Agnieszka Kaczorowska-Pela
fot. screen instagram/@agakaczor

Jak nie dać się rutynie? Każda z nas powinna sobie na to pozwolić!

Internautki przyznały Kaczorowskiej, że jesienna pogoda jest idealna na leniuchowanie i przytulasy. Bez wątpienia to uwielbiamy, ale mało która z nas ma na to czas… a to duży błąd!
Dominika Bielas
Agnieszka Kaczorowska-Pela
fot. screen instagram/@agakaczor
Agnieszka Kaczorowska niedawno została mamą i zaskoczyła wszystkich, gdy szybko wróciła do aktywnego życia zawodowego. Okazuje się, że w tym pędzie potrafi zrobić coś, czego odmawia sobie wiele mam. „ U nas dzisiaj dzień śpiocha😴” napisała na Instagramie. Inne mamy przyznały, że także uwielbiają ten stan, jednak nie każda z nas sobie na to pozwala. Bycie perfekcyjną mamą, żoną, córką, gospodynią domową i jeszcze prawdopodobnie idealnym pracownikiem, zazwyczaj zajmuje kobietom znaczną część ich doby. Więc może warto czasem postawić na lenistwo?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

Dzieci potrzebują wypoczętych mam!

Gdy pojawia się w domu maluszek, wiele kobiet wchodzi w tryb zadaniowy, chce robić wszytko to, co przed ciążą i jeszcze ogarnąć nowe zadnia. Tymczasem organizm potrzebuje czasu na regenerację po ciąży i porodzie, a jednocześnie musi działać w nowym (bardzo męczącym) trybie. Od bycia rodzicem nie można uciec, wziąć zwolnienia czy urlopu, ale jest na to sposób, którego powinna nauczyć się każda mama. Bez względu nato, czy dziecko jest malutkie, czy już trochę starsze, należy pamiętać o tym, by zawsze znaleźć czas na zajęcie się sobą.

Więc, gdy pogoda nie rozpieszcza, a tobie nie pomaga kawa, nie walcz z tym. Daj sobie prawo do egoizmu i ogłoś dzień lenia. Dlaczego to takie ważne? Zanim pojawiły się dzieci, pewnie co jakiś czas zdarzała ci się taka niedziela, śniadanie w łóżku i szwendanie się w szlafroku przez cały dzień. Fajnie było, prawda? Nie oznacza to, że teraz też tak być nie może, wystarczy się do tego odpowiednio przygotować, przede wszystkim psychicznie. Należy zdać sobie sprawę z tego, że taki dzień to nie strata czasu, czy robienie sobie zaległości, ale niezbędna regeneracja dla organizmu.
Redakcja poleca: Jesienne liście – film
Po co drzewom liście? Dlaczego jesienią liście spadają z drzew? – dowiesz się oglądając film.

Czas się zatroszczyć o siebie

Tego dnia nic nie planuj, nie umawiaj się do lekarza czy z koleżanką na plac zabaw, nie załatwiaj żadnych spraw, nie planuj zakupów. Dzień wcześniej ugotuj więcej obiadu, tak byś mogła go sobie (lub wam) tylko odgrzać. Wskocz w wygodny dres lub zostań w piżamie.

Możesz kupić coś fajnego, co idealnie sprawdzi się zarówno do spania, jak i chodzenia po domu w "takie dni".

Nawet jeden dzień bez spaceru szczególnie, gdy na dworze szaro i buro nie zrobi maluszkowi różnicy. Możecie wyjątkowo otworzyć na oścież okna, by porządnie wywietrzyć mieszkanie.

Absolutnie niezbędne będzie coś, pod czym będziecie mogli się schować w chłodny jesienny dzień:

Możesz też maluszka ubrać w ciepły dresik lub pajacyk.
Puść miłą muzykę, obejrzyj ulubiony serial, poczytaj książkę. Gdy malec śpi, sama zrób sobie drzemkę. Masz starsze dziecko? Zarządź przytulanie pod kocykiem, czytanie bajek, a nawet wspólne oglądanie telewizji. Ty zregenerujesz siły, a twoja pociecha będzie zachwycona! Zapewniam, takie leniwe dni w piżamie celebrowane od czasu do czasu zapadną w pamięć twojemu dziecku znacznie bardziej, niż te wszystkie perfekcyjne. Warto więc mieć taki nawyk!

A wy pozwalacie sobie na takie dni? Jak wyglądają?


Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy