Każdy rodzic chciałby, by jego dziecko było mądre, ładne i dobrze wykształcone. By odnalazło się w dorosłym życiu, znalazło świetną pracę, dobrze płatną, było podziwiane i szczęśliwe. Ci rodzice potrafią zrobić naprawdę wiele by wspomóc dziecko i zapewnić mu jak najlepszy start w życiu. Kiedy jednak miłość do potomstwa przeradza się w obsesję i manipulowanie zdrowiem najmłodszych, robi się to po prostu chore!

Reklama

Tylko wysocy odnoszą sukcesy?

Według badań wykonanych przez Odense University Hospital i Kopenhagi Rigshospitale, coraz więcej zamożnych duńskich rodziców zwraca się do lekarzy o pomoc w nietypowej sprawie. Twierdzą oni, że ich dzieci rosną zbyt wolno w stosunku do rówieśników, co na pewno skomplikuje ich dorosłe życie. Osoby niższego wzrostu są według nich dyskryminowane i mają większe problemy w znalezieniu pracy na wysokim stanowisku.

Przeczytaj: Czy moje dziecko będzie wysokie, czy niskie?

Według najnowszych doniesień, coś co kiedyś było sporadyczną zachcianką, dziś staje się normą. Prośby o podanie dzieciom hormonu wzrostu wzrosły w ostatnich 15 latach aż 4- krotnie! Lekarze starają się studzić zapędy rodziców, choć oczywiście zdarza się, że dziecko rzeczywiście wymaga podania wspomagającej dawki. Dzieje się tak jednak w przypadkach uzasadnionych medycznie!

Lek dostępny bez recepty!

Ogromnym problemem stał się jednak fakt, że hormony wzrostu pojawiły się w sprzedaży w sklepach internetowych i rodzice, niestety często sami decydują się podawać dziecku specyfiki, bez żadnej konsultacji z lekarzem! Takie manipulowanie zdrowiem dziecka, powinno być surowo karane!

Zobacz także

źródło: rp.pl

Reklama

Zobacz także: Czy da się przewidzieć wzrost dziecka?- zobacz film!

Reklama
Reklama
Reklama