rodzice dziecka z zespołem Downa hejtowaniw sieci
fot. Adobe Stock

Na rodziców tej 1,5 rocznej dziewczynki spadła wielka fala hejtu

Hejt jest straszny i obrzydliwy – ludzie sugerują, że rodzice powinni byli nie dopuścić do urodzenia dziecka!
Agnieszka Majchrzak
rodzice dziecka z zespołem Downa hejtowaniw sieci
fot. Adobe Stock
Sprawa dotyczy niewinnego, bezbronnego dziecka, przesłodkiej dziewczynki o imieniu Aurelia, z całego serca kochanej przez rodziców. Ale w sieci można wszystko. Można napisać mamie i tacie, że Aurelia nie powinna żyć, bo takie dzieci powinny podlegać eutanazji. Aż ciężko przytaczać tak straszne słowa, które usłyszeli ci wspaniali rodzice o swoim dziecku.

Dziewczynka ma zespół Downa

Aurelia ma 1,5 roczku, jest prześliczną blondyneczką, ze skośnymi oczami. Urodziła się z zespołem Downa. Ale dla jej rodziców nie była to życiowa tragedia. Kochają córkę taką, jaka jest. I chociaż w internecie można dzisiaj wszystko zafałszować i sprzedać jako prawdę, to jednak ze zdjęć publikowanych przez rodziców na fanpagu córki widać, że jest to bardzo szczęśliwa rodzina. Buźka dziewczynki promienieje.

A jednak to szczęście kogoś bodzie, o czym świadczą komentarze pod zdjęciami dziewczynki sugerujące, że rodzice powinni się jej pozbyć. "Kiedyś czytałam o rodzicach, którzy po narodzinach chorego dziecka zdecydowali się na jego eutanazję (...), po czym postarali się o kolejne dziecko, które jest zdrowe po dziś dzień. Dla mnie to oni są bohaterami" - to tylko przykład jednej z wielu sugestii, które pojawiły się na stronie.
  [content:0_19317,0_16108,2_1353,,1_2741:GALGallery]

"Na naszej stronie zaczęły pojawiać się okropne komentarze dotyczące naszej córki, otrzymujemy wiadomości, których treści są przerażające dla rodzica, matki, ojca, cioci, babci itd – PRZERAŻAJĄCE DLA NORMALNEGO I PRZYZWOITEGO CZŁOWIEKA” - opisali sprawę rodzice. Doszło nawet do tego, że na jednym z profili pojawiły się zdjęcia Aurelii, gdzie bezkarnie zostaje obrażana i poniżana.
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Stop nienawiści

Rodzice postanowili wydać wojnę hejterom. „Sprawa jest o tyle poważna, że dotyczy dziecka. Bezbronnego, niewinnego, 1,5 rocznego dziecka. I nie ważne, czy zdrowego, czy chorego, czy z wadami genetycznymi czy z innymi schorzeniami. NIKT nie ma prawa poniżać, obrażać, gnębić nas i nasze dzieci!” - odpisali.

Mimo sugestii, żeby zrezygnowali z facebookowej strony, poświęconej córeczcze, rodzice nie chcieli tego zrobić. „Nie przestaniemy pokazywać Wam postępów i rozwoju Aurelii. Nadal będziemy pokazywać, że życie rodziny dziecka z Zespołem Downa może być całkiem normalne” - odpowiedzieli. Rodzice podkreślają, że mają szczęśliwe życie. „Osoby z Zespołem Downa to WSPANIALI, WYJĄTKOWI ludzie, którzy chcą być po prostu KOCHANI, AKCEPTOWANI I SZANOWANI!” - napisali.

Wyrazili nadzieję, że są z nimi ludzie „o dobrych serduchach", którzy im kibicują i podzielają ich poglądy, a tym samym pomogą im i córce w wielkiej walce.
Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

Tak, są tacy ludzie! Redakcja mamotoja.pl z całego serca staje w obronie tej cudownej malutkiej, której uśmiech może być największym lekarstwem na całe zło. Jesteśmy z rodzicami dziewczynki, trzymamy za nich kciuki, życząc całej rodzinie dużo zdrowia i szczęścia.

Nikt nie powinien usłyszeć takich słów o swoim dziecku. Pokażmy, że jest nas więcej! Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach!

Zapraszamy do naszej  internetowej szkoły rodzenia:

 

Źródło: wp

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy