fot. WOŚP

Mamy kolejny rekord! Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca z WOŚP

Ponad 88 tys. zadeklarowanych osób z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia rekordu Polski ustanowionego przez Fundację WOŚP w 2013 roku. My też dołączyliśmy do Jurka Owsiaka!
fot. WOŚP

Chociaż ostateczny rezultat dzisiejszego bicia rekordu resuscytacji Fundacja WOŚP ogłosi w połowie przyszłego tygodnia, to już teraz wszystko wskazuje na to, że dotychczasowy rekord z 2013 roku został pobity.

Wówczas w wydarzeniu wzięło udział aż 83 111 osób z 1 132 instytucji. Dziś (16 października 2015 r.) do akcji zgłosiło się 88 444 osób z 1 041 instytucji.

Redakcja Babyonline
czynnie brała udział w akcji WOŚP! 

Zapraszamy na nasz Instagram.
Obejrzyj też nasz film z bicia rekordu z WOŚP i Babyonline!

W bicie rekordu zaangażowały się nie tylko szkoły podstawowe uczestniczące w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować", ale także instytucje rządowe i pozarządowe, a także prywatne firmy. Do akcji włączyła się m.in. Wicemarszałek Sejmu, Elżbieta Radziszewska oraz Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

– Tak naprawdę nie chodzi o bicie rekordów, a pokazanie społeczeństwu jak ważny jest temat pierwszej pomocy – umiejętność jej udzielania, prosta wiedza – kiedy i w jaki sposób każdy mógłby ją wykorzystać. Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami – mówił Jerzy Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Redakcja poleca: Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy