Robaki w materacach dla dzieci

Robaki w materacach dla dzieci! Sprawdź, czy nie masz takiego w domu!

Przerażona mama apeluje na Facebooku: „Nie kupujcie tych materacy!”. Nie ryzykujcie zdrowia dziecka.
Marta Kabulska
Robaki w materacach dla dzieci
Ta historia przyprawia o gęsią skórkę. Choć skończyła się dobrze, to sama świadomość, że coś podobnego może być w naszych domach, jest przerażająca.
 
Dziecko trafia do lekarza z punkowymi obrzękami. Okazało się, że pogryzły go robaki z łóżeczka z materaca, na którym spało!

Materac dla dziecka - kokos i gryka a robaki

Często spotykamy się z mitem, że materac kokosowy jest najzdrowszy dla dziecka. Pomijając fakt, że jest on twardy (podobne maty stosuje się przy leczeniu poważnych schorzeń kręgosłupa u dorosłych), często gnije, a przede wszystkim uwielbiają się w nim gnieździć roztocza i inne robactwo. Podobnie jest w przypadku gryki. Larwy bytują w gryce, a potem tam się wykluwają. 

Producenci twierdzą, że takie „robaczywe materace” bywają przy złym przechowywaniu materacy w sklepach lub w domu. Materace same w sobie są poddawane wysokiej temperaturze i wtedy nie ma szans, by larwy przeżyły. O to by je wietrzyć i czyścić w domu, możemy sami zadbać, na to, co działo się z materacem w sklepie niestety nie mamy wpływu. Nie wiemy, gdzie i jak był przechowywany. [content:8_530,1_4602,1_4500,2_1284:PsychologicalTest]
Wysoka temperatura żelazka działa jak sterylizator! Aby zapewnić dziecku higieniczne warunki prasuj ubranka i pościel. 

Sprawdźcie materace swoich dzieci!
Redakcja poleca: Jak wybrać materac dla niemowlaka?
Jak wybrać materac do łóżeczka dla niemowlaka podpowiada ekspert.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 48 głosy

Zobacz także

Popularne tematy