rekrutacja do przedszkoli
fot. Fotolia

Rekrutacja do przedszkoli później przez reformę oświaty

Twoje dziecko ma pójść od września do przedszkola? Na harmonogram i kryteria rekrutacji musisz niestety jeszcze poczekać. Jak długo?
Karolina Stępniewska
rekrutacja do przedszkoli
fot. Fotolia
Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas 1 szkół podstawowych na rok 2017/2018 odbędzie się później niż dotychczas. W związku z wprowadzeniem reformy oświaty, rodzice przyszłych przedszkolaków muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zapisy do przedszkoli i informację, czy ich dzieci dostały miejsce w państwowej placówce. W większości miast harmonogram i kryteria rekrutacji do przedszkoli będą dostępne dopiero w kwietniu. Wszystko przez to, że pełna lista przedszkoli i szkół dostępna będzie dopiero pod koniec marca. 

Rekrutacja do przedszkoli 2017/2018

W związku ze zmianą prawa oświatowego (zgodnie z art. 204 ust. 1-2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.) odpowiedni organ prowadzący rekrutację do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 szkół przedszkolnych, powinien podać najpóźniej do 15 kwietnia 2017 r. terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz kryteria rekrutacji

Warszawskie Biuro Edukacji informuje, że informacje na temat harmonogramu rekrutacji do przedszkoli oraz jej kryteriów poda już 28 lutego 2017 r. Inne duże miasta (m.in. Kraków, Poznań, Wrocław) pozostają przy dacie 15 kwietnia 2017 r. To niestety oznacza, że rodzice będą musieli dłużej żyć w niepewności, czy ich dziecko dostanie się do przedszkola
Redakcja poleca: Czy uważasz, że łatwo jest zapisać dziecko do żłobka i przedszkola? [SONDA ULICZNA]
Zapytałyśmy przechodniów, czy uważają, że łatwo jest zapisać dziecko do żłobka lub przedszkola. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy