GRY
 
 

„Regionalne Święto Ziół” w Olsztynku

14 sierpnia 2011 r. Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku zaprasza na imprezę plenerową „Regionalne Święto Ziół”.

„Zbierajmy wspomnienia z lata,
jego zapach i smak
Schowajmy słońce w woreczek z ziołami
I trzymajmy na chłodne dni”

14 sierpnia 2011 r. Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku zaprasza na imprezę plenerową „Regionalne Święto Ziół”, nawiązującą do wywodzącego się z tradycji ludowej święta Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia w Skansenie zrobi się odświętnie, kolorowo i pachnąco. W zabytkowym kościółku odbędzie się uroczysta msza święta. Będzie można własnoręcznie wykonać wianki i bukiety z przygotowanych wcześniej ziół, kwiatów oraz zbóż i poświęcić je podczas nabożeństwa. W programie przewidziane są różnorodne atrakcje, pokazy i występy artystyczne.

Na licznych straganach można będzie kupić ziołowe rozmaitości: farmaceutyki, produkty ziołowe, przyprawy oraz kulinaria z dodatkiem ziół. Nie zabraknie rękodzielnictwa:  pamiątkowej ceramiki, rzeźby, obrazów, wyrobów z drewna oraz wikliny.

Głównym celem tego wydarzenia kulturalnego jest prezentacja produktów zielarskich i szerokiego spektrum ich zastosowań oraz przedstawienie ziół jako elementu kultury ludowej.


Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny
11-015 Olsztynek
ul. Leśna 23

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj