Niemowlę pije mleko modyfikowane z butelki
fot. Fotolia

Odebrano rodzicom dziecko, bo jego ojciec... pochwalił mleko modyfikowane

Jak to możliwe, że opieka socjalna odebrała rodzicom dziecko z TAKIEGO powodu?
Hanna Szczesiak
Niemowlę pije mleko modyfikowane z butelki
fot. Fotolia
Pracownicy społeczni odebrali rodzicom tygodniowe niemowlę, gdy dowiedzieli się, że jego tata "chwali zalety mleka modyfikowanego".

W Wielkiej Brytanii promowanie mleka modyfikowanego jest niedozwolone. Podobnie jak w Polsce, lekarze i położne zachęcają młode mamy do karmienia piersią. W jednym ze szpitali pracownicy usłyszeli, jak ojciec kilkudniowego niemowlęcia chwalił zalety mleka modyfikowanego. Poinformowano opiekę społeczną, która odebrała rodzicom dziecko i umieściła w tymczasowej rodzinie zastępczej. Mimo sprzeciwu rodziców i pielęgniarek opiekujących się noworodkiem, urzędnicy nie zmienili decyzji.

Rodzice malucha przez trzy miesiące walczyli o odzyskanie dziecka. Gdy malec wrócił do domu, postanowili walczyć o odszkodowanie. Właśnie zakończył się trwający niemal rok proces. Sędzia orzekł, że dziecko dobrze się rozwija w domu, z rodzicami, a urzędnicy, którzy odebrali rodzicom dziecko, naruszyli podstawowe prawa człowieka. Sędzia przyznał rodzinie odszkodowanie w wysokości 11500 funtów (ok. 58 000 złotych).

Trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której urzędnicy decydują się odebrać rodzicom dziecko z takiego powodu. Chociaż karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlaka, wiele mam ma z tym trudności lub z różnych względów nie może tego robić. Chociaż nie karmią piersią, robią wszystko, żeby ich dzieci rozwijały się jak najlepiej i żeby w ich diecie niczego nie brakowało!

Jak wy karmiłyście wasze dzieci?

Czytaj także: Nie oceniajmy mam karmiących mlekiem modyfikowanym!

Źródło: anglia.today, metro.co.uk
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy