Jeannette Kalyta: „Gdy jest trudno, przypomnijcie sobie, jak się w sobie zakochaliście” [WIDEO]

Opieka nad noworodkiem to nowe obowiązki, zmęczenie, czasem kłótni rodziców. Można sobie pomóc przetrwać ten czas. Pomóc związkowi, miłości. Jak? Podpowiada Jeannette Kalyta.

Zobacz inne z serii: Jeannette Kalyta – o ciąży, porodzie i opiece nad niemowlakiem (7)

Gdy zostajecie rodzicami, wasz świat się totalnie zmienia i przypomina rollercoaster. Pośpiech, zmęczenie, mnóstwo miłości, ale i... nierzadko konflikty. Opieka nad dzieckiem, szczególnie gdy jest to High Need Baby, to ogromne wyzwanie nie tylko dla cierpliwości mamy i taty, także dla ich związku. Jak przetrwać trudny czas, radzi Jeannette Kalyta, doświadczona położna, przyjaciółka polskich kobiet.

Małe dziecko równa się zmęczenie rodziców

Młodzi ludzie wiedzą, że po ciąży ich życie się zmieni. Że się będzie mniej spać, że trzeba wstawać do dziecka, opiekować się nim... I mimo tej wiedzy, kiedy zaczyna się okres "noworodkowy" w domu i pojawia zmęczenie, rodzą się konflikty. Mężczyzna wraca z pracy, kobieta wkłada mu dziecko w ręce, bo cały dzień nosiła, tuliła, musi odetchnąć, zresetować się chwilę. Ale facet też przychodzi zmęczony. Jednak zawsze ktoś jest mnie wyczerpany i ta osoba powinna zająć się dzieckiem.

Wzmacniajcie swój związek

Nie zapominajcie o sobie! Nie ma innego wyjścia, niż przypominać sobie dzień, czas, okres, kiedy się w sobie zakochaliście. To wam przypomni, co was połączyło. Dziecko jest przecież owocem tej miłości. Takie wspomnienia, rozmowy pomogą wam przetrwać trudny czas.

Zobacz też: Co to jest rodzicielstwo bliskości [WIDEO]
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy