Reprezentacja Polski na Euro 2021
fot. Instagram

Reprezentacja Polski w piłce nożnej na Euro 2021: ciekawostki i sensacje

Kadra Polski na Euro 2021 to zespół świetnych piłkarzy, ale także kochających ojców i oddanych mężów. Ujawniamy ciekawostki i sensacyjne informacje o polskich zawodnikach. Przemysław Frankowski, Kamil Glik, Piotr Zieliński – jak wygląda ich życie prywatne? Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus, Jan Bednarek – co wiadomo o ich partnerkach, żonach i dzieciach? Uwaga, niektórzy piłkarze reprezentacji wciąż są wolni!
Magdalena Drab
Reprezentacja Polski na Euro 2021
fot. Instagram

Na Euro 2021 mamy zgraną i dobrze przygotowaną drużynę. Reprezentacja Polski w piłce nożnej składa się z piłkarzy, którzy są nie tylko wybitnymi sportowcami, ale mają też swoje rodziny, żony, partnerki i małe dzieci. Niektórzy wkrótce zostaną ojcami! Co wiadomo o polskiej kadrze na Euro 2021? Zebraliśmy najważniejsze informacje, mniej znane fakty oraz kilka ciekawostek.

Łukasz Fabiański: żona, dziecko

Łukasz Fabianski ma 36 lat, to bramkarz reprezentacji Polski na Euro 2021. Swoją żonę, Annę, poznał jeszcze w liceum. Fabiański przyznał kiedyś, że w jego małżeństwie często zdarzają się ciche dni, bo oboje z żoną są uparci. Para ma 5-letniego syna. Jaś jest równie stanowczy jak tata i podobno lubi rozkazywać!

Łukasz Skorupski: żona, dziecko

Łukasz Skorupski jest bramkarzem na Euro 2021. Jego żona to była modelka pochodząca z Włoch – Matilde Rossi. Kobieta dla swojego przyszłego małżonka porzuciła karierę modelki i zajęła się... tresowaniem psów. Podobno Łukasz Skorupski podziela jej pasję. Para pobrała się w 2017 roku, a niespełna rok później powitała na świecie syna. Chłopiec otrzymał włoskie imię, Leonardo.

Wojciech Szczęsny: żona, dziecko

Wojciech Szczęsny to utalentowany bramkarz, ma 31 lat. Jest mężem wokalistki i aktorki Mariny Łuczenko-Szczęsnej, oraz tatą 3-letniego Liama. Wojciech Szczęsny zasłynął nie tylko talentem sportowym, ale i niebywałą pewnością siebie (podobno kiedyś przywitał Davida Beckhama słowami „Cześć, jak masz na imię?”). Prywatnie jest oddanym, zakochanym w rodzinie mężem i ojcem. Poza sportem działa na rynku nieruchomości.

Jan Bednarek: żona, dzieci

Jan Bednarek jest obrońcą reprezentacji Polski na Euro 2021. Jego narzeczona to Julia Nowak, którą poznał... przez internet. Para zaręczyła się w 2020 roku, a Julia Nowak jest obecnie w ciąży!

Bartosz Bereszyński: partnerka, dzieci

Bartosz Bereszyński ma 29 lat, to obrońca w kadrze na Euro 2021. Piłkarz jest w związku z Mają Mocydlarz, para ma dwóch małych synów: Leo – 4 lata i Bruna – 4 miesiące. Bartosz Bereszyński chętnie pokazuje się z rodziną w mediach społecznościowych. I słusznie, ma się czym chwalić!

Kamil Glik: żona, dzieci

Kamil Glik to 33-letni obrońca w kadrze na Euro 2021. Ma żonę, Martę, z którą pozostaje w związku od czasów szkolnych! Para doczekała się dwóch córek: Victorii (8 lat) i Valentiny (2 lata). Co ciekawe, Kamil Glik posiada również obywatelstwo niemieckie (jego dziadek Górnoślązak po II wojnie światowej znalazł się w granicach Polski), ale czuje się stuprocentowym Polakiem, co często podkreśla.

Maciej Rybus: żona, dzieci

Maciej Rybus to 32-letni obrońca reprezentacji Polski. Żona piłkarza to Rosjanka Lana Baimatova. Podobno para pobrała się po zaledwie kilku miesiącach znajomości (Maciej przychodził do restauracji, w której pracowała, tak długo, aż kobieta dała mu swój numer telefonu). Małżeństwo ma dwóch synów: niespełna 3-letniego Roberta oraz Adriana, który urodził się w styczniu 2021 roku.

Przemysław Frankowski: żona, dzieci

Przemysław Frankowski ma 26 lat, gra w amerykańskim klubie oraz w reprezentacji Polski jako pomocnik. Piłkarz jest żonaty z Aleksandrą Frankowską, która pochodzi ze sportowej rodziny (jej dwaj bracia są piłkarzami). Przemysław Frankowski ma dwóch synów: 3-letniego Jakuba i kilkumiesięcznego Frania. Rodzina na co dzień mieszka w USA.

Mateusz Klich: partnerka, dziecko

Mateusz Klich ma 31 lat, w reprezentacji Polski na Euro 2021 gra na pozycji pomocnika. Piłkarz pochodzi ze sportowej rodziny – jego ojciec był znanym piłkarzem, a obecnie pracuje jako trener juniorów. Życiową partnerką Mateusza Klicha jest Magdalena Firek, para ma niespełna 3-letnią córkę, Laurę.

Karol Linetty: partnerka, dziecko

Karol Linetty ma 26 lat, gra we włoskim klubie oraz w reprezentacji Polski jako pomocnik. Partnerka piłkarza to Wioletta Kanafa uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich WAGs. Para wychowuje 2-letnią córkę, Sofię.

Piotr Zieliński: żona, dzieci

Piotr Zieliński to 27-letni pomocnik w reprezentacji Polski na Euro 2021. Jego żona, Laura Słowiak, dopiero co urodziła dziecko! 29 maja para powitała na świecie synka, Maksymiliana. Piotr Zieliński jest bardzo dobrym, wrażliwym człowiekiem – niedawno pisaliśmy o tym, że z własnej inicjatywy kupił budynki, które przeznaczył na dom dziecka.

Dawid Kownacki: partnerka, dziecko

Dawid Kownacki to 24-letni piłkarz, który gra jako napastnik w niemieckim klubie oraz w polskiej reprezentacji. Razem z partnerką, fotomodelką Aleksandrą Adamczak, wychowują 2-letnią córkę, Lenę. Dawid zmaga się z kontuzją, ale mamy nadzieję, że uda mu się zagrać w Euro 2021!

Robert Lewandowski: żona, dzieci

Robert Lewandowski jest obecnie jednym z najsłynniejszych i najbardziej cenionych piłkarzy na świecie. Prywatnie to kochający tata dwóch małych córek: 4-letniej Klary i rocznej Laury, które wychowuje razem z żoną, trenerką Anną Lewandowską. „Nie chcę być ojcem, który nie potrafi czegoś zrobić” - mówił, gdy urodziła mu się pierwsza córka. Robert Lewandowski to świetny przykład na to, że sportowy geniusz i światowa kariera wcale nie muszą przeszkadzać w stworzeniu zgranej rodziny. I że nawet zapracowany mistrz świata zawsze znajduje czas dla najbliższych.

Karol Świderski: żona, dziecko

Karol Świderski jest 24-letnim utalentowanym polskim napastnikiem. Na co dzień gra w greckim klubie. Ma żonę, Martynę Werno, oraz półtorarocznego syna, Antoniego. Piłkarz lubi dzielić się prywatnymi zdjęciamiz fanami w sieci, jest bardzo rodzinny i zapatrzony w żonę i synka.

Paweł Dawidowicz: partnerka, rodzina

Paweł Dawidowicz to obrońca w kadrze Polski i zawodnik we włoskim klubie, ma 26 lat. Jest w szczęśliwym związku z narzeczoną, Zuzanną Subocz. 

Michał Helik: partnerka, rodzina

Michał Helik ma 26 lat, związał się z angielskim klubem, gra na pozycji obrońcy. Jest zdolny i pracowity – to nadzieja polskiego futbolu. Jego dziewczyna to Ola Stęplewska, studentka kosmetologii. Media donoszą, że Michał (na razie) nie planuje oświadczyn.

Tomasz Kędziora: partnerka, rodzina

Tomasz Kędziora ma 26 lat i gra w ukraińskim klubie na pozycji obrońcy. Związał się z Ukrainką, Wiktorią Stecyk, para jest zaręczona. 

Kamil Piątkowski: partnerka, rodzina

Kamil Piątkowski jest młodziutkim, 21-lwetnim zawodnikiem, gra na pozycji obrońcy w reprezentacji Polski na Euro 2021. Ma dziewczynę, Katarzynę Nogę, która mocno mu kibicuje i relacjonuje w sieci wszystkie jego sukcesy.

Grzegorz Krychowiak: żona, dzieci

Grzegorz Krychowiak jest pomocnikiem w reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jego żona to wzięta francuska modelka, Celia Jaunat, aktywna w mediach społecznościowych. Para na razie nie planuje dzieci, twierdząc, że na wszystko przyjdzie czas. Jaki jest Grzegorz Krychowiak prywatnie? Żona mówi o nim, że nie jest zbyt romantyczny, za to... bardzo hojny.

Jakub Moder: partnerka, rodzina

Jakub Moder to 22-latek grający w angielskim klubie i w kadrze Polski jako pomocnik. Od kilku lat jest związany z Agatą Dębską.

Przemysław Płacheta: partnerka, rodzina

To 23-letni pomocnik w reprezentacji Polski. Pochodzi ze sportowej rodziny: sportowcami byli zarówno jego rodzice, jak i dwaj starsi bracia. Ma narzeczoną, Aleksandrę Łobodę.

Jakub Świerczok: partnerka, rodzina

Ma 29 lat, jest napastnikiem w polskiej kadrze. Jego dziewczyna to Alina Wojtas, była zawodowa piłkarka ręczna.

Tymoteusz Puchacz: wiek, dziewczyna

To obrońca reprezentacji Polski na Euro 2021, ma 22 lata. Prywatnie poparł Strajk Kobiet. Jest wolny, nie kryje swojej sympatii dla Julii Wieniawy, z którą starał się nawet spotkać.

Kamil Jóźwiak

Ma 23 lata, jest pomocnikiem w polskiej reprezentacji. Jego talent porównywano do zdolności Leo Messiego. Starannie ukrywa swoje życie prywatne, nie wiadomo, czy jest z kimś związany. Ma za to dwóch braci, również piłkarzy.

Kacper Kozłowski: wiek, rodzina

To młodziutki pomocnik w reprezentacji Polski na Euro 2021. Nie jest żonaty ani nie ma dzieci, ale nic dziwnego, bo nie skończył jeszcze nawet 18 lat.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy