GRY
 
 

Przyszła mama i papieros. Co byś zrobiła w takiej sytuacji?

Kobieta w zaawansowanej ciąży pali na oczach ludzi. Niektórych prosi o ogień. Jak reagują?

Jest młoda, śliczna i ma wielki brzuch – tak wielki, że trudno go przeoczyć. Pali papierosa  pod sklepem, na oczach wielu ludzi. Niektórych prosi o ogień.  Jak reagują?

Przeczytaj także: Ciąża i palenie to złe połącznieNa filmie widać, że ludzie  zauważają palącą przyszłą mamę. Oglądają się za nią, ale większość z nich nie reaguje. Gdy dziewczyna prosi o zapalniczkę, bez problemu ją dostaje. Niektórzy nawet pomagają jej przypalić papierosa!

"To szokujące patrzeć jak ludzie reagują na tę sytuację  –  piszą autorzy tego eksperymentu (bo to na szczęście był tylko eksperyment, a brzuch nie był prawdziwy). I apelują:  "Jeśli widzisz palącą przyszłą mamę, natychmiast ją powstrzymaj. Palenie w ciąży prowadzi do wielu problemów!"

Ba, tylko jak na to reagować? Jak powstrzymać kobietę w ciąży przed krzywdzeniem własnego dziecka? Co jej powiedzieć? Co zrobić, gdy nie będzie chciała zgasić papierosa? Czekamy na Twój komentarz. 

Przeczytaj, dlaczego nie wolno palić w ciąży
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj