Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
najlepsze komedie romantyczne
Czas wolny

Plebiscyt: Najlepsza komedia romantyczna to... Zagłosuj!

Prezentujemy 10 świetnych komedii romantycznych. Część z nich to klasyki sprzed lat, a niektóre są świeższymi produkcjami, ale już zyskały popularność. Czy znajdziesz tu swoją ulubioną komedię romantyczną?

Kobiety uwielbiają komedie romantyczne, co nie znaczy, że nie podobają im się inne gatunki w filmie i literaturze. Jednak to właśnie historie miłosne oglądane na dużym czy małym ekranie są uważane za typowo kobiecą rozrywkę. Tymczasem dobra komedia romantyczna ma to do siebie, że i mężczyźni oglądają ją z przyjemnością. Jeśli twój partner da się namówić na obejrzenie jednego z proponowanych przez nas filmów, na pewno nie pożałuje.

Sekrety sukcesu dobrych komedii romantycznych

Na pozór taki gatunek filmowy nie powinien istnieć. No bo wesoły melodramat nie wzrusza, a sentymentalna komedia nie bawi. Jednak połączenie obu gatunków czasami udaje się wyjątkowo dobrze. Piszemy czasami, bo większość komedii romantycznych ani nie wzrusza, ani nie bawi. Są jednak wyjątki. Do nich należą zawarte w tym plebiscycie komedie romantyczne. Większość z nich znasz, nie mamy co do tego wątpliwości, w końcu jest to plebiscyt – żeby zagłosować, trzeba wiedzieć, na co się głosuje. Jednak niektóre z nich mogły ci umknąć, zwłaszcza te świeższe produkcje. Zaległości nadrobisz na Netflixie.

Zatem: Która z tych komedii romantycznych jest według ciebie najlepsza? Czekamy na twój głos!

1. „To właśnie miłość’’ (2003 r.)

Film opowiada dziesięć historii miłosnych. Jest w nim miłość premiera do asystentki, zakochany pisarz, cierpiętnik zakochany w żonie przyjaciela i pracownica biurowa beznadziejnie zadurzona w koledze z pracy... Mnogość bohaterów i historii sprawia, że każdy, i kobieta, i mężczyzna znajdzie w tym filmie coś, co przypomni mu chwile z własnego życia. Choć film ten należy klasyki bożonarodzenoiwej, warto go obejrzeć nie tylko w okresie świątecznym!

2. „Dziennik Bridget Jones’’ (2001 r.)

Bohaterki filmu ani grającej go aktorki nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy zna historię zakompleksionej zwykłej dziewczyny, która jak piękniejsza połowa ludzkości marzy o tym, aby schudnąć i znaleźć szczęście w miłości. Ma przy tym skłonność do niefortunnego lokowania uczuć i publicznego kompromitowania się. Prawdziwy majstersztyk – tu naprawdę można się i wzruszyć, i popłakać ze śmiechu.

3. „Pretty Woman’’ (1990 r.)

Prawdziwa staroć, ale już kultowa, więc oglądając ją bez problemu przymyka się oko na niemodne stroje i trącącą nieco myszką muzykę. Za to historia jest ponadczasowa... i znana nie tylko z filmów! Oto kopciuszek trafia na księcia. Dzieli ich wiele, choć jak się okazuje, nawet tak odległe światy jak bajecznie bogaty biznesmen i prostytutka mogą się pokochać. Która z nas nie marzyła kiedyś o takim księciu: przystojnym, bogatym i kochającym?

4. „Dwa tygodnie na miłość’’ (2002)

Obsada najlepszych komedii romantycznych: Sandra Bullock i Hugh Grant. Ona jest prawniczką o złotym sercu, on –  ekscentrycznym milionerem. Prawniczka postanawia zakończyć współpracę z milionerem, aby pracować społecznie. Podczas dwóch tygodni biegnącego wypowiedzenia nagle zaczynają na siebie patrzeć w zupełnie inny sposób. Co z tego wyniknie? Oczywiście wiadomo (co nie psuje dobrej zabawy podczas seansu).

5. „Dziś 13, jutro 30’’ (2004)

Jaka jest różnica między trzynastolatką a trzydziestolatką? Taka, że nieszczęśliwie zakochana trzynastolatka chciałaby już być dorosła, a odnosząca sukcesy trzydziestolatka chętnie cofnęłaby się w czasie do wieku nastoletniego. Taka podróż w czasie trafia się głównej bohaterce filmu, którą Gra Jennifer Garner. Niezła historia, no i ten Mark Ruffalo...

6. „Kocha, lubi, szanuje’’ (2011)

Gwiazdorska obsada: Emma Stone, Ryan Gosling, Julian Moore to gwarancja dobrej rozrywki. Jest tu miłość, zdrada i moralne rozterki. Bardzo ciepły film o sile rodziny i o tym, że zawsze można się zmienić. I że na miłość nigdy nie jest zbyt późno. To przesłanie trafia do każdego widza niezależnie od wieku i płci.

7. „Mamma Mia!’’ i „Mamma Mia! Here we go again’’ (2008 i 2018)

Świetny musical, w którym wykorzystano teksty piosenek zespołu ABBA. Zabawna historia, doskonałe aktorstwo (Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Collin Firth) i porywająca muzyka. Tej komedii romantycznej nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. A już niebawem na ekrany kin wejdzie trzecia część musicalu „Mama Mia!’’ Oby była tak dobra jak dwie pierwsze części.

8. „Mój chłopak się żeni’’ (1997)

Królowa kina z lat dziewięćdziesiątych Julia Roberts – jak zwykle w świetnej formie. Jej filmową rywalką w starciu o serce mężczyzny jest Cameron Diaz. Czy wrogo do siebie nastawione kobiety mają szansę nawiązać nić porozumienia? Która zwycięży w walce o mężczyznę? To już albo wiesz, albo czas nadrobić zaległości!

9. „Z ust do ust’’ (2005)

Następczyni Juli Roberts – Jennifer Aniston – od połowy lat dziewięćdziesiątych nieprzerwanie pełni rolę etatowej gwiazdy komedii romantycznych. W tym filmie aktorce partnerowali Kevin Costner, Shirley MacLaine i Mark Ruffalo. Fabuła nie jest nowa (znasz „Absolwenta"?), ale opowiedziana tak, że ten film z wielką przyjemnością ogląda się kilka razy: naprawdę bawi i rozczula!

10. „Czego pragną kobiety’’ (2000 r.)

Co by było, gdyby mężczyzna poznał wszystkie myśli dowolnej kobiety? To właśnie przytrafia się Nickowi Marshallowi, którego gra Mel Gibson. Kobietę, z którą początkowo rywalizuje, wykorzystując swoje nadprzyrodzone umiejętności, gra Helen Hunt. Czy czytanie w myślach może dobrze się skończyć? Jak to w komediach romantycznych bywa – tak. Ale aby doszło do szczęśliwego zakończenia, bohaterowie zmierzą się z niejednym problemem, czasem zabawnym, czasem wzruszającym. Film zdecydowanie dla kobiet i mężczyzn!

12 pozytywnych filmów na gorsze czasy – poprawiają humor, wzruszają, odprężają! [LISTA]

drugi wózek Henia Majdana
Instagram
Mama
„Po co komu dwa wózki?’’ zapytała fanka. Odpowiedź Małgosi Rozenek rozbraja
Małgorzata Rozenek i jej mąż Radosław często dzielą się z fanami swoim życiem prywatnym, a fani chętnie komentują to, co celebrycka para publikuje. Tym razem pod postem Perfekcyjnej rozgorzała dyskusja na temat liczby wózków, jaką powinno mieć dziecko.

Henio – niedawno urodzony syn Majdanów – cieszy się wielką popularnością. Całe rzesze wielbicieli gwiazdorskiej pary śledzą to, co świeżo upieczeni rodzice pokazują w sieci. Dzięki tym publikacjom wiadomo, w co Perfekcyjna ubiera synka, jaką wyprawkę miał Henio , jak Małgosia czuje się i wygląda po porodzie oraz w czym wozi długo wyczekiwanego synka. Pierwszy wózek małego Henia przypadł do gustu internautom. Jak przyznaje Małgosia, sama go wybierała. Najwyraźniej jednak preferencje jej męża są inne, bo na Instagramie pojawił się post pokazujący zupełnie inny wózek. „Wózek nr 2. Ten wybierał mój mąż. Ma do niego jeszcze fotelik samochodowy i nosidło. Twierdzi, że to sportowy model , w przeciwieństwie do mojego białego wózka i coś w tym jest: to bardzo lekki i zwinny wózek. Do prowadzenia dosłownie jedną ręką. Łatwy do składania i intuicyjny w obsłudze. Jego oryginalny wygląd przyciąga uwagę, ale to co najbardziej podoba się Radziowi to chyba jego nazwa - REBELIOUS’’ - napisała pod zdjęciami Małgorzata Rozenek [pisownia oryginalna].         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Wózek nr 2 😜 ten wybierał mój mąż 😉 ma do niego jeszcze fotelik samochodowy i nosidło. Twierdzi, że to sportowy model, w przeciwieństwie do mojego białego wózka 😁 i coś w tym jest: to bardzo lekki i zwinny wózek. Do prowadzenia dosłownie jedną ręką. Łatwy do składania i intuicyjny w obsłudze. Jego oryginalny wygląd przyciąga uwagę, ale to co najbardziej podoba się Radziowi to chyba jego nazwa - REBELIOUS 😂 fajnie mieć wybór 🤷‍♀️ @bobowozki_gdynia @cybex_global Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Lip 21, 2020 o 4:03 PDT...

czy wrócą niedziele handlowe
Adobe Stock
Aktualności
Czy wrócą niedziele handlowe? Jest nadzieja!
Pojawił się projekt przywrócenia handlu w niedziele. Co więcej, wpłynął on już do Rady Dialogu Społecznego i ma zostać rozpatrzony w ciągu tego tygodnia!

Wielu z nas bardzo doskwiera to, że nie możemy zrobić zakupów w niedziele, wtedy, gdy mamy na to tak naprawdę czas. Dodatkowo ciągle mylą nam się niedziele niehandlowe z tymi, podczas których sklepy są otwarte, musimy sprawdzać to w specjalnych kalendarzach lub liczyć na swoją pamięć albo szczęście. Wolne niedziele dla pracowników Handel w niedziele został ograniczony, by stworzyć pracownikom sklepów możliwość spędzenia tego dnia wraz z rodziną. Co, jeśli handel zostanie częściowo przywrócony? Czy pracownicy supermarketów, galerii handlowych znowu zostaną pozbawieni tej możliwości? Otóż nie! Projekt zakłada, że taka osoba będzie miała zagwarantowane wolne dwie niedziele w miesiącu. Ma to dotyczyć zarówno tych, którzy pracują na podstawie umowy o pracę, jak i osób posiadających umowy cywilno-prawne. Pandemia – powód przywrócenia niedziel handlowych W momencie wybuchu pandemii ucierpiało w Polsce wiele branż, również handel. Przywrócenie handlu w niedziele ma być jednym ze sposobów walki z negatywnymi skutkami pandemii. Projekt zakłada, że zakaz handlu w niedziele miałby zostać zniesiony na czas trwania epidemii i obejmować również 180 dni po jej zakończeniu. Powrót niedziel handlowych gwarantowałby wygodę robienia zakupów w niedzielę, ale również uchroniłby przed zamykaniem niektórych sklepów, a co za tym idzie – koniecznością zwalniania jego pracowników. Czy rząd rozważy taki scenariusz? Projekt, owszem, ma wpłynąć do rządu w ciągu najbliższych dni, jednak wypowiedź minister Jadwigi Emilewicz sprzed kilku tygodni lekko gasi nasz entuzjazm. W odpowiedzi na pytanie, czy rząd rozważa poluzowanie handlu i jakie są na to szanse, odpowiedziała: „dziś rząd nie rozważa takiego scenariusza”. Źródło: money.pl Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę złagodzony: czy po epidemii sklepy będą otwarte codziennie?...

Ślizgawki wodne i inne letnie akcesoria w Lidlu
AdobeStock
Czas wolny
Ślizgawki wodne, baseniki, dmuchane flamingi i materace w różnych kształtach: to wszystko teraz w Lidlu!
W ofercie popularnego dyskontu znajdziecie przeróżne akcesoria do zabawy w wodzie. Przydadzą się nie tylko na wakacjach nad morzem, lecz także w przydomowym ogródku!

W tym tygodniu w Lidlu możecie obkupić się we wszystkie wodne akcesoria, które będziecie mogli zabrać ze sobą na urlop. Nie przegapcie tej oferty, nawet jeżeli w tym roku nie planujecie żadnego wyjazdu wakacyjnego – te zabawki na wodę sprawdzą się nawet w ogrodzie czy na tarasie. Dmuchane flamingi, baseniki dla dzieci, kolorowe materace i ślizgawki wodne dostępne są także w sklepie online (a jeśli wzory zabawek oferowane przez Lidla nie do końca wam odpowiadają, podpowiadamy, gdzie znajdziecie inne tego typu dmuchane akcesoria). Ślizgawka wodna do ogrodu Chyba nie ma lepszej letniej zabawy na trawie niż ślizganie się po kawałku materiału polanego wodą – kto próbował, ten wie. Ślizgawki wodne stają się coraz bardziej popularne. Za niewielkie pieniądze (ślizgawka z Lidla kosztuje 44,99 zł), można zapewnić dziecku wyśmienitą zabawę i ochłodę w upalne dni. Wystarczy podłączyć ślizgawkę do węża ogrodowego i ślizgać się po mokrej nawierzchni, rozwijając niemałe prędkości. To zabawa zarówno dla małych, jak i dużych! Baseniki ogrodowe dla najmłodszych Przy upalnej temperaturze nic tak nie relaksuje, jak możliwość popluskania się w chłodnej wodzie . Jeśli nawet spędzacie wakacje w domu albo jesteście jeszcze przed urlopem, możecie zapewnić dzieciom frajdę, stawiając im mały basenik w ogródku, na tarasie czy nawet na balkonie. W internetowej ofercie Lidla są obecnie dmuchane brodziki z placem zabaw. Zestaw zawiera mini zjeżdżalnię, kilka dmuchanych figurek i spryskiwacz (mini fontannę) i kosztuje 179 zł. Dobrą zabawę i wytchnienie od promieni słonecznych da też zwykły, mały basenik, w którym dziecko będzie się bawiło ulubionymi zabawkami – wcale nie musi on kosztować fortuny. Pamiętajcie tylko, by ustawiać basen w cieniu, jeśli jest taka możliwość i koniecznie przed wodną kąpielą, nawet taką w przydomowym baseniku, posmarujcie malca...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak