Ranking niań elektronicznych: to się liczy przy zakupie!

Dobra niania elektroniczna przyda się w każdym domu, w którym jest małe dziecko. Na co zwrócić uwagę, gdy planujesz zakup takiego urządzenia. To zależy od Twoich potrzeb. Sprawdziliśmy, co może mieć duże znaczenie podczas dokonywaniu wyboru.
Małgorzata Wódz
ranking niań elektronicznych, niania elektroniczna Philis Avent, Beurer, Switel, D-Link, najlepsze nianie elektroniczne,
fot. Fotolia

Niania elektroniczna pozwoli ci lepiej łączyć opiekę nad dzieckiem i codzienne zajęcia. Ułatwia też sprawowanie opieki nad dzieckiem w nocy, jeśli niemowlę śpi w oddzielnym pokoju. Jaką nianię wybrać? To zależy od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze. Zobacz nasz przegląd i wybierz model, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby:

Nianie elektroniczne RANKING - zobacz, co kupują rodzice!

1. Prostota

Jeśli uważasz, że zakup niani elektronicznej musi wiązać się z dużym wydatkiem, jesteś w błędzie. Cenę urządzenia podnoszą dodatkowe opcje, jakie oferują producenci. Wielu rodziców szuka jednak sprzętu, który świetnie wywiąże się ze swojej podstawowej roli, czyli przekazywania dźwięku. To właśnie dzięki niej możesz mieć dziecko „na podsłuchu” i reagować, gdy zapłacze. Takim urządzeniem jest np. niania Switel BCE 25. Sprzedawana w przystępnej cenie ma również funkcję lampki, regulację głośności i nadajnik w postaci króliczka, którego pokocha każdy maluch.
 
Redakcja poleca: Nawilżanie skóry – konieczność czy moda? [LIVECZAT Z EKSPERTEM]
Co to jest emolient i czy może nim być oliwka do ciała? Dlaczego nie wolno używać oleju kokosowego ze sklepu spożywczego do pielęgnacji? Zobacz, o co podczas liveczatu na fb Mamo, To Ja mamy pytały naszego eksperta, dr Magdalenę Sikorę i... poznaj jej fachowe odpowiedzi.

2. Obraz

Dzięki niani elektronicznej możesz nie tylko słyszeć, co dzieje się u dziecka, ale również widzieć. Nic bardziej nie rozczula rodziców, nawet tych zmęczonych po całym dniu opieki nad maluchem, niż widok śpiącego brzdąca. Taką możliwość daje np. urządzenie Philips Avent. Elektroniczna niania wideo SCD630/52 pozwala oglądać dziecko w kolorze – co więcej obraz jest cyfrowy i można go przybliżyć na słodkie rączki czy stópki maleństwa.
 

3. Komunikacja w dwie strony

Słyszeć i widzieć dziecko, to jedno, a móc szybko zareagować na jego płacz – to drugie. Martwisz się, że zanim dobiegniesz do dziecięcej sypialni, maleństwo rozpłacze się na dobre i trudno ci będzie je potem uspokoić? Z pomocą może przyjść niania elektroniczna, np. V-tech BM 3200, która umożliwia komunikację w obie strony – czyli ty słyszysz dziecko, ale dziecko może również usłyszeć ciebie. Maluchy często uspokajają się, gdy słyszą znajomy głos, a z dwulatkiem za pośrednictwem takiej niani można porozmawiać, bez konieczności wchodzenia od razu do jego sypialni. Dodatkowe zalety tego urządzenia: to 5 melodii kołysanek, które pomogą dziecku w zasypianiu, kolorowy wyświetlacz, regulacja głośności oraz czujnik temperatury.

 
Obejrzyj film:

4. Zasięg

To bardzo ważny parametr jeśli mieszkacie w domu lub dużym mieszkaniu, albo jeśli często wyjeżdżacie z dzieckiem np. na działkę. Większy zasięg pozwoli bez stresu zejść z piętra na parter, by napić się kawy, wyjść na chwilę do ogrodu, garażu czy wynieść śmieci i mieć cały czas pod kontrolą dziecko. Niania Motorola MBP 621 działa w zasięgu do 300 m – to pozwoli w podbramkowej sytuacji, gdy dziecko długo śpi, nawet np. szybko wyprowadzić psa.

Duży zasięg pozwala również kontrolować maluszka, którego na południową drzemkę wystawiasz do ogródka. Urządzenie – co ważne – zasygnalizuje nie tylko płacz malucha, ale także włączy alarm, jeśli wyjdziesz poza zasięg jego działania. Nadajnik można zainstalować na brzegu łóżeczka. Dodatkowy bonus to wbudowany termometr.

 

5. Design

Niania elektroniczna staje się stałym elementem wystroju wnętrza, w którym śpi dziecko. Nic dziwnego, że kryterium wyboru bywają nie tylko jej funkcjonalności, ale również wygląd. Urządzenie wyprodukowane przez firmę D-link przypomina zadowoli wymagających odbiorców. Ze względu na zastosowaną technologię składa się tylko z jednego elementu – gustownej białej kamerki przypominającej okrągły głośnik lub lampkę (z błękitnym lub różowym wykończeniem). Rolę odbiornika może pełnić iPhone i smartfon z systemem Android, do których wgrywa się specjalną aplikację. Dodatkowe zalety: nagrywa zdjęcia i filmy i może pracować nawet, jeśli połączenie internetowe jest niedostępne, wykorzystuje wtedy sieć Wi-Fi urządzenia EyeOn Baby.

 

Obejrzyj film:

6. Praca w ciemności

Jeśli chcesz nie tylko słyszeć, ale również bardzo dobrze widzieć śpiące dziecko o każdej porze dnia i nocy, zwróć zwróć uwagę, czy niania elektroniczna jest wyposażona w tzw. noktowizor. To funkcja, która pozwala urządzeniu „widzieć” w ciemności. Wyraźny obraz z ciemnego pokoju zapewnia niania Gigaset PV 830 dzięki opcji nocnego podglądu z podświetleniem w podczerwieni, która niezakłóca snu dziecka. Jej dodatkową zaletą jest również sporych rozmiarów wyświetlacz i zasięg poza domem do 200 metrów.


 

7. Sygnał

Nianie elektroniczne mogą przekazywać sygnał cyfrowy lub analogowy. Im więcej mają kanałów transmisji, tym mniejsze jest ryzyko zakłóceń. Urządzenie tego typu powinno alarmować, kiedy ma awarię lub wyjdzie poza zasięg. Niania Beurer by 77 obsługuje aż 23 kanały i przesyła dane cyfrowo. Tryb ECO pozwala dodatkowo zmniejszyć zużycie energii.Obejrzyj film:
 

8. Zasilanie

Nianie elektroniczne mogą być zasilane z sieci lub na baterie. Wygodę i przed wszystkim pewność, że sprzęt działa prawidłowo, gwarantuje wskaźnik zużycia baterii. Dzięki niemu wiesz, jak długo niania jeszcze może pracować. Niania Switel BCC 58 ma zasilanie z sieci i akumulatorowe. Na baterie działa również nadajnik, który umieszcza się przy dziecku, co pozwala np. posłużyć się nianią, gdy dziecko śpi np. w ogrodzie). Dodatkowo urządzenie wyposażono w alarm niskiego poziomu naładowania. Inne ciekawe opcje: pilot do nadajnika umożliwiający zdalną obsługę stacji nadawczej.

Nianie elektroniczne RANKING - zobacz, co kupują rodzice!
 

Ocena (16 ocen)

4.3
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dieta niemowlaka

Pielęgnacja noworodka