GRY
 
 

Przykrywać - nie przykrywać?

Czy w lecie, gdy jest gorąco, również trzeba przykrywać dziecko?


Czy w lecie, gdy jest gorąco, również trzeba przykrywać dziecko?

To zależy od temperatury. Jeśli utrzymuje się stale na poziomie ok. 20°C, a dziecko śpi w śpiworku, nie trzeba go dodatkowo przykrywać, by nie dopuścić do przegrzania.

Przygrzewanie nie sprzyja zdrowiu, wręcz przeciwnie – niemowlęta, którym jest stale zbyt ciepło, znacznie częściej chorują. A więc podczas upałów synek z powodzeniem może spać jedynie w lekkiej koszulce i cienkich śpioszkach.

W ciepłych porach roku w pokoju, w którym śpi niemowlę, należy również uchylać okno, ustawiając łóżeczko dziecka w bezpiecznej odległości, tak by na nie nie wiało. Proszę również pamiętać, że dzieci wcale nie muszą być ubierane cieplej niż dorośli. Warto także zadbać, by pościel, śpiworek, śpioszki i koszulka do spania były z czystej bawełny.

Tekst: prof. dr hab. Jacek Grygalewicz, leczy małych pacjentów od 45 lat. Aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Kieruje Kliniką Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Stworzył poradnię zaburzeń oddychania w czasie snu. Członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj