Filary Rodzicielstwa Bliskości: 6. Pamiętaj o równowadze i wyznaczaniu granic [WIDEO]

Równowaga i mądre stawianie granic - o tym mówi 6. filar rodzicielstwa bliskości. Zobacz, jak troszczyć się o siebie, by móc dobrze opiekować się dzieckiem. Podpowiada psycholożka, Agnieszka Stein, ekspertka nurtu rodzicielstwa bliskości.

Zobacz inne z serii: Rodzicielstwo bliskości (8)

Rodzicielstwo bliskości błędnie kojarzy się niektórym z rozpieszczaniem dzieci czy bezstresowym wychowaniem. 6. filar, czyli szósta zasada RB namawia jednak to równowagi i mądrego stawiania granic dziecku. Agnieszka Stein tłumaczy w naszym filmie, dlaczego to takie ważne i jak zaspokajać własne potrzeby, by mieć więcej sił na opiekę nad dzieckiem. 

Zobacz też: 10 mądrych zdań o wychowaniu, uwaga, chwytają za serce!
 

Równowaga i wyznaczanie granic - co mówi o tym 6. filar rodzicielstwa bliskości

"Myślę, że równowaga i przestrzeganie granic to najważniejszy filar rodzicielstwa bliskości. Równowaga czyli to, że dbamy nie tylko o potrzeby dziecka, ale i o swoje. Bo im lepiej dorosły dba o swoje potrzeby, tym ma więcej zasobów do troszczenia się o dziecko - mówi ekspertka rodzicielstwa bliskości, psycholożka, Agnieszka Stein
Nie polega to jednak na tym, że rodzic ma oczekiwania w stosunku do dziecka - chodzi o to, że dorosły może czasem poprosić innych o pomoc, wie, jak o siebie zadbać i jak sobie pomóc. To nie mogą być oczekiwania w stosunku do dziecka.  
 

7 filarów rodzicielstwa bliskości - zobacz nasze wideo!

Filar 1 Bądź blisko dziecka 

Filar 2 Słuchaj płaczu swojego dziecka 

Filar 3 Karm piersią dziecko (lub butelką, ale zawsze z miłością) 

Filar 4 Noś dziecko przy sobie

Filar 5 Śpij przy dziecku 

Filar 6 Pamiętaj o równowadze i wyznaczaniu granic 

Filar 7 Wystrzegaj się trenerów dzieci 
 


 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy