Apel lidla w związku z koronawirusem w Polsce
fot. adobe stock

Koronawirus: Lidl wprowadza duże zmiany! Biedronka wydała oświadczenie

Lidl i Biedronka reagują na wieści o rozprzestrzeniającym się koronawirusie w Polsce. Władze Lidla zdecydowały się wprowadzić spore zmiany w sklepach, natomiast Biedronka informuje, że stara się robić wszystko, aby sklepy mogły funkcjonować bez przeszkód.
Katarzyna Gałązkiewicz
Apel lidla w związku z koronawirusem w Polsce
fot. adobe stock
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Wielu ludzi obawia się wprowadzenia kwarantanny, w związku z czym masowo dokonuje zakupów. Największe sieci sklepów jak Biedronka i Lidl, w reakcji na COVID-19 oraz zachowania klientów postanowiły wystosować specjalne informacje prasowe.

Zapewnienia Biedronki

Przedstawiciele Biedronki chcą uniknąć sytuacji, z którą w związku z koronawirusem muszą zmagać się farmaceuci. Jak za pośrednictwem mediów informują władze Biedronki:

6 tysięcy pracowników, 1200 pojazdów i 16 Centrów Dystrybucyjnych w całym kraju działających przez całą dobę – tak w liczbach prezentuje się dostarczanie towarów w sieci Biedronka. Wszystko po to, by ponad 3 tysiące sklepów Biedronka w całym kraju mogło funkcjonować bez przeszkód każdego dnia.

Biedronka zapewnia i uspokaja klientów, którzy obawiają się kwarantanny, że mimo rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, pracownicy dokładają wszelkich starań, aby nie zabrakło żywności i żeby sklepowe półki nie świeciły pustkami. Praca zespołu funkcjonuje na pełnych obrotach, po to, aby klienci mieli dostęp do wszelkiego rodzaju produktów, ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Ponadto, w sklepach częściej czyszczone są wózki i kosze, co ma pomóc zapobieganiu namnażania bakterii. 
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Reakcja Lidla na koronawirusa w Polsce

Władze Lidla także wprowadziły dodatkowe środki ostrożności. Podobnie jak w Biedronka, Lidl systematycznie myje wózki sklepowe i dba o czystość w sklepie. O higienę w dba się tu o każdej porze dnia. Jak zapewniają władze Lidla:

Szczególną uwagę przykładamy do stref artykułów świeżych, gdzie prezentowane są owoce, warzywa, wypieki oraz produkty chłodnicze. W sklepach posiadamy profesjonalny sprzęt do utrzymania porządku, w tym urządzenie do mycia posadzek (hako), mopy oraz specjalistyczne płyny myjące.

Apel Lidla do klientów

Pracownicy Lidla apelują do klientów, aby Ci płacili za zakupy kartą, a nie gotówką. Jak informowali przedstawiciele sieciówki w rozgłośni radia Zet:

Aktualnie uruchamiamy komunikaty głosowe w sklepach zachęcające do płatności bezgotówkowych oraz przestrzegania zasad wspierających bezpieczeństwo naszych klientów.

Przypominamy, że Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała ostatnio, że nakaz zamknięcia sklepów oraz centrów handlowych, póki co, nie jest rozważany.

Źródło: informacja prasowa

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 22 głosy

Zobacz także

Popularne tematy