ranking kreatywnych zabawek dla dzieci
fot. Fotolia

Przegląd zabawek kreatywnych: nasze TOP 10

Twoje dziecko lubi tworzyć, ma bujną wyobraźnię i uwielbia jej używać? Te kreatywne zabawki na pewno je zachwycą!
ranking kreatywnych zabawek dla dzieci
fot. Fotolia
Kreatywne zabawki mają wiele zalet – nie tylko taką, że potrafią zająć dziecko przez długi czas. Tworząc, dziecko:
  • ćwiczy koordynację ręka-oko,
  • nabiera większej sprawności manualnej, co przyda mu się m.in. do nauki pisania,
  • tworzy nowe połączenia nerwowe w mózgu,
  • ćwiczy i wzbogaca wyobraźnię.
Czy trzeba więcej powodów, żeby zachęcić rodziców do stawiania na kreatywną zabawę? Jeśli masz twórcze dziecko, nasz przegląd zabawek kreatywnych na pewno mu się spodoba, a jeśli twoje dziecko nie za bardzo lubi pracować dłońmi – te zestawy na pewno to zmienią!

Jakie zabawki dla dzieci polecają rodzice - sprawdź opinie!

Ranking zabawek kreatywnych dla dzieci

Oto nasze TOP 10 zabawek kreatywnych dla dzieci:
10. Origami, Russel 4M
 
 

Origami to nie tylko wspaniała zabawa dla dziecka, ale też świetna okazja do rozwijania sprawności manualnej.  W tym zestawie znajdziecie ponad 30 kartek ozdobnego papieru i instrukcje jak wykonać dinozaury.
 
9. CzuCzu - zestaw do rysowania ze suchościeralnym mazakiem
 


Zestawów CzuCzu nikomu chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. Są tu tekturowe kartki, po których można rysować suchościeralnym mazakiem (załączony), a potem ścierać specjalną szmatką, którą też dołączono do zestawu. Dzieci uwielbiają rysować i ścierać swoje dzieła – zajmuje je to przez naprawdę długi czas i w ogóle się nie nudzi! 
 
8. Mój Fantastyczny Ogród, Clementoni


Super edukacyjna zabawka dla dzieci, pozwalająca nie tylko wykazać się kreatywnością, ale i opiekuńczością. W zestawie są nasionka koniczyny, trawy, bazylii, nasturcji – dziecko może założyć swój własny ogródek, w którym będzie uprawiać roślinki. Poza tym może też wykonać własne figurki i ozdobić je naklejkami. W zestawie są narzędzia ogrodowe (łopatka, grabki), podręcznik uprawy, torf – wszystko, czego mały ogrodnik potrzebuje do stworzenia własnego magicznego ogrodu. 
 
7. Aquabeads, zestaw dla poczatkujących


Dzieci kochają Aquabeads i trudno im się dziwić! W tym zestawie dla początkujących jest aż ponad 800 koralików w 12 kolorach, pudełko do przechowywania koralików, 4 arkusze szablonów i aplikator do układania koralików. Po ułożeniu koralików, wystarczy spryskać je wodą i skleją się po wyschnięciu. To dobra zabawka do ćwiczenia małych rączek i nauki precyzji.
 
6. Magnetyczny Willy, Tobar

Magnetyczny Willy to twarz narysowana na magnetycznej podstawce, zamkniętej w plastikowej obudowie. W środku znajdują się metalowe opiłki, którymi za pomocą dołączonego do zabawki magnesu, można rysować Williemu wąsy, brodę, włosy… Kupa śmiechu i super zabawa! Niektórzy z was może pamiętają tę zabawkę z własnego dzieciństwa?
 
5. Mozaika Fanta Color, Quercetti


Fanta Color to klasyczna kreatywna zabawka, w której układa się obrazki za pomocą plastikowych koralików-gwoździ. Fantastyczna do rozwijania wyobraźni, sprawności manualnej, koordynacji oko-ręka i przygotowania do pisania. W tym zestawie jest 60 koralików – wystarczy do odtworzenia obrazków z załączonych wzorów lub wymyślania własnych.
 
4. Fabryka 3D, Epee


Z tym zestawem kreatywnym dziecko może samodzielnie zaprojektować własne trójwymiarowe figurki. To brzmi jak pomysł ze świata science-fiction, a jednak okazuje się, że coś, o czym do teraz mogliśmy tylko pomarzyć, staje się rzeczywistością. W zestawie startowym są szablony, które dziecko koloruje załączonymi długopisami żelowymi, a następnie wkłada je do urządzenia, które dzięki technologii utwardzania żelu światłem UV, przekształca rysunek w trwały kształt. Fabryka 3D otrzymała główną nagrodę w konkursie Zabawka Roku 2016 w kategorii "Zestawy kreatywne".
 
3. Kolorowe rzepy Bunchems, mega zestaw

Kolorowe rzepy, które można łączyć ze sobą i tworzyć rozmaite stworki i konstrukcje, wg wzoru lub wyobraźni. Dzieci je uwielbiają, rodzice też, bo łatwo się je sprząta. W mega zestawie jest ponad 400 elementów, można więc zaszaleć!
 
2. Pracownia rzeźbiarska Pottery Cool
W tym zestawie kreatywnym jest koło garncarskie i glina: Dziecko może własnoręcznie tworzyć rzeźby w glinie i patrzeć, jak glina przybiera pożądany kształt pod jego palcami na kręcącym się kole garncarskim! Ten zestaw umożliwia wykonanie 6 różnych przedmiotów z gliny: miseczkę na biżuterię, stojak na zdjęcie w kształcie pieska, pojemniczek w kształcie żółwia, stojak na ołówki w kształcie babeczki, nasadka na ołówek, a nawet głośnik do smartfona. Po wyschnięciu dziecko może pomalować swoje dzieło dołączonymi farbami, a kiedy skończy się glina, można ją dokupić w osobnych zestawach.
 
1. Sprytna plastelina Thinking Putty, świecąca
Ta amerykańska plastelina podbiła już serca polskich dzieciaków i trudno się temu dziwić. Jest absolutnie magiczna i bardzo sprytna. Można ją rozciągać, rwać jak papier, odbija się jak piłeczka kauczukowa, a ta na dodatek świeci ! W zestawie jest ultrafioletowy breloczek, którym można pisać po plastelinie, a potem patrzeć na jej fluorescencyjny blask. 

 
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy