GRY
 
 

Rodzice przewozili 3-latka bez fotelika. Jaką ponieśli karę?

Nieważne ile i jak często mówi się na temat właściwego przewożenia dzieci samochodem. Wygląda na to, że jednak za mało, skoro rodzice nadal potrafią być tak niefrasobliwi!

fot. Fotolia
Dziecko bez fotelika i to w samochodzie zarejestrowanym tylko na 2 osoby. Jak walczyć z takimi zdarzeniami?

Policja pełniąca służbę w Gorzycach, zwróciła uwagę na samochód marki Punto, który gwałtownie zahamował na jej widok. Po kontroli okazało się, że w aucie przebywa małe 3-letnie dziecko, które matka chciała ukryć przed wzrokiem policjantów. Pasażerka ukryła dziecko między nogami i dodatkowo przykryła je ubraniem. Trudno jednak schować 3-letnie dziecko tak, by nikt tego nie zauważył.

Policja po sprawdzeniu dowodu rejestracyjnego kierowcy odkryła dodatkowo, że samochód zarejestrowany jest jako ciężarowy, co nie pozwala na przewożenie więcej niż 2 osób. Sprawą zajmie się oczywiście sąd, a kierowcy grozi kara grzywny i punkty karne.

Czy jest to jednak wystarczająca nauczka na przyszłość?

Co zrobić z tak niefrasobliwymi kierowcami, którzy za nic mają nie tyle przepisy prawa, co przede wszystkim życie i zdrowie własnego dziecka? Czy kary za niewłaściwe przewożenie dziecka nie powinny być wyższe? Tak nieodpowiedzialne zachowanie rodziców, wzbudza kontrowersje wśród tych, którzy świadomie podchodzą do opieki nad dziećmi. Ci rodzice śledzą informacje o nowych testach bezpieczeństwa fotelików, dokupują gadżety, które zwiększą szansę bezpiecznego podróżowania z maleństwem. Dla nich, tak bezmyślne podejście do sprawy, jest wielce naganne.

Redakcja poleca: Zasady montowania fotelika - co jest najważniejsze? [WIDEO]
Jak prawidłowo zamontować w samochodzie fotelik dla dziecka? Specjalista marki BeSafe przedstawia najważniejsze zasady: które miejsce w aucie jest najbezpieczniejsze i co należy zrobić jeszcze przed zakupem fotelika.

 

Przeczytaj także: Brudny fotelik zagraża życiu Twojego dziecka.

Doładuj
Przeładuj