GRY

"Psia Planeta"

„Kiedy ma się dziesięć lat, naprawdę trudno napisać „coś mądrego”. Śmiesznego, zabawnego, krótkiego – tak, ale mądrego...” – mówi Ala Wolniewicz.

książka
W swojej powieści 12-letnia autorka opisuje perypetie Ali, dziewczynki, która odlatuje z Ziemi ze swoim  nowym psem, Teodorem i ląduje na planecie zamieszkałej przez psy.

Bohaterka książki, wspólnie ze swoim pupilem, tropią psich złoczyńców a czasami sami ścigani są przez psią policję. Poznają zaawansowaną psią cywilizacje, spotyka ich mnóstwo przygód.
 
„Powieść czytało się znakomicie. Mnóstwo zwrotów akcji, barwne dialogi, niebezpieczne przygody – to wszystko sprawia, że czytelnik nie jest znużony i z ciekawością przewraca kartki. Trzeba podkreślić, że mimo młodego wieku i zapewne braku dużego doświadczenia w pisarstwie autorka sprawnie i świadomie posługuje się językiem, umiejętnie porusza się w różnych stylach i na ogół unika, co zdarza się wielu, nawet dojrzałym pisarzom, językowej sztampy” - Wojciech Górnaś Wydawnictwo MUZA SA
 
O Autorce:
Ala Wolniewicz, urodzona 14 grudnia 1998 r. w Warszawie, młodziutka, utalentowana autorka opowiadań i scenariuszy do sztuk wystawianych w szkolnym teatrze. Kocha muzykę i teatr, gra na skrzypcach, dużo czyta, no i pisze książki.
 
Autorką ilustracji
do „Psiej Planety” jest Agatka Kuźnicka.
Agatka, która wyrosła wśród pędzli i farb, pomimo niepełnosprawności jest czynnym uczestnikiem profesjonalnych plenerów malarskich i wystaw, gdzie obok rodziców (Haliny i Bartłomieja Kuźnickich, znanych grafików i ilustratorów), prezentuje swe dynamiczne, bajecznie kolorowe kompozycje.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Rynek Polski Sp. z o.o.
Będzie dostępna na rynku już w maju w sieci Empik oraz księgarni internetowej Merlin.pl.
Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?