reklama pieluszek
fot. kadr z YouTube.com

Pierwsze urodziny... mamy. Wzruszenie odbiera nam głos! - film

Pierwszy urodziny dziecka to także pierwsze urodziny mamy, a rzadko się o tym pamięta. Obejrzyjcie ten filmik i powzruszajcie się tak jak my. Przecież nie będziemy płakać same!
Karolina Stępniewska
reklama pieluszek
fot. kadr z YouTube.com
Od czasu do czasu trafia się film, który potrafi wycisnąć łzy z oczu najtwardszych z nas, a nie oszukujmy się – mamy wzruszają się wyjątkowo łatwo. Japończycy nakręcili reklamę pieluszek, która trafia w samo sedno: mówi o lękach początkujących mam, kamieniach milowych w opiece nad niemowlęciem i docenia matki w sposób, o którym marzy każda z nas.


Pamiętacie swój pierwszy rok w roli mamy? A może właśnie teraz przeżywacie swoją matczyną inicjację? O tym właśnie opowiada ten film. W japońskiej reklamie widzimy mamy, które przychodzą do lekarza na wizytę kontrolną ze swoimi rocznymi dziećmi. Opowiadają o tym, co czuły podczas minionego roku: jedna martwiła się, że wszystko robi źle i codziennie płakała, druga wspomina, że jej dziecko bardzo płakało po szczepieniu. "Wszystko było nowe" – przyznaje inna.

W filmie widzimy też partnerów tych kobiet. Jeden mówi, że jego żona zawsze stawia dziecko na pierwszym miejscu i zawsze zamawia najtańsze sushi. Inny mówi o poczuciu winy, że miał za mało czasu dla rodziny. "Jestem jej bardzo wdzięczny" - dodaje kolejny ojciec. Tatusiowie dekorują szpitalny korytarz zdjęciami swoich partnerek z dziećmi i karteczkami, na których piszą m.in.: "Prawie się rozpłakałem, kiedy pierwszy raz powiedziałaś 'cześć' do naszego syna", "Tak bardzo Cię bolało, ale byłaś taka dzielna".  

Wychodząc z gabinetu lekarza, mamy dostrzegają zdjęcia i są bardzo zaskoczone. Nie mogą powstrzymać łez. My też! A przed budynkiem czekają na nich partnerzy z malutkimi torcikami z jedną świeczką – na pierwsze urodziny mam. "Już  wiem, czym jest szczęście" - mówi jeden z nich.  Płaczemy dalej. 

W pierwszym roku macierzyństwa wszystko jest nowe. I jak widać w tej japońskiej reklamie – to uniwersalne doświadczenie dla mam z całego świata. Pierwsze urodziny dziecka to także pierwsze urodziny mamy – to przesłanie bardzo trafia nam do serca. "Moją pierwszą myślą, kiedy skończył rok było: 'Nie spałam dobrze od roku'". Trudno się nie identyfikować, prawda?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak powinna przebiegać wizyta u pediatry - film
Na co powinni przygotować się rodzice i czego warto wymagać od lekarza dziecięcego?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy