fot. screen ktla5

Lekkomyślność właścicieli psów może doprowadzić do prawdziwej tragedii...

To, jak ta mama broniła przez kilka minut swojego 2-letniego synka przed próbującymi go zagryźć dwoma psami, to prawdziwe bohaterstwo! Zobaczcie film!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. screen ktla5
Gdy oglądałam ten film, byłam przerażona. Od razu wyobraziłam sobie swoje bezbronne dzieci, które wobec tak dużych i wściekłych psów, nie miałyby żadnych szans. To jak zareagowała ta mama, która swoim ciałem osłaniała przez kilka minut swojego synka, to naprawdę siła i potęga matczynej miłości.

Psy zaatakowały dziecko

Do zdarzenia doszło w Kalifornii. Mam wraz z 2-latkiem stała przed własnym domem, prawdopodobnie wrócili z zakupów. Nagle do dziecka podbiegły dwa sporych rozmiarów psy, które zaczęły go atakować i gryźć. Mama chłopca próbowała je odpędzić, a gdy te nie reagowały, chwyciła synka za rękę i trzymając go przed sobą, zaczęła biec w kierunku drzwi wejściowych. Niestety kobieta nie była w stanie wydobyć z torebki kluczy do domu, więc stojąc przy ścianie, próbowała chronić chłopca w ten sposób. Zwierzęta nie chciały dać za wygraną, nadal próbując złapać dziecko.

Kobieta cały czas wzywała pomocy, jednak musiała poczekać kilka minut, zanim zjawiła się sąsiadka z kijem, by pomóc przegonić rozszalałe zwierzęta. W tym czasie zrozpaczona i przerażona matka próbowała wszelkich sposobów, by utrzymać psy z dala od synka. Kładła się na dziecku na ziemi, trzymała go na rękach, wyciągając je jak najwyżej. Walka była długa i straszna.

Czy kupić dziecku zwierzę - sprawdź!
Redakcja poleca: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik - galeria Bzzz! (video)
Nie musisz czekać, aż twoje dziecko podrośnie, by zainteresować je nauką. Do galerii Bzzz! w warszawskim Centrum Nauki Kopernik można przyjść już z dwulatkiem!

Zagrożenie może nadejść nieoczekiwanie

Dziecko przeżyło atak rozwścieczonych psów, ale doznało kilku ran szarpanych, które wymagały wielu szwów i operacji plastycznej twarzy. Nie wiadomo skąd wzięły się zwierzęta pod domem rodziny Bishopów. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą zamontowaną na budynku, chroniącą przed złodziejami. Tym razem okazało się, że zagrożenie przyszło z zupełnie innej strony.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy matki. I przypominamy, że zwierzęta czasem pod wpływem różnych bodźców lub czynników, które trudno przewidzieć, mogą stać się potencjalnym zagrożeniem, zwłaszcza dla małych i bezbronnych dzieci. Pamiętajmy, że psy powinny być wyprowadzane na smyczy, a także w kagańcu, jeżeli mogą stanowić choćby minimalne zagrożenie dla innego człowieka. Nigdy też nie pozwólmy, by zwierzęta mogły swobodnie poruszać się poza obrębem własnego podwórka. Milusi piesek, który dla nas jest ukochanym pupilem, dla innego człowieka może stać się śmiertelnym zagrożeniem.

Co zrobić gdy pies zaatakuje?

  • Jeżeli już zostaniemy zaatakowani przez psa, pamiętajmy o przyjęciu bezpiecznej pozycji, czyli zrobieniu tzw. żółwia. Polega ona na tym, by położyć się na ziemi, z nogami podciągniętymi pod brzuch i osłonięciu uszu.
  • Nie można też szarpać się z psem, ani patrzeć mu prosto w oczy.
  • Jeżeli zobaczymy zaś, że kogoś atakuje pies, postarajmy się mu umiejętnie pomóc. Najlepiej znaleźć patyk i uderzać psa w okolice szyi, lub nosa, które są bardzo wrażliwe.
  • Jeżeli to nie pomaga, można owinąć rękę bluzą, lub torebkę i spróbować wcisnąć w pysk psa, by go unieruchomić w ten sposób. 
Przygotuj psa na narodziny dziecka - zrób to dobrze!

Macie psa? Czy zdarza Wam się wypuścić go czasem bez smyczy i kagańca poza podwórko?

Czytaj także:
Zmarło 3-dniowe niemowlę pogryzione przez psa. Rodzice byli bezradni!

źródło: ktla.com
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy