Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kobieta słucha muzyki w ciąży
Fotolia
Czas wolny

Muzyka pomaga w ciąży – słuchaj playlisty Babyonline na TIDAL

Jesteś w ciąży zmęczona i rozdrażniona? Potrzebujesz relaksu, ale nie wiesz, co ci pomoże? Wypróbuj pomysł z terapią muzyczną. Posłuchaj muzyki, która wycisza, relaksuje i uspokaja – specjalnie dla Ciebie ułożyłyśmy playlistę na TIDAL.

Słuchanie muzyki w ciąży wpływa dobrze nie tylko na przyszłą mamę, ale również na rozwój dziecka – zostało to udowodnione naukowo. Poza tym, muzyka sprzyja ukojeniu nerwów, a jak wszystkie wiemy, stresu w ciąży  nie brakuje, a zalecenia są takie by go unikać. Postaraj się jak najwięcej odpoczywać. Pomoże ci w tym relaks z muzyką, która oprócz ukojenia nerwów, wywoła również na twojej buzi uśmiech.

Ciąża, to okres w którym najlepiej słuchać… pozytywnej muzyki. Taka właśnie jest playlista Babyonline – naszpikowana hitami wywołującymi uśmiech na twarzy!

Naszą składankę przesłuchasz w TIDAL, serwisie muzycznym, który pozwala cieszyć się 40 milionami utworów, legalną muzyką bez reklam nawet na 3 urządzeniach, także bez połączenia z internetem. W ramach oferty „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play, operator daje swoim klientom serwis TIDAL na dwa lata za darmo.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

kobieta w ciąży, muzyka, słuchawki, nuty
© evgenyatamanenko - Fotolia.com
Wygląd i samopoczucie
Muzyka w ciąży – propozycja playlisty dla kobiety ciężarnej
Czujesz się zmęczona i rozdrażniona? Nie wiesz, jak się zrelaksować? Posłuchaj muzyki, która uspokaja, relaksuje, wycisza. Podpowiemy ci, czego warto słuchać w ciąży. Zobacz naszą propozycję playlisty dla kobiet w ciąży.

Wpływ muzyki na rozwój nienarodzonego dziecka Muzyka w ciąży wpływa korzystnie nie tylko na przyszłą mamę, ale również na jej nienarodzone dziecko. Udowodniono naukowo, że muzyka ma bardzo duże znaczenie na rozwój prenatalny dziecka . Mowa tutaj nie tylko o rozwoju słuchu , ale także rozwoju mowy , zdolności poznawczych i emocji . Przeprowadzono badania, podczas których kobietom w 7. miesiącu ciąży puszczano muzykę i jednocześnie monitorowano ultrasonografem reakcję nienarodzonego dziecka na nią. Okazało się, że maluszki wykazywały znacznie większą aktywność ruchową, słysząc utwory muzyczne.  Muzyka stymuluje rozwój komórek mózgowych i połączeń nerwowych u dzieci. Dziecko nie tylko pozytywnie będzie reagowało na muzykę w okresie prenatalnym, ale także dzięki niej łatwiej się uspokoi i zaśnie po przyjściu na świat. Dlaczego relaks jest ważny w ciąży? Stres jest wpisany w szczególny stan bycia w ciąży. Przeżywanie długotrwałego stresu źle wpływa na samopoczucie przyszłej mamy (obniża jej odporność, wpływa na zaburzenia łaknienia), jak i na nienarodzone dziecko (oddech mamy jest płytszy, a co za tym idzie zmniejsza się ilość tlenu dostarczanego dziecku; zaburza proces tworzenia komórek nerwowych mózgu).   Umiejętność odprężenia się, zdystansowania do codziennych problemów, pozwala na ukojenie nerwów i lepsze samopoczucie i zdrowie maluszka. Czujemy się wówczas silniejsze psychicznie, mamy wiarę na lepszą przyszłość. Taki stan – oderwania się od kłopotów i zmartwień – może nam pomóc osiągnąć muzyka .  Jakiej muzyki słuchać w okresie ciąży? Spokojna muzyka sprzyja wyciszeniu, możemy się zrelaksować i w spokoju rozmyślać. Muzyka klasyczna – co udowodniono naukowo – poprawia dodatkowo koncentrację , wpływa na naszą pamięć i rozwój kreatywności. Czego zatem możemy słuchać w...

Wychowanie
Co muzyka zrobi z twoim dzieckiem?
Rodzice często marzą o tym, by ich pociecha grała na jakimś instrumencie. I słusznie, bo obcowanie z muzyką doskonale wpływa na rozwój dziecka.

Bez względu na to, jak wyobrażasz sobie przyszłość swojego dziecka (będzie chirurgiem, matematykiem, najlepszym w mieście prawnikiem?) zadbaj o to, by od najwcześniejszych lat miało kontakt z muzyką. Słuch absolutny Zdaniem naukowców z Amerykańskiego Towarzystwa Wspierania Nauki,  wszystkie dzieci rodzą się ze słuchem absolutnym.  Dlaczego więc umiejętność bezbłędnego rozróżniania dźwięków jest tak rzadka wśród dorosłych? Według badaczy  ta cudowna zdolność z czasem zanika, bo ... dzieci  z niej nie korzystają. Jeśli chcesz, by twoje dziecko nie straciło tego daru, zadbaj o to, by robiło z niego użytek. Pobudzaj jego mózg do pracy poprzez zabawy muzyczne, naukę śpiewu i gry na instrumencie. Jeżeli zrobisz to, gdy ma 4 - 7 lat, jest szansa, że ocalisz jego słuch absolutny i dziecko będzie mogło cieszyć się nim przez całe życie.  Słuch absolutny przyda się dziecku nie tylko na lekcjach muzyki. Pomoże mu także w nauce języków obcych : jedynie właściciel wrażliwego muzycznie ucha jest w stanie nauczyć się mówić w obcym języku niemal jak prawdziwy native speaker, czyli bez zdradzającego obcokrajowca akcentu. Jak sprawić, by dziecko było muzykalne? Dziecko wychowane w domu, w którym często słucha się muzyki, nie wyrośnie na osobę pozbawioną  wrażliwości na dźwięki. Co jeszcze możesz zrobić, by było muzykalne? Zadbaj o to, by muzyka towarzyszyła wam przy różnych zajęciach.  Włączaj ją, gdy np. układasz z dzieckiem klocki, czytasz mu książkę, wspólnie rysujecie lub jecie obiad. Staraj się jednak, by w takich sytuacjach była tylko tłem i nie odwracała uwagi malca od wykonywanej czynności.  Nie ograniczaj się do płyt z muzyką dla dzieci. Może wspólnie posłuchacie klasyki? Postaraj się, by malec miał kontakt z muzyką barokową...

Wychowanie
Mały muzyk - 3 ważne pytania o muzykę
Muzyka jest bliska dziecku, bo zaspokaja jedną z jego podstawowych potrzeb – potrzebę radości.

Muzyka uwrażliwia, bywa lekarstwem na smutki, kształtuje i pogłębia życie uczuciowe. Daje dzieciom radość i spokój. 1. Kiedy dziecko powinno zetknąć się z muzyką? Im szybciej, tym lepiej!  Pierwsze spotkania z muzyką można zacząć w okresie niemowlęcym, a nawet ... jeszcze wcześniej. Dzieci, które miały okazję słuchać kojących dźwięków już w łonie mamy, lepiej śpią, szybciej się rozwijają, a nawet pamiętają muzykę, której słuchały przed narodzeniem. Przeczytaj także: W ciąży słuchaj muzyki Dla noworodka najlepszą muzyką jest głos  mamy, który dociera do niego wcześniej niż obraz jej twarzy. Sprawdź także: Kołysanki z płyty - galeria Gdy dziecko zaczyna chodzić i wymawia pierwsze słowa , następuje wielki przełom w jego „muzykalności”. Z upodobaniem zaczyna wydobywać dźwięki z różnych przedmiotów. To są jego pierwsze kontakty z „instrumentami”.  Polegają np. na uderzaniu łyżką w pokrywkę garnka, potrząsaniu  grzechotką czy  pudełkiem wypełnionym grochem, kamyczkami albo ryżem, nasłuchiwaniu, jak krople deszczu uderzają o szybę. Kilkunastomiesięczne dziecko  reaguje na muzykę spontanicznie. Zaczyna „śpiewać”, gdy tylko usłyszy organy w kościele, a jeśli jest szczególnie wrażliwe, pod wpływem przejmującej melodii potrafi nawet zapłakać. Maluchy inaczej zachowują się, gdy muzyka jest skoczna i wesoła, wyraźnie zadowolone śmieją się, klaszczą w rączki, tańczą, uruchamiając całe ciało. Początkowo są to spontaniczne, nieuświadomione reakcje, lecz w miarę obcowania z muzyką dzieci zaczynają mieć wyraźne upodobania. Dwulatek uśmiecha się, gdy słyszy swoją ulubioną piosenkę, zazwyczaj potrafi już odtwarzać ruchem nastrój, tempo, charakter muzyki i własne uczucia z nią związane. Potrafi także coś zaśpiewać. [CMS_PAGE_BREAK] 2. Czy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta