kwarantanna w Rewalu
fot. AdobeStock

Rewal: Koronawirus na wczasach. Dwoje zakażonych, wiele osób w izolacji

Miały być wczasy, jest kwarantanna. W Rewalu 50 wczasowiczów zostało poddanych przymusowej kwarantannie po tym, jak u pary spędzającej wakacje w ośrodku wypoczynkowym, potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Małgorzata Wódz
kwarantanna w Rewalu
fot. AdobeStock
Po kilku miesiącach przymusowego przebywania w domach Polacy z ochotą planują wakacje, a niektórzy już na nich są. Wirus jednak nie daje o sobie zapomnieć także na urlopie. W Rewalu (Zachodniopomorskie) około 50 wczasowiczów zamiast na plaży spędza właśnie czas na kwarantannie w domu wczasowym. Czy tak będą wyglądały tegoroczne wakacje?

Z wczasów prosto do szpitala

Kobieta, która przyjechała nad morze z południa Polski, poczuła się źle. Skarżyła się na duszności. Najpierw podejrzewano problemy z sercem, ale test na koronawirusa potwierdził zakażenie SARS-CoV-2. Pozytywny wynik testu miał również partner wczasowiczki. Oboje trafili do szpitala. 

Część turystów, zakwaterowanych wraz z zakażoną parą w jednym z rewalskich ośrodków wypoczynkowych, została poddana kwarantannie. Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie poinformowała, że w izolacji jest około 50 osób. Kwarantanna objęła turystów, którzy mieli kontakt z zakażonymi oraz osoby z obsługi hotelu. 
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Izolacja, a potem testy

Koronawirus u małżeństwa został potwierdzony w niedzielę. Kwarantanna, która rozpoczęła się w poniedziałek, potrwa do do soboty, 27 czerwca. Będzie krótsza niż zazwyczaj (zwykle trwa dwa tygodnie). Izolowane osoby są badane i będą miały wykonywane testy na koronawirusa – zdrowe zostaną zwolnione, a turyści z pozytywnym wynikiem zostaną objęci opieką medyczną. 

Przypomnijmy: Sanepid apeluje o przestrzeganie wszystkich obowiązujących zaleceń, zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, noszenie maseczek w miejscach, w których przebywa dużo ludzi. Pandemia wciąż trwa. A ładna pogoda daje złudne poczucie, że najgorsze mamy już za sobą. Prognozy ekspertów dotyczące epidemii wcale nie są optymistyczne. Trudno przypuszczać, by udało nam się w tym roku wypocząć bez strachu o zakażenie.

Źródło: Superportal24.pl, Głos Szczeciński, TVN24.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy