Atrakcje Solina
Adobe Stock/fot. yanlev
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w Solinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Solinie są różnorodne. Możecie tutaj nie tylko podziwiać malowniczą naturę Bieszczad, lecz także odwiedzić kilka miejsc, gdzie najmłodsi poznają historię tego regionu lub po prostu wyładują swoje nielimitowane pokłady energii na dobrej zabawie. Poznajcie nasze propozycje najciekawszych atrakcji!

Bieszczady mają swój urok, który przyciąga turystów. Warto tu przyjechać, chociażby ze względu na zagrodę żubrów, która zrobi na waszych dzieciach wrażenie.

Spis treści:

 1. Zapora w Solinie
 2. Rejs po jeziorze Solińskim
 3. Zagroda Żubrów w Mucznem
 4. Leśny zwierzyniec w Lisznej
 5. Muzeum Historii Bieszczad
 6. Bieszczadzka Kolej Leśna
 7. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
 8. Stadnina koni
 9. Park miniatur
 10. Basen w Lesku
 11. Bieszczadzki Park Narodowy
 12. Bieszczadzka ciuchcia

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Zapora w Solinie

Zapora w Solinie
Adobe Stock/fot. bnorbert3

Zapora w Solinie budzi zainteresowanie wśród turystów. Warto pokazać dziecku tę technologiczną miejscówkę, która jest obowiązkowym punktem wycieczek turystycznych. Zapora w dół sięga aż 80 metrów w przepaść. Miejsce to zachęca do spacerów, jednakże warto zachować przy nich odpowiednią ostrożność.

Do zapory możecie dodatkowo wejść i oglądać ją od środka. Możecie również zwiedzać ją z przewodnikiem, który opowiada jej historię oraz legendę. Dodatkowo macie okazje zobaczyć seans filmowy o technologiach wykorzystywanych do energii odnawialnych. Trzeba jednak pamiętać o ciepłych ubraniach, ponieważ wilgotność w tym miejscu osiąga 100%, a temperatura spada nawet do 7 stopni Celsjusza.

Rejs po jeziorze Solińskim

Będąc w Solinie, nie sposób ominąć rejsu po jeziorze Solińskim. Jest to jeden z piękniejszych zbiorników wodnych w Polsce. Jezioro Solińskie położone jest wśród gór. Rejs statkiem może być okazją do podziwiania pięknych widoków. Po rejsie jest możliwość wynajęcia kajaku lub rowerka wodnego. Pokazanie takiej formy zwiedzania swoim dzieciom, może zaszczepić w nich miłość do gór.

Zagroda Żubrów w Mucznem

W Zagrodzie Żubrów w Mucznem podziwiać możecie te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Obiekt ma aż 7 hektarów. Dzięki temu żubry mają swoje środowisko do życia. Wizyta w zagrodzie jest okazją, by pokazać dzieciom na żywo żubry w ich naturalnej okazałości. Szczęściarze trafić mogą na porę karmienia. Po zagrodzie możecie podążać po wydzielonych ścieżkach edukacyjnych. Na miejscu istnieje także możliwość zwiedzania z przewodnikiem, który jest również leśniczym w zagrodzie. Zagroda Żubrów jest jedną z głównych atrakcji Bieszczad. Wstęp jest bezpłatny. Po zwiedzaniu możecie wybrać się na spacer, by zobaczyć pobliskie torfowiska.

Adres: Stuposiany 1A, 38-713 Muczne

Leśny zwierzyniec w Lisznej

Leśny zwierzyniec w Lisznej jest popularnym zoo w okolicy. Mieszkają tu sarny, dziki oraz lisy. Ponadto na odwiedzających czekają również szopy, fretki, świnki morskie, nutrie oraz nawet skunksy. Jest to prawdziwy zwierzyniec w sercu lasu. Zwierzęta są przyjazne i z chęcią dadzą się nakarmić prosto z rąk waszych dzieci lub podsuwają się, by je pogłaskać. W kasie możliwy jest zakup specjalnej karmy, więc bez obaw możecie im ją dawać. Ponadto występuje tu ponad 30 gatunków nie tylko ssaków, ale i ptaków. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

Adres: Liszna 5, 38-607 Liszna

Muzeum Historii Bieszczad

W Muzeum Historii Bieszczad zobaczyć można:

 • przedmioty związane z rolnictwem, przemysłem oraz wojskowością,
 • przedmioty związane z zawodem kowala,
 • dokumenty,
 • narzędzia codziennego użytku,
 • pamiątki sakralne,
 • zbiór guzików,
 • kolekcję cegieł z sygnaturami cegielni,
 • nieśmiertelniki wojskowe,
 • fragmenty maszyn parowych i wiele innych.

Eksponaty są poklasyfikowane. Przez kilkadziesiąt minut odbyć można podróż w przeszłość, dzięki czemu Bieszczady będziecie mogli postrzegać kulturowo, nie tylko przyrodniczo. Muzeum znajduje się na odludziu. Dla dzieci jest to świetna szansa na obejrzenie interesujących ich eksponatów.

Adres: Czarna Górna 6, 38-710 Czarna Górna

Bieszczadzka Kolej Leśna

Bieszczadzka kolej Leśna
Adobe Stock/fot. spacer.z.aparatem

Bieszczadzka Kolej Leśna zaliczana jest do obowiązkowych punktów każdej wycieczki w Bieszczady. Można nią w ciekawy dla dzieci sposób zwiedzać niedostępne górskie regiony. Kolejka jedzie powoli, więc można się wszystkiemu dokładnie przyjrzeć. Przejazd trasy trwa około dwóch godzin, mijając lasy, wsie, a przy okazji przejeżdża ona po mostach. Ponadto jest tu muzeum kolejki, które posiada ciekawe eksponaty oraz skansen. Żaden rodzic nie może ominąć tego miejsca, ponieważ jest to ulubiona atrakcja rodzin.

Adres: Majdan 17, 38-607 Majdan

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Podróżowanie po torach rowerem wśród gór cieszy się popularnością wśród dorosłych oraz dzieci. Taką możliwość dają Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Drezyna jest platformą z dwoma rowerami, bądź dwoma tandemami z ławką. Przeważnie rodzice zajmują się pedałowaniem, a dzieci siedząc na ławce, obserwują widoki dookoła. Drezynę zarezerwować możecie na 1,5 do 2 godzin. Dostępne są dwie trasy, z Ustrzyków Dolnych oraz z Uherców Mineralnych.

Adres: Uherce Mineralne 62a, 38-623 Uherce Mineralne

Stadnina koni

Zwiedzanie Bieszczad ciekawsze będzie w trakcie przejażdżki na koniu. Dla dzieci atrakcją będzie wizyta w stadninie koni. Na miejscu mogą się pobawić z końmi lub obserwować je z bliska. Dzieci starsze mają możliwość skorzystania z nauki jazdy, niezależnie od posiadanych umiejętności. Lekcje są dostosowane pod ochotnika. Instruktor jest cały czas do dyspozycji. Wybierając się na przejażdżkę, po drodze z pewnością zobaczycie pasące się konie. U dzieci z pewnością ten widok wywoła zachwyt.

Adres: ul. Solina 33, 38-610 Solina

Park miniatur

Najbardziej sakralne budowle Bieszczad podziwiać możecie w Parku Miniatur. Powstał on na cześć Jana Pawła II, a na miejscu zobaczyć możecie aspekty religijne. Znajdziecie tu aż ponad 140 makiet. Są to makiety cerkwi prawosławnych, kościołów rzymskokatolickich oraz cerkwi greckokatolickich. Miniatury występują w skali 1:25. Niektóre przypominają pałace, więc dla dzieci przypominać mogą zamki z bajek.

Adres: 38-623 Myszkowce

Basen w Lesku

Basek w Lesku jest alternatywą, gdy za oknem pada deszcz. Do dyspozycji waszej oraz waszych pociech będzie rwąca rzeka, gejzery wodne, a na młodsze dzieci czeka brodzik. Obiekt ten posiada również dwie zjeżdżalnie wodne oraz podgrzewany basen zewnętrzny. Całą rodziną możecie tu szaleć od rana do nocy.

Adres: ul. Bieszczadzka 7, 38-600 Lesko

Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczadzki Park Narodowy
Adobe Stock/fot. M. G. Koperkiewicz

W Bieszczadzkim Parku Narodowym znaleźć możecie trasy łatwe, które przystosowane są dla rodzin z mniejszymi dziećmi oraz trasy trudniejsze, którymi przejść może młodzież. Park ten zajmuje ponad 290 km2. Jest 3 co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. Zobaczycie tu florę i faunę, szlaki turystyczne oraz ścieżki przyrodnicze. Ponadto mijać będziecie szczyty, połoniny, rzeki oraz potoki. W Parku żyją żbiki, żubry, niedźwiedzie oraz dużo gatunków ptaków, gadów, płazów i ssaków. Jeśli natomiast chcecie wybrać się tu rowerem, to też z łatwością wpasujecie się w ścieżki Parku.

Adres: 38-713 Ustrzyki Górne

Bieszczadzka ciuchcia

Bieszczadzka ciuchcia jest jedną z największych turystycznych atrakcji w Bieszczadach. Przewozi nawet 100 tysięcy turystów rocznie. Jest to atrakcja dla całej rodziny. W okresie wakacyjnym ciuchcia jeździ codziennie z Majdan do Przysłupa oraz z Majdanu do Balnicy. Taka trasa trwa od 2 do 3 godzin. Pierwotnie kolejką tą wiozło się drewno, natomiast teraz przewozi ona turystów.

Adres: Majdan 17, 38-607 Majdan

bieszczady atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Gdzie w Bieszczady z dziećmi i co zwiedzić?
Bieszczady – atrakcje dla dzieci obejmują tu przede wszystkim przyrodę i fantastyczne widoki, ale też muzea, parki ze zwierzętami i atrakcje sportowe. Do wyboru jest cała masa ciekawych miejsc. Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Bieszczadach.

Planując odwiedzenie bieszczadzkich atrakcji dla dzieci trzeba będzie dokonać wyboru, bo nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć je wszystkie! To, co możemy podpowiedzieć, to taki ich dobór, aby pokazać dzieciakom różne oblicza Bieszczad . Niech pobyt w parkach linowych, na basenach i w muzeach nie przysłoni wam tego, co w Bieszczadach najpiękniejsze – przyrody! Dlatego nasza rada brzmi: wybierzcie przeróżne atrakcje dla dzieci, a ułatwi wam to nasz spis, w którym przypisaliśmy je do różnych kategorii, ale też opisujemy popularne atrakcje w znanych miejscach. To mogą być wasze najbardziej udane wakacje z dziećmi w Polsce ! Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa przed wyprawą do wybranej atrakcji warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy i na jakich warunkach funkcjonuje! Spis treści: Bieszczady – szlaki dla dzieci Polańczyk i Solina – atrakcje dla dzieci Tarnica z dzieckiem Połonina Wetlińska z dzieckiem Atrakcje przyrodnicze w Bieszczadach Bieszczady – sportowe atrakcje dla dzieci Bieszczady – atrakcje dla dzieci – muzea i zabytki Bieszczady – szlaki dla dzieci Poniżej nasze propozycje łatwych wycieczek bieszczadzkimi szlakami. Pamiętajcie, że kolor szlaku nie oznacza stopnia trudności tak, jak ma to miejsce w przypadku tras narciarskich. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy zobaczycie szlak np. czerwony. O trudności decyduje w Bieszczadach długość trasy, gdyż nie ma tu bardzo stromych podejść i ścieżek nad przepaścią. Poza sprawdzonymi trasami, które tu proponujemy, możecie śmiało wybierać szlaki i planować wycieczki samodzielnie, kierując się czasami przejść , które są podawane w przewodnikach i na znakach turystycznych. Trzeba jedynie pamiętać, że są to czasy orientacyjne podane dla przeciętnej osoby dorosłej. Pokonanie tej samej drogi z małym dzieckiem może wam...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Atrakcje świętokrzyskie
Adobe Stock/fot. Gorilla
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim
Odkryjcie z nami, jakie atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim warto odwiedzić. Muzea, rezerwaty czy jaskinie to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które na was tutaj czekają. Dzieci z pewnością odnajdą się w zebranych przez nas dostępnych atrakcjach.

Zastanawiając się, jaka atrakcja będzie dla waszego dziecka najlepsza, warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi opcjami, które oferuje województwo świętokrzyskie. Zapoznajcie się z przygotowaną przez nas listą. Spis treści: Oceanika Bałtowski Kompleks Turystyczny Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach Centrum Bajki w Pacanowie Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Crazy Cart Park etnograficzny w Tokarni Rezerwat Kadzielnia Jaskinia Raj Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach Pałac Kurozwęki Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji na Wietrzni Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Oceanika W Oceanice znajduje się wiele roślin z mórz, oceanów oraz rzek, a także ryb. Jest aż 300 gatunków. Zwiedzanie jest podzielone ze względu na miejsce występowania poszczególnych okazów. Po obiekcie oprowadza was przewodnik, który opowiada o zwyczajach i ciekawostkach zwierząt zamieszkałych w Oceanice. Po obejrzeniu każdego zbiornika, na dzieci czeka akwarium dotykowe. Można tam nakarmić ryby. Jeśli wy i wasze dziecko lubicie wodny świat, to warto tu przyjechać. Na miejscu skorzystać możecie również z: Stajni, Krainy zabawy z parkiem linowym, zagrodą dla zwierząt, dmuchańcami oraz eurobungee, Basenu krytego, Parku Miniatur Świętokrzyskich. Adres: ul. Laskowa 95, 26-050 Chrusty Bałtowski Kompleks Turystyczny Kto będzie przynajmniej raz w Bałtowie, powinien odwiedzić park jurajski, który jest ogromną atrakcją wśród dzieci. JuraPark jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów, które są wykonane w naturalnej wielkości. Po kompleksie prowadzą ścieżki, na których widnieją tabliczki mówiące o ciekawostkach związanymi z dinozaurami. Na miejscu zwiedzić można:...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj