GRY
 
 

"Psia Planeta"

„Kiedy ma się dziesięć lat, naprawdę trudno napisać „coś mądrego”. Śmiesznego, zabawnego, krótkiego – tak, ale mądrego...” – mówi Ala Wolniewicz.

książka
W swojej powieści 12-letnia autorka opisuje perypetie Ali, dziewczynki, która odlatuje z Ziemi ze swoim  nowym psem, Teodorem i ląduje na planecie zamieszkałej przez psy.

Bohaterka książki, wspólnie ze swoim pupilem, tropią psich złoczyńców a czasami sami ścigani są przez psią policję. Poznają zaawansowaną psią cywilizacje, spotyka ich mnóstwo przygód.
 
„Powieść czytało się znakomicie. Mnóstwo zwrotów akcji, barwne dialogi, niebezpieczne przygody – to wszystko sprawia, że czytelnik nie jest znużony i z ciekawością przewraca kartki. Trzeba podkreślić, że mimo młodego wieku i zapewne braku dużego doświadczenia w pisarstwie autorka sprawnie i świadomie posługuje się językiem, umiejętnie porusza się w różnych stylach i na ogół unika, co zdarza się wielu, nawet dojrzałym pisarzom, językowej sztampy” - Wojciech Górnaś Wydawnictwo MUZA SA
 
O Autorce:
Ala Wolniewicz, urodzona 14 grudnia 1998 r. w Warszawie, młodziutka, utalentowana autorka opowiadań i scenariuszy do sztuk wystawianych w szkolnym teatrze. Kocha muzykę i teatr, gra na skrzypcach, dużo czyta, no i pisze książki.
 
Autorką ilustracji
do „Psiej Planety” jest Agatka Kuźnicka.
Agatka, która wyrosła wśród pędzli i farb, pomimo niepełnosprawności jest czynnym uczestnikiem profesjonalnych plenerów malarskich i wystaw, gdzie obok rodziców (Haliny i Bartłomieja Kuźnickich, znanych grafików i ilustratorów), prezentuje swe dynamiczne, bajecznie kolorowe kompozycje.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Rynek Polski Sp. z o.o.
Będzie dostępna na rynku już w maju w sieci Empik oraz księgarni internetowej Merlin.pl.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj