GRY
 
 

Rajd szlakiem hymnu dla młodzieży - 10-25.05, start z Warszawy

Zapraszamy do zapoznania się z programem rajdu szlakiem Hymnu.

dom kultury zacisze, rajd
V Rajd Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte"
 
Wyjazd: 10 maja 2013, godz. 16.00
Powrót: 25 maja 2013
Trasa: Polska - Francja - Hiszpania - Portugalia -  Hiszpania - Francja - Polska
 
Od kilku lat włodarze Dzielnic Targówka oraz Śródmieścia m. st. Warszawy finansują i wspierają realizatorów projektu Poznajmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wychowanie patriotyczne młodzieży, rozbudzenie w niej dumy z przynależności do narodu polskiego i ojczyzny narodów – Europy. Poprzez udział w konkursach, organizowanych przez dzielnicowe placówki edukacyjne i Dom Kultury Zacisze, uczniowie poznają ważne dla dziejów Polski postacie, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu oraz uświadamiają sobie, że historia Polski jest nierozerwalnie złączona z historią Europy. Laureaci konkursów biorą udział w Rajdach Szlakiem Hymnu, co zachęca ich do nauki języków obcych, umożliwia poznanie geografii i kultur innych krajów oraz nawiązanie kontaktów z Polonią, które wielokrotnie owocują długoletnią przyjaźnią.
 
Kolejna, piąta edycja rajdu odbędzie się pod hasłem „Dał nam przykład Bonaparte”. Uczestnikami 16-dniowego rajdu (10-26 maja 2013 r.) będą uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych - 29 laureatów wyłonionych w dwóch konkursach tematycznych:
 
I Wykonanie pieśni patriotycznej z własnym akompaniamentem
II Prezentacja multimedialna - mapa na trasę pieszą, rowerową - miejsca związane z ludźmi, którzy przysłużyli się lokalnemu rozwojowi, odznaczyli się charyzmą, byli piewcami wartości ponadczasowych 
 
Organizatorem pierwszego konkursu było Gimnazjum nr 144 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów. Natomiast drugi konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury Zacisze.
Od pierwszej edycji rajdu jego specyfiką jest połączenie młodzieżowego przedsięwzięcia z rajdem motocyklowym (70 motocyklistów), którego komandorem jest ks. Jan Zalewski, proboszcz parafii Haderslev w Danii. Ksiądz Jan jest również pomysłodawcą i duchowym opiekunem historycznego szlaku.
 
Wspólna trasa uczestników młodzieżowych i motocyklistów będzie przebiegała w tym roku z Barcelony do Paryża, ok.9.500 kilometrów.
Przenikanie doświadczenia, wiedzy, wiary i autorytetu dorosłych z młodością i entuzjazmem wszystkich uczestników daje szanse na sukces naszej misji.
 
Napoleon powiedział o nas: „Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.” Chcielibyśmy, aby nasz rajd stanowił potwierdzenie tych słów. 
 
Zapraszamy do przeglądania relacji i dodawania komentarzy: 
Fan page! - https://www.facebook.com/szlakiemhymnu
Blog Szlakiem Hymnu - http://szlakiem-hymnu.blogspot.com
 
Współorganizator:
DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl 
Dojazd do przystanku Warszawa Wileńska, a dalej autobusami ZTM 190, 307, 390, 718 (na żądanie), 805 (na żądanie) do przystanku Tużycka.
 
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj