Kilka dni temu ojciec 1,5 rocznego chłopca przebywającego w szpitalu w Jeleniej Górze, opublikował zdjęcie przedstawiające warunki, w jakich jego żona czuwa przy dziecku. Kobieta śpi na podłodze pod łóżkiem chorego syna.

Reklama

WOŚP pomoże szpitalowi

Media zareagowały błyskawicznie na wieść o tym, że kobieta musi spać na podłodze w szpitalu. W pod internetowym postem znalazło się ponad 1,2 tys. komentarzy. Post udostępnił również Jurek Owsiak, który w komentarzu zwrócił się do ministra Radziwiłła:

Zobacz także

Już nikt nie będzie spał na podłodze

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się także do dyrektora szpitala w Jeleniej Górze. W trakcie rozmowy zapadła decyzja o zakupie brakującego sprzętu po to, aby rodzice nie musieli już spać na podłodze, czuwając przy chorych dzieciach. Rodzice chłopca, od których wszystko się zaczęło, bardzo ucieszyli się z pozytywnego rozwiązania całej sytuacji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali podziękowania zarówno Jurkowi Owsiakowi, jak i całemu WOŚP.

Jak będzie w innych szpitalach?

Problem brakujących łóżek szpitalnych nie dotyczy tylko szpitala w Jeleniej Górze. Wiele matek skarży się na nieludzkie warunki szpitalne, o czym piszemy w innym artykule. Minister Zdrowia przyznaje, że problem z wyposażeniem szpitali jest duży, ale ma nadzieje, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie. Minister pisze, że aktualnie trwają zmiany organizacyjne w systemie i wkrótce ma nastąpić poprawa zarówno warunków leczenia, jak i dostępu do świadczeń. „Jako lekarz zdaję sobie sprawę, że wsparcie rodziców ma ogromne znaczenie dla komfortu psychicznego dziecka, ich obecność i troska pozytywnie wpływają na proces leczenia. Niewątpliwie kwestia ta powinna zasługiwać na szczególną uwagę w szpitalach. Liczę, że kroki podjęte po mojej interwencji przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ doprowadzą do poprawy sytuacji. Będę przyglądał się postępom w tej sprawie”. – komentuje.

My również mamy nadzieję, że sytuacja w polskich szpitalach zmieni się na lepsze. Na razie zmiany zachodzą głównie dzięki zasłudze rodziców, którzy nagłośnili sprawę, a także dzięki błyskawicznej reakcji internautów oraz pomocy Jurka Owsiaka i WOŚP.

Czy myślicie, że w innych szpitalach, mamy czuwające przy dzieciach również będą mogły wkrótce korzystać z łóżek? Czekamy na komentarze.

Źródło: TVN24 Wrocław/Radio Wrocław

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama