palenie w ciąży
fot. kadr z filmu

Przyszła mama i papieros. Co byś zrobiła w takiej sytuacji?

Kobieta w zaawansowanej ciąży pali na oczach ludzi. Niektórych prosi o ogień. Jak reagują?
Beata Turska
Jest młoda, śliczna i ma wielki brzuch – tak wielki, że trudno go przeoczyć. Pali papierosa  pod sklepem, na oczach wielu ludzi. Niektórych prosi o ogień.  Jak reagują?

Przeczytaj także: Ciąża i palenie to złe połącznieNa filmie widać, że ludzie  zauważają palącą przyszłą mamę. Oglądają się za nią, ale większość z nich nie reaguje. Gdy dziewczyna prosi o zapalniczkę, bez problemu ją dostaje. Niektórzy nawet pomagają jej przypalić papierosa!

"To szokujące patrzeć jak ludzie reagują na tę sytuację  –  piszą autorzy tego eksperymentu (bo to na szczęście był tylko eksperyment, a brzuch nie był prawdziwy). I apelują:  "Jeśli widzisz palącą przyszłą mamę, natychmiast ją powstrzymaj. Palenie w ciąży prowadzi do wielu problemów!"

Ba, tylko jak na to reagować? Jak powstrzymać kobietę w ciąży przed krzywdzeniem własnego dziecka? Co jej powiedzieć? Co zrobić, gdy nie będzie chciała zgasić papierosa? Czekamy na Twój komentarz. 

Przeczytaj, dlaczego nie wolno palić w ciąży
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy