jak ćwiczymy: Pięty umieszczamy pod kolanami, ramiona wzdłuż ciała, barki nisko, głowa jest przedłużeniem kręgosłupa, brzuch wciągnięty. Unosimy biodra w górę i dół.
  • Powtarzamy: 10–12 razy w czterech seriach. Po ćwiczeniach przyciągamy kolana do siebie, chwilę się relaksujemy.

Leżenie na plecach – wersja trudniejsze

  • Jak ćwiczymy: Przybieramy taką samą pozycję jak wcześniej. Ćwiczenie utrudniamy, opierając stopę na udzie. Unosimy biodra, góra i dół. Zmieniamy nogę. Jeszcze trudniej będzie, jeśli jedną nogę uniesiemy tuż nad podłogą. Unosimy biodra.
  • Powtarzamy: 10 razy na każdą stronę.
Zoabcz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy