GRY
 
 

Dzień w krainie filmu - relacja z warsztatów filmowych dla dzieci

To było niesamowite przeżycie dla wszystkich, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Aż 90 dzieci mogło wziąć udział w warsztatach filmowych, które razem z Akademią MDP ‪#‎MakeDreamsPossible zorganizowała Fundacja Przyjaciółka.

Dzień w krainie filmu
fot. Andrzej Mitura
11 czerwca (w sobotę) był dzień pełen magii. Wtedy to 90 dzieci przeniosło się do niezwykłego świata filmu.
Razem z Fundacją Przyjaciółka, Akademia MDP ‪#‎MakeDreamsPossible zorganizowała warsztaty filmowe. Były one przeznaczone dla dzieci z domów rodzinnych i rodzin zastępczych oraz dzieci, których rodzice są związani ze środowiskiem filmowym. 

Maluch za kamerą

To było niesamowite 7 godzin. Każde dziecko mogło wziąć udział w warsztatach, które były poświęcone: reżyserowaniu, scenografii, efektom specjalnym, animacji komputerowej, storyboardowi, byciu operatorem, charakteryzatorem. Wielu małych uczestników nie mogło się oderwać od kamery, ale i tak największe zainteresowanie wzbudzał sztuczny śnieg, który jest wykorzystywany w produkcjach filmowych. Na zajęciach powstała masa materiału zdjęciowego, z którego powstanie krótki film.

Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.

Filmowcy wśród dzieci

REWELACYJNE zajęcia! Dzieciaki nie mogły skończyć opowiadać o tym, co tam przeżyły - mówi Małgorzata Gulip, jedna z mam zastępczych dzieci uczestniczących w warsztatach.
Warsztaty zostały zorganizowane dzięki pasji i przyjaźni. Głównym organizatorem był Robert Gajzler i wiele cudownych osób, które dzieliły się swoimi zawodowymi doświadczeniami, sprzętem i które poświęciły cały swój dzień dzieciom.
 

Fundacja Przyjaciółka dziękuje organizatorom i wolontariuszom, którzy opiekowali się każdą z grup! Wszyscy jesteście niesamowici!
Doładuj
Przeładuj