Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
marko
Marko
Czas wolny

Od malucha do starszaka – jak bezpiecznie przewozić dziecko?

Podróżowanie z dzieckiem to duża odpowiedzialność, dlatego warto zainwestować w dobry fotelik. Jak spośród szerokiej oferty producentów wybrać model, w którym nasza pociecha będzie naprawdę bezpieczna? Poznaj niezawodne foteliki BeSafe, przeznaczone zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci.

Nie da się przewidzieć zachowań innych kierowców, ale warto robić wszystko, aby jazda samochodem była jak najbardziej bezpieczna – zwłaszcza gdy wieziemy nasze dzieci.

ABC bezpiecznego podróżowania

Bezpieczeństwo malucha w czasie podróży zależy między innymi od tego, czy poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz, w jaki sposób przewozimy pociechę. W trakcie jazdy wszystkie drzwi samochodu należy zablokować tak, by mały pasażer nie zdołał otworzyć ich od wewnątrz. Dziecko zawsze powinno być przypięte w odpowiednio dopasowanym foteliku, zamontowanym na środku tylnego siedzenia. Najważniejszymi kryteriami, jakimi trzeba kierować się przy wyborze fotelika, jest wzrost dziecka. Maluchy najlepiej przewozić tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia (zgodnie z normą i-Size), natomiast zaleca się wożenie ich w ten sposób do 4 roku życia, a nawet dłużej.

Przy kupnie fotelika zwróćmy uwagę na to, czy posiada on certyfikat bezpieczeństwa, tzw. homologację ECE R44-04. Warto wiedzieć też, jakie wybrany przez nas model osiągnął wyniki w testach zderzeniowych. I najważniejsze – nie kupujmy fotelika bez udziału dziecka. Sprawdźmy, jak pociecha czuje się wewnątrz niego oraz czy fotelik mieści się w naszym pojeździe.

Najbezpieczniejszy fotelik dla malucha

Przede wszystkim dziecko powinno czuć swobodę, siedząc w foteliku samochodowym. Nie może być skrępowane pasami, a pas biodrowy nie powinien uciskać brzucha. Fotelik powinien być dobrze wyprofilowany i stabilny – w żadnym razie nie może przesuwać się w trakcie jazdy. Pamiętajmy, że małe dzieci nie są miniaturami osób dorosłych – ich głowy są nieproporcjonalnie ciężkie, a plecy i kręgosłup nie potrafią przeciwdziałać obciążeniom. Jeżeli wozimy pociechę przodem do kierunku jazdy, to w razie kolizji głowa, szyja oraz kręgosłup dziecka mogą zostać bardzo poważnie uszkodzone. Co gorsza, maluch może doznać obrażeń w wyniku uderzenia w przednie siedzenie. Dlatego tak ważne jest, aby zamontowany fotelik na tylnej kanapie miał odpowiedni kąt nachylenia – około 45 stopni.

Fotelik samochodowy dla noworodka - opinie!

Dlatego, jeżeli chcemy zapewnić dziecku jak największe bezpieczeństwo, wybierzmy fotelik BeSafe iZi Combi X4 ISOfix – skierowany jest tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu działa, jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił. Testy zderzeniowe pokazują, że przy zastosowaniu tego fotelika, obciążenie szyi dziecka jest 5 razy niższe niż w przypadku fotelika skierowanego przodem, a co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Oprócz tego dziecko chronione jest przed uderzeniem o przedni fotel oraz przed odłamkami, które mogą dostać się do samochodu podczas wypadku.

marko
Marko

Zaletą tego fotelika jest łatwa instalacja za pomocą 3-punktowego pasa lub zaczepów ISOfix.

Fotelik posiada regulację zagłówka, a barkowe pasy bezpieczeństwa, można ustawić jednym ruchem ręki w 8 różnych pozycji.

5-punktowe pasy uprzęży z magnesami ułatwiają wkładanie dziecka do i wyciąganie z fotelika.

Przednia rama antyrotacyjna chroni dziecko podczas zderzenia czołowego.

Ramiona ISOfix mogą być regulowane, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na nogi.

Dodatkową zaletą tego modelu jest siedzisko, które można ustawić w 4 pozycjach. Wówczas maluch może swobodnie spać w foteliku.

Zobacz, jak zamontować fotelik tyłem do kierunku jazdy

W czym przewozić starsze dziecko?

Foteliki samochodowe kojarzą się głównie z niemowlętami lub maluchami chodzącymi do przedszkola. Tymczasem zgodnie z najnowszymi zaleceniami, dzieci do 12. roku życia także powinny podróżować w fotelikach. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie model iZi Flex FIX i-Size, który jest tak samo łatwy w montażu, jak podstawka, ale zdecydowanie bezpieczniejszy. Zaprojektowano go specjalnie dla dzieci od 4. roku życia, o wzroście od 100 do 150 cm. Wysokość oparcia można regulować za pomocą pokręteł, dzięki czemu regulacji można dokonać, nawet gdy dziecko znajduje się wewnątrz fotelika. Fotelik został wyposażony również w możliwość odchylenia oparcia – to niezwykle przydatna funkcja podczas długich podróży.

marko
Marko
marko
Marko


Fotelik nie posiada podłokietników, aby wyeliminować niewłaściwe użytkowanie fotelika, takie jak źle założony pas biodrowy, który w efekcie może prowadzić do poważnych urazów jamy brzusznej. Fotelik jest wyposażony w prowadnicę pasa krokowego, który obniża pas biodrowy dla większego bezpieczeństwa dziecka. Fotelik posiada również prowadnicę pasa ramiennego, pozwalającą na precyzyjne dopasowanie pasów bezpieczeństwa do wzrostu dziecka. Aby jeszcze bardziej zapewnić dziecku bezpieczeństwo, model został wyposażony w ochronę boczną SIP+, która zmniejsza obciążenie dziecka siłami wypadku w przypadku zderzenia bocznego. Fotelik samochodowy iZi Flex Fix i-Size to jedyny fotelik na świecie w 3 grupie wiekowej, czyli do 12 roku życia z homologacją i-Size. Łączy on w sobie doskonałe funkcje bezpieczeństwa, wysokie standardy komfortu oraz elastyczne rozwiązania umożliwiające łatwą instalację i miejsce dla maksymalnie trzech osób w rzędzie.

marko
Marko


Gdy już zdecydujemy się na kupno fotelika, poszukajmy także dodatkowych akcesoriów, mogących zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Przydatne będzie lusterko do obserwacji dziecka z lampką LED. Po naciśnięciu małego pilota światełko delikatnie zapala się umożliwiając rodzicom zobaczenie dziecka w ciemności bez konieczności przebudzania. Kąt ustawienia lusterka można z łatwością regulować dzięki obrotowemu mechanizmowi. Gdy wybieramy się w długą podróż, warto mieć przy sobie specjalną poduszkę do fotelika, która pozwala na prawidłowe utrzymanie pozycji głowy dziecka podczas snu. W czasie jazdy niezbędna będzie także osłonka przeciwsłoneczna, która pomaga chronić dziecko przed szkodliwymi promieniami UV, nie ograniczając przy tym widoczności.

Foteliki BeSafe to jedne z pierwszych modeli, przy tworzeniu których użyto technologii i rozwiązań z produkcji samochodów, po to, by stworzyć siedzisko lekkie i bezpieczne. Dzięki temu maluchy, które jadą z nami samochodem, czują się komfortowo, a my wiemy, że zapewniliśmy naszym pociechom maksymalną ochronę.

Chcesz poznać więcej modeli? Zajrzyj na: BeSafe

besafe
Marko


Materiał powstały przy współpracy z: Marko

Foteliki samochodowe Marko
Marko
Czas wolny
Zgłoś się do testowania fotelików samochodowych iZi Flex FIX i-Size
Podróżowanie z maluchem to ogromne wyzwanie dla rodziców. Chcesz, aby twój szkrab pokochał jazdę samochodem? Zgłoś się do testowania fotelików samochodowych iZi Flex FIX i-Size i spraw, by podróże z dzieckiem stały się przyjemnością.

var _gde_okoqgrmtxc = new Image(1,1); _gde_okoqgrmtxc.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=zNuVVLS8UWSH6GnNoYrfaMRq.K5_5ovfpTEmA_c3kIH.I7/stparam=okoqgrmtxc/fastid=arrwuhfackejlbdwkkjwmhpyxbkx'; Do testowania fotelików samochodowych iZi Flex FIX i-Size szukamy rodzin posiadających jedno dziecko i rodzin posiadających troje dzieci w wieku 4-12 lat. Udane rodzinne wakacje lub krótki wyjazd, gwarantuje tylko bezpieczna jazda samochodem. Oprócz tego, rodzice podróżujący z dzieckiem, powinni również zadbać o komfort i wygodę. Oto ważne zasady, o których należy pamiętać, wybierając się w podróż z dzieckiem. Jak podróżować samochodem z dzieckiem? Aby zapewnić dziecku bezpieczną podróż, musi być dobrze zapięte w odpowiednio dopasowanym i zamontowanym foteliku. Bez względu na to, jak daleko jedziecie, dziecko zawsze powinno być przypięte w foteliku . Dzieci, które od samego początku jeżdżą w fotelikach, lepiej zachowują się w czasie jazdy w przyszłości. Najlepiej wybrać fotelik, który spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa, taki jak fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size . Jest to pierwszy na świecie fotelik dla dzieci od 4 roku życia spełniający najnowszą normę fotelików samochodowych - UN R 129 (i-Size). To model z wysokim oparciem dla dzieci w wieku 4-12 lat, o wzroście od 100 do 150 cm. Dzięki modułowemu systemowi ochrony zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo , a także umożliwia łatwe dopasowanie, instalację i miejsce dla trzech fotelików w rzędzie na tylnej kanapie. Wysokość oparcia można regulować za pomocą pokręteł umieszczonych po bokach fotelika dzięki, czemu regulacji można dokonać nawet, gdy dziecko znajduje się w foteliku. Fotelik został wyposażony również w możliwość odchylenia oparcia – to niezwykle przydatna funkcja podczas długich podróży. Zagłówek w kształcie litery V doskonale wspiera...

Marko - fotelik
materiały prasowe
Zakupy
Fotelik najlepszy na 100%!
Tym z Was, którzy szukają najlepszego, najbardziej funkcjonalnego i najbezpieczniejszego fotelika samochodowego dla swojego dziecka, nasi testerzy polecają foteliki marki BeSafe. Co tak bardzo spodobało się w nich rodzicom?

var _gde_toiqbxmowp = new Image(1,1); _gde_toiqbxmowp.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=0tiV7SceiPpcjFbwXNj.4oZi.INponBSS5A89teR38v.S7/stparam=toiqbxmowp/fastid=mdjxycajcjrqxljviunlvyahtcmd'; Bezpieczeństwo Twojego dziecka w czasie podróży zależy od wielu czynników, m.in. tego, czy poruszasz się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, funkcji, w które jest wyposażone Twoje auto, a także dobrego fotelika samochodowego. No właśnie, jak spośród tak szerokiej oferty różnych producentów wybrać model, w którym nasze dziecko będzie bezpieczne? Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, nasi użytkownicy przetestowali 2 modele fotelików marki BeSafe – iZi Go Modular i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 40–75 cm oraz wadze do 13 kg, oraz iZi Modular i-Size, przeznaczony dla dzieci o wzroście 61–105 cm i wadze do 18 kg. Przez kilka tygodni foteliki były rzetelnie sprawdzane przez rodziców i ich pociechy. Jak przeszły tę trudną próbę? BeSafe, czyli 100% bezpieczeństwa Główną funkcją fotelika samochodowego jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Foteliki marki BeSafe wzorowo wypadły w licznych testach, takich jak niemieckie ADAC, Stiftung Warentest, szwedzki Test Plus czy ECE R 44 04 – europejski standard homologacji. Poddawane są także ekstremalnym testom w celu upewnienia się, że dzieci mają najlepszą możliwą ochronę w razie kolizji na drodze. A jak foteliki przeszły najtrudniejszy z testów, czyli użytkowanie ich przez rodziców i ich pociechy? Wszyscy testerzy przyznają, że dzięki homologacji według najnowszych standardów Unii Europejskiej mają pewność, że dziecko jest bezpieczne w każdej podróży. Elementem zapewniającym bezpieczeństwo są też pasy, które wypadły równie dobrze w oczach naszych rodziców. Przyznają oni, że 5-punktowe pasy dobrze przytrzymują ciało dziecka, a jednocześnie łatwo się regulują, są...

Foteliki samochodowe Marko
testerzy
Zakupy
Fotelik samochodowy z najwyższą klasą bezpieczeństwa
Szukasz funkcjonalnego, komfortowego i bezpiecznego fotelika samochodowego dla swojego dziecka? Sprawdź, dlaczego nasi testerzy polecają markę BeSafe i fotelik iZi Flex Fix i-Size i co najbardziej spodobało się rodzicom.

var _gde_ylmnnlqmbw = new Image(1,1); _gde_ylmnnlqmbw.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=zNuVVLS8UWSH6GnNoYrfaMRq.K5_5ovfpTEmA_c3kIH.I7/stparam=ylmnnlqmbw/fastid=bfkhlemlrsroyjjikkyhrtwqpgml'; Jazda samochodem z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziców, a najważniejszą sprawą jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pociechy w trakcie podróżowania. Składa się na to nie tylko jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ale i przewożenie dziecka w odpowiednim foteliku samochodowym. Jak zatem wybrać fotelik, który spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa? Aby ułatwić decyzję, przetestowaliśmy 10 fotelików BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Jest to pierwszy na świecie fotelik dla dzieci od 4 roku życia spełniający najnowszą normę fotelików samochodowych - UN R 129 (i-Size). To model z wysokim oparciem dla dzieci w wieku 4-12 lat, o wzroście od 100 do 150 cm. Dzięki modułowemu systemowi ochrony zapewnia on maksymalne bezpieczeństwo, a także umożliwia łatwe dopasowanie, i instalację aż trzech fotelików w rzędzie na tylnej kanapie. Przez kilka tygodni foteliki BeSafe iZi Flex FIX i-Size były rzetelnie sprawdzane przez rodziców i ich pociechy. Jakie były rezultaty tych testów? Bezpieczeństwo w trakcie podróży Foteliki marki BeSafe bardzo dobrze wypadają w licznych testach, takich jak niemieckie testy ADAC, Stiftung Warentest czy szwedzki Test Plus , który jest jednym z najbardziej rygorystycznych testów fotelików samochodowych. A jak sprawdziły się na polskich drogach i czy przeszły najtrudniejszy test, czyli użytkowanie przez rodziców i dzieci? Według testerów, pociechy w trakcie podróży czuły się swobodnie siedząc w fotelikach. Nie były skrępowane pasami, a pas biodrowy nie uciskał na brzuch, dzięki innowacyjnej prowadnicy pasa krokowego. Montaż za pomocą systemu ISOFIX całkowicie ustabilizował fotelik, zwiększając tym samym...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj