Program Rodzina 500+
fot. Fotolia

Tysiące rodzin już od roku czekają na wypłaty 500+!

Chociaż złożyli wnioski, jak tylko ruszył program 500+, wciąż czekają na decyzje o przyznaniu świadczenia. Skąd tak duże opóźnienie?
Hanna Szczesiak
Program Rodzina 500+
fot. Fotolia
Pięć tysięcy śląskich rodzin czeka na decyzję ws. programu 500+. Opóźnienie dotyczy rodzin, w których matka lub ojciec pracują za granicą. Jak podaje Wirtualna Polska, ten problem dotyczy również innych województw, nie tylko śląskiego.

"Te pieniądze mi się należą. Jeśli ich nie dostanę, pójdę w końcu do sądu. Bo zaczynam się zastanawiać, czy to nie celowa robota. Może chodzi o to, żeby zarabiającym za granicą utrudnić otrzymywanie tego świadczenia" – mówi Piotr z Bielska-Białej, pracujący w Irlandii. "Na początku byłam wściekła, teraz mi już nie zależy. Jeśli dostanę te pieniądze, to dobrze, jeśli nie, trudno. To będzie znak, żeby nie wiązać swoich nadziei z Polską" – mówi Ania z Zamościa, która pracuje w Liverpoolu. Przyjechała do Polski, żeby złożyć wniosek na czas i pobierać świadczenie w wysokości 1000 zł – do dziś czeka na decyzje.

Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej odpowiadają za wydawanie decyzji osobom zatrudnionym za granicą. Ośrodki sprawdzają, czy dana osoba rzeczywiście ma prawo do pobierania świadczenia, a to wymaga czasu i pieniędzy. Śląski ROPS zapewnia, że chce wydać decyzje jak najszybciej, jednak "brakuje mu rąk do pracy" – czytamy w Wirtualnej Polsce.

Dla wielu osób przyznawanie świadczenia osobom pracującym za granicą jest kontrowersyjne – praca za granicą jest równoznaczna z wyższymi zarobkami, wiele osób stawia sobie pytanie, dlaczego takie osoby ubiegają się o 500+. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Czytaj także: Minister Rafalska zapowiada zmiany w 500+! Czego będą dotyczyć?

Źródło: wp.pl
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy