palenie w ciąży
fot. kadr z filmu

Przyszła mama i papieros. Co byś zrobiła w takiej sytuacji?

Kobieta w zaawansowanej ciąży pali na oczach ludzi. Niektórych prosi o ogień. Jak reagują?
Beata Turska
Jest młoda, śliczna i ma wielki brzuch – tak wielki, że trudno go przeoczyć. Pali papierosa  pod sklepem, na oczach wielu ludzi. Niektórych prosi o ogień.  Jak reagują?

Przeczytaj także: Ciąża i palenie to złe połącznieNa filmie widać, że ludzie  zauważają palącą przyszłą mamę. Oglądają się za nią, ale większość z nich nie reaguje. Gdy dziewczyna prosi o zapalniczkę, bez problemu ją dostaje. Niektórzy nawet pomagają jej przypalić papierosa!

"To szokujące patrzeć jak ludzie reagują na tę sytuację  –  piszą autorzy tego eksperymentu (bo to na szczęście był tylko eksperyment, a brzuch nie był prawdziwy). I apelują:  "Jeśli widzisz palącą przyszłą mamę, natychmiast ją powstrzymaj. Palenie w ciąży prowadzi do wielu problemów!"

Ba, tylko jak na to reagować? Jak powstrzymać kobietę w ciąży przed krzywdzeniem własnego dziecka? Co jej powiedzieć? Co zrobić, gdy nie będzie chciała zgasić papierosa? Czekamy na Twój komentarz. 

Przeczytaj, dlaczego nie wolno palić w ciąży
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy