badania genetyczne na wykrywanie talentu dziecka
fot. Adobe Stock

Jakie uzdolnienia ma twoje dziecko? - ta metoda natychmiast to wyłapie

Czy twoje dziecko będzie zdolnym matematykiem, chemikiem lub jest uzdolnione językowo? Jest metoda, która błyskawicznie odpowie ci na to pytanie.
Agnieszka Majchrzak
badania genetyczne na wykrywanie talentu dziecka
fot. Adobe Stock


Wygrywają najlepsi. Tak było, jest i będzie. A już zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja jest ogromna. Może najlepiej od małego szlifować zdolności dziecka, tylko jak się zorientować które? Zapisać na różne zajęcia dodatkowe? Bez sensu. Dziecko będzie przemęczone, stracisz dużo pieniędzy, a po roku okaże się, że to jednak nie to. Są rodzice, którzy znaleźli o wiele skuteczniejszą metodę. Bardzo szybko wyławia wszelkie możliwe talenty dziecka.

Jedno badanie i już wszystko jasne

Rodzice coraz chętniej robią badania genetyczne wykrywające talenty dziecka, dzięki którym od razu wiedzą, w jakich dziedzinach dziecko ma uzdolnienia i w jakim kierunku je rozwijać.

Szczególnie w Chinach badania takie cieszą się dużą popularnością. Rodzice płacą niemałe pieniądze firmom, które obiecują, że na podstawie badań genetycznych są w stanie określić ukryte talenty dziecka. Podobne firmy powstają także w Stanach Zjednoczonych.

To kusząca propozycja, rodzice nie muszą tracić czasu na wożenie dziecka na zajęcia dodatkowe np. gry na skrzypcach, tylko od razu wiedzą, że nie będzie z niego skrzypka. Dzięki badaniom mogą od razu dać maluchowi odpowiednią edukację, która najlepiej wykorzysta drzemiący w nim potencjał.

Redakcja poleca: Mydlany trick, czyli jak pozbyć się zarazków z małych rączek
Nowy rok szkolny, zaczynamy od powtórki z biologii. Wiecie, że małe, dziecięce rączki mogą pomieścić nawet 150 różnych gatunków bakterii? Nie wszystkie mają złe intencje, ale sporo z nich potrafi nieźle narozrabiać. Jak się pozbyć niechcianych zarazków? Antybakteryjne naturalnie.

Test na 200 cech dziecka

Siedzibę firmy China Bioengineering Technology Group co tydzień odwiedza od 100 do 200 rodziców, którzy chcą wykonać testy genetyczne swoich dzieci. Malucha można przetestować na ponad 200 cech.

Dzięki testom rodzice mogą poznać, czy dziecko jest np. uzdolnione muzycznie lub matematycznie, jak i też dowiedzieć się o  cechach jego osobowości, np. czy jest introwertykiem czy ekstrawertykiem. Najtańszy test, który określa tylko 10 talentów, kosztuje 160 dolarów, najdroższy aż 4 tys. 500 dolarów. 

Genetyka da odpowiedź na wszystko?

Wydaje się, że idea wychowania dziecka pod kątem tego, w czym jest ono uzdolnione ma sens. Problem polega jednak na tym, że genetyka nadal nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jest w stanie określić cechy, które dziecko odziedziczy po rodzicach, ale nie jest w stanie rozpoznać sekwencji genetycznych, które za nie odpowiadają

Cechy osobowości dziecka, iloraz jego inteligencji są zakodowane w genach, ale nie dość, że nie wiemy gdzie konkretnie, to w dodatku nie jesteśmy w stanie wiarygodnie odczytać jeszcze informacji na tym etapie rozwoju nauki.

Szczęśliwe czy genialne?

To duża pokusa wiedzieć od razu, w czym dziecko jest zdolne. Rodzice wierzą, że robienie badań genetycznych to fantastyczna inwestycja w przyszłość malucha. Ale czy nie zbliżamy się w ten sposób do "programowania" dziecka" pod wymogi współczesnego świata? Czy nie zabieramy naszym dzieciom szczęśliwego dzieciństwa? Czy nie stawiamy im nadmiernych wymagań i oczekiwań?

Talent dziecka ma dawać mu przyjemność, a nie wyrzuty sumienia i poczucie winy, że dziś znowu zrobiło mniej, niż mu przykazano. I najważniejsze: aby odkryć talent u dziecka wystarczy trochę uważnej obserwacji, przecież uzdolnienia dziecka widać w jego zachowaniu. Warto zwrócić uwagę, czy jest jakaś dziedzina, w której dziecko szybciej się uczy, albo uzyskuje lepsze wyniki.

Czy nie uważacie, ze to porażka nas, rodziców, że bez odpowiednich badań nie potrafimy dostrzec potencjału, jaki drzemie w naszym dziecku? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach. Czy zrobiłybyście dziecku badania genetyczne na wykrycie jego talentów?

Źródło: spidersweb.pl 


Doładuj
Przeładuj