Robert Lewandowski, ambasador dobrej woli UNICEF
fot. UNICEF/Robert Łączny

Lewandowski pomaga dzieciom

Robert Lewandowski, zawodnik Borussii Dortmund, został nowym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Piłkarz reprezentacji Polski weźmie udział w międzynarodowej kampanii dotyczącej sytuacji dzieci, które są ofiarami konfliktów, kryzysów i klęsk żywiołowych. Jak sam przyznał, przyjął nowy tytuł – ale też spore obowiązki – bez wahania.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Robert Lewandowski, ambasador dobrej woli UNICEF
fot. UNICEF/Robert Łączny
Przed spotkaniem z Robertem Lewandowskim wiedziałam, że jest świetnym sportowcem o międzynarodowej sławie, że gra w piłkę nożną, reprezentuje Polskę, (nawet) że jest zawodnikiem Borussii Dortmund i że wszystkie moje koleżanki uważają, że jest słodki.
Po spotkaniu zweryfikowałam swoją wiedzę. Robert Lewandowski to człowiek, który wraz z żoną, Anną, angażuje się w działania charytatywne, wspiera różne akcje i organizacje społeczne, a do tego dostał jeszcze nominację na Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.
Tym samym dołączył do szacownego grona ambasadorów:
  • Angeliny Joli, Rogera Federera, Shakiry, Davida Beckhama, Lionela Messi'ego, Rogera Moore'a (na świecie)
  • Małgorzaty Foremniak, Artura Żmijewskiego, Magdaleny Różczki (w Polsce).
Gdy UNICEF zaproponował Robertowi Lewandowskiemu współpracę, nie miał cienia wątpliwości, że powinien się w nią zaangażować.

Zobacz, jak nadawano Robertowi Lewandowskiemu tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.Obowiązki Lewandowskiego jako ambasadora UNICEF

Na początek chcę uspokoić wszystkich fanów Roberta Lewandowskiego – praca na rzecz UNICEF nie będzie kolidowała sportowcowi z treningami i występami na piłkarskim boisku (trzymamy kciuki za niego i polską reprezentację w meczu Polska-Szkocja, który ma się odbyć 5 marca 2014 r. w Warszawie).
  • Dzieci a kryzys humanitarny – na początek Robert Lewandowski weźmie udział w ogólnoeuropejskiej kampanii, której celem jest uświadomienie, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej, jak ważne jest to, by w ekspresowym tempie dostarczyć pomoc (np. wodę, jedzenie, leki, szczepionki).
  • Dzieci a sport – Robert Lewandowski będzie też wspierał działania UNICEF promujące sport i zabawę. UNICEF wierzy, że to skuteczne narzędzia, które pozwolą walczyć z nierównościami płci, brakami w edukacji, problemami zdrowotnymi.
– Mam nadzieję, że przyczynię się do tego, by ta świadomość wzrosła, że w sytuacjach kryzysowych trzeba jak najszybciej dostarczyć dzieciom podstawowe rzeczy, bo to one ratują im życie – mówi piłkarz, który przypomniał przy okazji o pomocy, którą niósł UNICEF dzieciom na Haiti. – Współpraca z UNICEF to również moje osobiste zobowiązanie, aby aktywnie pomagać potrzebującym dzieciom i na każdym kroku przypominać, że każde dziecko ma prawo do zdrowego, bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwo.
A ja dodam: dzieciństwa, które jest odbierane najmłodszym ofiarom konfliktów i kryzysów humanitarnych i klęsk żywiołowych.
 
ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski dołączył do Beckhama i Messi'ego, ambasadorów UNICEF
Redakcja poleca: Figura Roberta Lewandowskiego gwiazdą wystawy budowli z Lego na PGE Narodowym [WIDEO]
Potrzeba było 80 tysięcy klocków, aby kapitan naszej reprezentacji w piłce nożnej, Robert Lewandowski, jak żywy, stanął na wystawie budowli z Lego na PGE Narodowym. Obejrzyjcie relację wideo z wydarzenia w Warszawie i zobaczcie, do jakich gigantów sportu dołączył "Lewy".
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy