GRY
 
 

Relacja z truskawkowego święta

Już po raz czternasty świętokrzyska truskawka obchodziła swoje święto w Gminie Bieliny! W tym roku było ono wyjątkowo huczne!

wydarzenia
fot. Urząd Gminy Bieliny

Występy artystyczne, stoiska z rękodziełem oraz produktami iście regionalnymi, wesołe miasteczko, konkursy, oraz moc innych atrakcji czekała w Bielinach na wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.

W niedzielne popołudnie bieliński stadion sportowy pękał w szwach. Piękna słoneczna pogoda oraz mnóstwo atrakcji, jakie zapewnili Organizatorzy sprawiły, że tysiące mieszkańców gminy, regionu oraz gości z całego kraju zechciało przyłączyć się do wspólnego świętowania..

Zabawa rozpoczęła się od godziny 14. Już na samym początku emocje sięgnęły zenitu, odbyła się bowiem pierwsza część VIII Mistrzostw Świata w Szypułkowaniu Truskawek.

Tuż po emocjach zdrowej rywalizacji wystąpiły zespoły muzyczne i  tancerze.

Kiedy na scenie miały miejsce występy ważyły się losy uczestników III edycji konkursu kulinarnego pn. „Świętokrzyskie Deser EXPO". W konkurencji wzięło udział 19 potraw z truskawkami.

Wieczór zakończyła dyskoteka pod gwiazdami przy najnowszych muzycznych hitach.

Podczas tegorocznego Święta Truskawki na stadionie sportowym w Bielinach była możliwość skosztowania smakołyków kuchni regionalnej przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, zakupienia rękodzieł, biżuterii artystycznej, wyrobów wikliniarskich. Przy stoisku gminnym sprzedawane były truskawki oraz kolportowane materiały promocyjne.

Następne truskawkowe święto już za rok! Serdecznie zapraszamy...
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj