prof. Horban
fot. Facebook/ Kancelaria Premiera

Dziś REKORD ZAKAŻEŃ! Prof. Horban: pojutrze możliwe CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE Polski

Dzisiaj (26.03.2021 r.) padł rekord zakażeń koronawirusem. Główny doradca Rady Medycznej nie wyklucza całkowitego zamknięcia Polski.
Joanna  Biegaj
prof. Horban
fot. Facebook/ Kancelaria Premiera
W związku z bardzo dużą liczbą zakażeń koronawirusem rząd podjął zdecydowane kroki i wprowadził nowe obostrzenia. Poza wielkimi sklepami zamknięte będą także przedszkola i żłobki. Prof. Horban zapowiada jednak, że obostrzenia mogą być jeszcze bardziej rygorystyczne.

Rekord zakażeń

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo trudna. Z najnowszego raportu (26.03.2021 r.) dotyczącego dobowej liczby zakażeń koronawirusem wynika, że w ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 35 143 nowych przypadków. Zmarły 443 osoby. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że w szpitalach przebywa aktualnie 27 779 osób, a  2730 jest pod respiratorem.

Prof. Andrzej Horban, główny doradca Rady Medycznej wypowiedział się na temat tego, kiedy nastąpi szczyt zachorowań w Polsce: „Idzie burza, ale kiedy dokładnie uderzy piorun, nie wiemy. Czasami zdarza się, że uderzy z jasnego nieba”.

Dodał także, że „jesteśmy blisko górnej granicy epidemii nadzwyczajnej i należy zrobić wszystko, aby tej granicy nie przekroczyć”.

Zamknięcie Polski?

Prof. Andrzej Horban jest zdania, że tak jak w Niemczech, w Polsce powinien zostać wprowadzony lockdown z godziną policyjną. Zapytany, czy możliwe jest, że Polska zostanie całkowicie zamknięta, odpowiedział, że „jutro jeszcze nie, ale pojutrze może tak”.

„Granicą jest 30 tysięcy zakażeń dziennie w rozliczeniu tygodniowym. Trzy dni z rzędu po 30 tysięcy i system staje się niewydolny. Powinniśmy wtedy pilnie zastosować rozwiązania z poprzedniej wiosny i Wielkanocy” - podsumował.Źródło: tvn24, wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy