Kulinarne Zawody Dziennikarzy 2015, Kuklewicz, Klimkowska, Najsztub
fot. Akpa

Znamy dziennikarskich mistrzów kulinarnych!

Kolejna, czwarta już edycja Charytatywnych Zawodów Kulinarnych Dziennikarzy za nami. Znamy już mistrzów kuchni i… mamy tam swój sukces!
Kulinarne Zawody Dziennikarzy 2015, Kuklewicz, Klimkowska, Najsztub
fot. Akpa
Na kulinarnym ringu w restauracji Varso vie zmierzyli się znani i lubiani dziennikarze telewizyjni, radiowi, internetowi i prasowi. Ekipa, w której była Magdalena Klimkowska, redaktorka naczelna platformy parentingowej (m.im. Babyonline.pl oraz "Mamo, To Ja"), Adam Kuklewicz oraz - jako szef - Piotr Najsztub, zajęła pierwsze w kategorii deser!

Pomaganie przez gotowanie

Dziennikarze stanęli do kulinarnego pojedynku, aby wesprzeć fundację Odety Moro „Szczęśliwe macierzyństwo”, która promuje m.in. zdrowy styl życia, regularne badania, wsparcie kobiet w okresie ciąży i po narodzeniu dziecka oraz kreatywną edukację maluchów.
Zawody rozpoczęły się od stworzenia drużyn. Kapitanowie: Michał Olszański (TVP2 i Polskie Radio), Monika Zamachowska (TVP2), Marzena Sienkiewicz (TVP2), Zygmunt Chajzer (Radio Złote Przeboje), Krzysztof „Jankes” Jankowski (Polsat, Radio Eska) oraz Piotr Najsztub wylosowali pozostałych członków swoich zespołów.

Każda drużyna otrzymała dwa kulinarne zadania:
  • stworzenie dania głównego z wołowiną, kapustą pak choy i granatem
  • deseru z truskawkami, czekoladą i jajkami.


Wybór zwycięzców należał do jury w składzie: Odeta Moro, Katarzyna Jaworska, Adam Adamus Jaworski, Joanna Kryńska, Monika Mrozowska, Adrian Furgalski oraz Mistrz Kulinarny Adam Chrząstowski. 

W pierwszej kategorii bezkonkurencyjni byli Agnieszka Gozdyra, Marek Smółka i Krzysztof Jankowski „Jankes”.

Z kolei deser, który zaczarował podniebienia jurorów, przygotowała drużyna Piotra Najsztuba!
Magda i Adam przygotowali bowiem truskawki z tartą gorzką czekoladą i chili otoczone cytrynowym koglem-moglem i udekorowane niebieskimi kwiatami.
Redakcja poleca: Jak zrobić mazurek wielkanocny z dziećmi - film
Zobacz prosty i szybki przepis na mazurek wielkanocny.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy