GRY
 
 

Rodzicielstwo w komiksie. Może być i zabawnie, i strasznie

Czy opieka nad dzieckiem może być tematem komiksu? Tak i to trzymającego w napięciu. Zobacz wybrane przygody "Córki Wilka".

Córka Wilka/ Daughter of the Wolf
fot. Danielle Kukic, tekst: Salem Wildfire/ www.daughterofthewolf.com
Salem Wildfire, ojciec pięcioletniej dziewczynki – Kenzie, opiekuje się nią od momentu narodzin. Choć nie pracuje na etacie, na brak zajęć nie narzeka. Codziennie wraz w córką doświadcza wielu zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach przygód.

Gdy przyjaciółka rodziny – graficzka, ilustratorka Danielle Kukic – narzekała na brak weny twórczej, Salem zaproponował, by narysowała komiks z jego rodziną w roli głównej. Tak powstała historia "Córka Wilka" ("Daughter of the Wolf"). Główną bohaterką komiku jest Kenzie, jej tata oraz – czasami – jej mama.

Zobacz także: Tata sam w domu z dzieckiem, czyli co się dzieje, gdy mama wyjdzie z domu

"Córka wilka" to zabawna opowieść o trudach rodzicielstwa, ale i jego radościach. "Kenzie jest dzikim dzieckiem" – opowiada Salem. I dodaje: " Jej wyobraźnia jest wyjątkowo bujna, a zarazem genialna. Te dwa aspekty łączą się w sposób niezwykły".

Początkowo komiks powstał tylko dla rodziny i najbliższych przyjaciół z czasem jednak zaczęło go czytać coraz więcej osób. "Wielu ludzi pisze do nas, że ich zainspirowaliśmy, że korzystają z naszego doświadczenia" – wyjaśnia Salem.

A Kenzie? Jest zachwycona swoim komiksowym alter ego. Uwielbia swoje rysunkowe wcielenia i dba o to, by ilustratorka – Danielle Kukic – wciąż miała materiał do rysowania.

Zobacz kilka scenek z życia "Córki Wilka":

1. "Córka Wilka" – Zdobywca


Ilustracje: Danielle Kukic, tekst: Salem Wildfire/ www.daughterofthewolf.com

2. "Córka Wilka" – Nie mogę znaleźć moich kredek


Ilustracje: Danielle Kukic, tekst: Salem Wildfire/ www.daughterofthewolf.com

Jeśli chcesz na bieżąco śledzić historię "Córki Wilka", wejdź na stronę daugherofthewolf.com.

Polecamy: Jak skłonić faceta do opieki nad dzieckiem?
Redakcja poleca: Co potrafi 3-miesięczne niemowlę - film
Zobacz, jakie umiejętności zdobywa dziecko po kilku miesiącach od urodzenia. Sprawdź, co jest ważne w codziennej opiece nad niemowlakiem.

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj