Dramat rozegrał się w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk. Rodzina malutkiej Giulii spędzała tam urlop. Po wypadku do zrozpaczonych rodziców natychmiast dołączyli krewni z Włoch.

Reklama

Dziecko wypadło z rąk ojca i spadło z balkonu

Na razie wiadomo jedynie tyle, że ojciec dziewczynki stał na hotelowym balkonie z córką na rękach. Dziecko w jakiś sposób wyślizgnęło się z jego uścisku i spadło z balkonu na ziemię. Niestety, nic nie dało się zrobić, Giulia Maiano zginęła na miejscu. Miała zaledwie 13 miesięcy.

Policja prowadzi dochodzenie, by wyjaśnić przyczyny wypadku. O tragedii poinformował Sandro Marinelli, burmistrz Pianelli w prowincji Pescara we Włoszech, z której pochodziła Giulia. Cała społeczność regionu jest bardzo poruszona śmiercią dziewczynki, jej rodzina jest tam znana i szanowana.

Kilka lat temu głośno było o podobnym dramacie – półtoraroczna dziewczynka wypadła z rąk dziadka przez okno statku wycieczkowego. Zmarła. Nieustannie też dochodzi do wypadków, gdy małe dzieci wypadają z okien swoich domów. Wystarczy tylko chwila nieuwagi!

To bardzo ważne, by rozsądnie korzystać z balkonów, będąc z dziećmi. Maluszki potrafią być bardzo ruchliwe, mogą się wychylać i gwałtownie zmieniać pozycje. Nigdy nie podchodź z małym dzieckiem na rękach do barierki balkonu czy innego miejsca znajdującego się na wysokości.

Zobacz także

Źródło: TVN24.pl

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama