Zamknięty żłobek w Radomiu z powodu koronawirusa
fot. Adobe Stock

Radom: zamknięty żłobek, opiekunka zakażona koronawirusem?

Kobieta mogła mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem było zamknięcie żłobka – od poniedziałku placówka nie przyjmuje dzieci.
Agnieszka Majchrzak
Zamknięty żłobek w Radomiu z powodu koronawirusa
fot. Adobe Stock
Radomski sanepid zdecydował o zamknięciu jednego ze żłobków w tym mieście. Trwają badania nad ustaleniem, czy pracownica żłobka jest zakażona COVID-19.

Zamknięty żłobek w Radomiu

Chodzi o żłobek przy ul. PCK w Radomiu. Pracownica placówki mogła mieć kontakt z osobą zakażoną. Na razie mowa jest o podejrzeniu zakażenia u kobiety, a nie o samym zakażeniu.

„Pracownica żłobka poinformowała, że poza pracą mogła mieć kontakt z osobą zakażoną. Zrobiła to natychmiast po uzyskaniu takiej wiedzy. W tej sytuacji zgodnie z procedurami profilaktycznie zadecydowaliśmy o zamknięciu placówki" – wyjaśnił wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Sanepid prowadzi badania

W zależności od wyniku badań u kobiety i przeprowadzonego wywiadu wśród pracowników placówki i dzieci do niej uczęszczających będą podejmowane decyzje co do dalszych kroków, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Postępowanie prowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, do której należy przeprowadzenie wywiadów epidemiologicznych oraz skierowanie poszczególnych osób na kwarantannę lub objęcie ich nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Przypomnijmy, że rząd zdecydował o ponownym otwarciu żłobków i przedszkoli od 6 maja. Wielu rodziców jednak nie zdecydowało się na posłanie dzieci do placówek.

Nie wiadomo, kiedy żłobek w Radomiu będzie ponownie otwarty. Zdecyduje o tym sanepid po zakończeniu badań.

Źródło: wyborcza. pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy