para, związek, seks, emocje, radość, zabawa w łóżku
fot. © drubig-photo - Fotolia.com

Czy młoda mama może pozwolić sobie na randki?

Jesteś w ciąży, a może właśnie zostałaś młodą mamą i teraz mnóstwo spraw tak cię absorbuje, że nie masz czasu na chwile intymności z partnerem? To błąd, który może w niedalekiej przyszłości odbić się na waszych relacjach.
Małgorzata Malinowska
para, związek, seks, emocje, radość, zabawa w łóżku
fot. © drubig-photo - Fotolia.com
Wiadomość o zostaniu rodzicami tak was uszczęśliwia i absorbuje, że zapominacie o sobie? A może jest wręcz odwrotnie i zbliżyliście się do siebie i poczuliście ze sobą jedność?
Każda z nas potrzebuje od mężczyzny czułości, zainteresowania, a także romantyzmu. A ciąża jest szczególnym czasem, kiedy dodatkowo hormony dają nam się we znaki i potrzebujemy szczególnego zainteresowania ze strony naszego partnera. Oprócz bieżących spraw, kiedy to już powoli zaczynamy myśleć o urządzaniu mieszkania na pojawienie się maluszka, kompletowaniu wyprawki, szukaniu szkoły rodzenia i pogłębiania wiedzy, jak rozwija się dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży, powinniśmy znaleźć też czas dla siebie. Pamiętajcie, że po narodzinach tego czasu możecie mieć znacznie mniej, więc warto teraz to wykorzystać.

Jak można wspólnie spędzać czas z partnerem?

Każda kobieta ma indywidualne potrzeby na dawanie i okazywanie czułości ze strony partnera. Jedne z nas potrzebują szalonych chwil uniesienia, inne bardziej romantycznych i delikatnych sposobów okazywania miłości. Dodatkowo ciąża powoduje, że zmieniają się nasze potrzeby. Warto rozmawiać na ten temat z partnerem i szczerze mówić mu o swoich potrzebach. Jeśli zamiast romantycznej kolacji wolisz teraz spacer na świeżym powietrzu, powiedz o tym partnerowi. Możliwości jest wiele, może to być wspólne wyjście do kina, romantyczna kolacja w domu, delikatny masaż przy świecach, albo wspólne obejrzenie filmu.
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.

Czy po narodzinach dziecka jest czas na romantyzm i intymność?

To normalne, że po narodzinach dziecka wszystko kręci się wokół maluszka i mało komu przychodzi do głowy romantyczna kolacja, czy wyjście do restauracji. Po prostu nie ma na to czasu, i jesteśmy zbyt zmęczeni, żeby myśleć o świecach, wykwintnym menu, czy odświętnej kreacji. Jeśli udaje wam się to zrobić, to brawa dla was. Większość młodych mam, marzy po prostu o wyspaniu się, znalezieniu czasu na spokojne zjedzenie posiłku, czy przeczytaniu fragmentu ulubionej książki. Jednak w natłoku spraw i obowiązków warto pomyśleć o chwili dla was obojga. Może to być zwykłe przytulenie, słodki pocałunek, relaksujący masaż, czy chociażby wspólne zjedzenie kolacji, albo obejrzenie ulubionego filmu. Liczą się nawet drobne gesty, delikatne dotknięcie, pocałunek z zaskoczenia, czy przyniesienie szklanki napoju. Te miłe gesty pokazują, że nie zapominamy o drugiej osobie.
A jeśli wasz maluszek potrafi przez dłuższą chwilę spać spokojnie młodzi rodzice mogą zaplanować sobie dłuższe chwile przyjemności, bo czy nie marzyłaś o tym będąc już w ostatnich miesiącach ciąży?

Na forum babyonline.pl elsata napisała: "Dopiero jak się uda zorganizować takie wyjście we dwoje, to zdajemy sobie sprawę że tego czegoś nam brakowało. Przypominamy sobie jak to było miło gdzieś razem wyjść :). Dziewczyny, zachęcam do randkowania z mężem i wspólnych wyjść również i osobno ze znajomymi."
Z kolei zaneta4545 dodaje: "Wydaje mi się, że taki reset, taki wypad higieniczny, nie tylko robi dobrze dla związku, ale tak generalnie na głowę".

A wy znajdujecie czas na chwilę intymności z partnerem? Dyskutujcie na naszym forum!

Czytaj także: 10 powodów, dla których powinnaś uprawiać seks po porodzie
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy