Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Coccodrillo zima 2021
materiały prasowe
Czas wolny

Ściągacz, kieszonka i spółka: 7 cech idealnego dziecięcego kombinezonu lub kurtki na zimę

Jak nieco ożywić zimową szarówkę? Najprościej odpowiednią garderobą. Wyraziste kolory i niebanalne wzory sprawią, że poranne wyjście do przedszkola i szkoły może być odrobinę łatwiejsze. Jeśli do tego dołożymy funkcjonalność i ciepło, może okazać się, że pobyt na świeżym powietrzu to dużo większa frajda niż szybki poprzedszkolny powrót do domu. Jak więc znaleźć idealny kombinezon i zimową kurtkę dla malucha? Podpowiadamy!

Dostępna na rynku ilość kolorów, nadruków i modeli zimowych kurtek oraz kombinezonów może przyprawiać o zawrót głowy. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, zanim zdecydujemy się na zakup. 

1: Wypełnienie

Rozwiązaniem idealnym jest puch syntetyczny. Włókna poliestrowe o budowie imitującej jedwab zajmują niewiele miejsca, a znajdujące się między nimi powietrze wykazuje wysokie właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu kurtka jest niezwykle ciepła, a jednocześnie lekka i „cienka” w porównaniu do kurtek wypełnionych naturalnym pierzem.

Cocodrillo zima 2021
materiały prasowe

2: Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Po pierwsze – ochrona przed wiatrem. Warto zwrócić uwagę na odzież z metką 36,6. Oznacza ona, że kurtka wyposażona jest w specjalną wiatroszczelną membranę, a dodatkowo zabezpieczona odpowiednią warstwą impregnacyjną. Takie rozwiązanie sprawia, że nadmiar ciepła oddawany jest na zewnątrz, ale dziecko nie poci się, więc komfort termiczny zostaje zachowany. Kurtka sprawdzi się więc nawet podczas wietrznej pogody i niskiej temperatury.
Ważna jest także nieprzemakalność! Już wczesną jesienią, a zimą tym bardziej, warto zaopatrzyć dziecko w wodoodporną kurtkę. Produkty oznaczone metką WATERPROOF wyposażone są w zewnętrzną powłokę hydrofobową, która sprawia, że woda spływa po materiale i nie przenika do środka. Spacer w deszczu, sanki, narty czy bitwa na śnieżki w takim ubraniu to pełnia zabawy i zero stresu o przemoknięcie…

Cocodrillo zima 2021
materiały prasowe

Niezwykle ważna jest także podszewka. Dobrze, jeśli jest ciepła i miła w dotyku. Sięgając po produkty z metką LINING LIGHT &WARM mamy gwarancję, że wykonana będzie z ciepłego i lekkiego polaru lub miłego w dotyku futerka, które utrzymają komfort termiczny dziecka.

3: Kaptur to podstawa

Trudno wyobrazić sobie zimowy kombinezon lub kurtkę bez kaptura! To dodatkowa ochrona przed wiatrem, zimnem i opadami. Decydując się na kaptur obszyty futrem, warto zwrócić uwagę, czy jest ono odpinane. Może to być dodatkowym atutem.

Cocodrillo zima 2021
materiały prasowe

4: Ściągacze, kieszonki, zamki

Czyli wszystkie te elementy, które sprawią, że kurtka będzie idealnie dopasowana. Dobrym wyborem będzie wybór modelu z  opcją regulacji szerokości stoperami oraz dodatkowymi wewnętrznymi kieszonkami umożliwiającymi schowanie cennych drobiazgów. Warto także zwrócić uwagę na detale – wewnętrzne ściągacze, dodatkowa listwa zabezpieczająca zamek, czy wykończenie zamka ochroną podbródka sprawią, że maluchowi będzie wygodniej. Poza tym kurtka będzie wyglądała estetycznie.

Cocodrillo zima 2021
materiały prasowe

5: Odblaski

Gdy dni są krótkie i szybko robi się ciemno, warto mieć na uwadze bezpieczeństwo malucha. Nawet jeśli nie wraca do domu sam. Elementy odblaskowe sprawią, że dziecko będzie lepiej widoczne. Te umieszczone na kurtkach mają dodatkową funkcjonalność, a mianowicie – nigdy nie zapomnicie zabrać ich ze sobą…

6: Modne pikowanie, nadruki, metaliczny połysk

Słowem – szeroko pojęty design. Kurtka bowiem, oprócz tego, że ma być praktyczna i wygodna, warto by była modna i podobała się małemu właścicielowi!

Cocodrillo zima 2021
materiały prasowe

Kurtka pikowana, oprócz niebanalnego wyglądu, dodatkowo izoluje od zimna. Powietrze znajdujące się między warstwami skutecznie utrzymuje temperaturę, a liczne przeszycia zapobiegają przemieszczaniu się ociepliny, co dodatkowo podnosi komfort noszenia.
Niezwykle modna w tym sezonie jest kolekcja metaliczna. Świetnie sprawdza się zarówno do casualowej, jak i sportowej stylizacji.
Do każdej stylizacji będzie także pasować kurtka z fajnym printem – w końcu dziecięca moda rządzi się swoimi prawami!
Cocodrillo zima 2021
materiały prasowe

7: Sprawdzona marka

Wybór kurtki od producenta obecnego na rynku przez wiele lat to gwarancja jakości i niezawodności. Marka Coccodrillo oferuje szeroki wybór kombinezonów i kurtek dla dzieci w każdym wieku, spełniających wszystkie oczekiwania rodziców i maluchów.
Gotowi na zimową aurę?
 
Artykuł powstał z udziałem marki Coccodrillo

brak koncentracji u dziecka
Adobe Stock
Wychowanie
Brak koncentracji u dziecka: przyczyny. Jak pracować nad koncentracją – ćwiczenia
Warto poznać przyczynę braku koncentracji u dziecka i wprowadzić ćwiczenia, które pomogą dziecku się skupić. Brak umiejętności skoncentrowania się może przełożyć się na problemy z nauką, relacje z rówieśnikami i ogólne samopoczucie.

Sama wiesz, jak trudno się pracuje, gdy nie możesz się skoncentrować: popełniasz błędy, zapominasz o tym, co istotne, jesteś niezadowolona ze swoich wyników. Tak mniej więcej czuje się dziecko, które ma problem z utrzymaniem uwagi. Problem z koncentracją przekłada się na naukę, bo w takich warunkach ciężko coś przyswoić. Dziecku może być również trudno nawiązywać bliższe relacje z rówieśnikami, może być poddenerwowane albo sprawiać wrażenie nieobecnego. Dlatego, zamiast czekać, aż dziecko z tego wyrośnie, warto zareagować i pomóc mu jak najszybciej. Istnieje wtedy większa szansa na to, że dziecko nauczy się lepiej koncentrować, a nauka nie będzie dla niego problemem. Spis treści: Brak koncentracji u dziecka: przyczyny Objawy zaburzenia koncentracji u dziecka Brak koncentracji u dziecka: ćwiczenia Jak pracować nad koncentracją u dziecka? Brak koncentracji u dziecka: przyczyny Umiejętność koncentracji pojawia się u dziecka z wiekiem. Można to zauważyć, gdy maluszek z czasem dłużej koncentruje się na danej zabawie, słuchanej książce czy oglądanej bajce. Z wiekiem koncentracja powinna stawać się coraz lepsza. Zaburzenia uwagi u dzieci najłatwiej zauważyć, gdy maluch zaczyna naukę w szkole. O deficycie koncentracji mówimy, gdy stopień koncentracji jest niedostateczny w stosunku do wieku. Sześcio-, siedmioletnie dziecko powinno mieć podzielną uwagę i umieć się dłużej skupić na jednej czynności bez rozpraszania się. O problemie mówimy, gdy dziecku trzeba powtarzać coś wiele razy, lub jest na tyle rozkojarzone, że nie jest w stanie wykonać powierzonego mu zadania. Problem braku koncentracji u dziecka może mieć kilka źródeł. Może on wynikać z zaburzeń rozwojowych (np. ADHD, zaburzenie integracji sensorycznej , silna alergia) lub z temperamentu dziecka. Jeżeli twoje dziecko ma trudności z koncentracją, warto zastanowić się, z czego...

wtyk amerykański
Adobe Stock
Aktualności
Wtyk amerykański – czy jest groźny, jak się go pozbyć?
Wtyk amerykański to owad. Pochodzi z cieplejszych rejonów wybrzeża Pacyfiku i Ameryki Północnej. W Europie pierwszy raz zauważono go w 1999 roku w północnych Włoszech. Od 2007 roku mamy z nim do czynienia również w Polsce. Jesienią wtyk szuka schronienia w naszych domach. Wyjaśniamy, czy należy obawiać się jego ugryzienia, jaki zapach wydziela i czy konieczne jest pozbywanie się go z domu.

Wtyk amerykański na dobre zadomowił się w Europie. Obecny jest już w Polsce, na Bałkanach, w krajach alpejskich, w Anglii i Szkocji, a w 2020 roku pojawił się również w Finlandii. Obserwowano go także w Japonii i Ameryce Południowej. Choć nie jest duży ani specjalnie brzydki, nie cieszy się sympatią.  Spis treści: Wtyk amerykański – co to takiego? Wtyk amerykański – ugryzienie Wtyk amerykański: zapach Jak się pozbyć wtyka amerykańskiego? Ciekawostki o wtyku amerykańskim Wtyk amerykański – co to takiego? Wtyk to owad, a dokładniej pluskwiak, choć  pluskwy nie przypomina. Osiąga rozmiary od 16 do 20 mm. Ma długie patykowate odnóża, długie czułki oraz kłujkę. Jego pancerzyk jest w kolorze brązowo-czarnym z charakterystycznym biało-czarnym prążkowaniem po bokach odwłoka. Potrafi latać, a gdy to robi, jest dosyć głośny. To, co odróżnia wtyka od innych podobnych mu owadów, to charakterystyczny nieprzyjemny zapach. Owad może zawitać do domowego siedliska. Zwykle w październiku szuka schronienia na zimę, a wtedy potrafi pojawić się w domu lub mieszkaniu. Szuka szpar, najczęściej między podłogą a ścianą, może też wcisnąć się w nieszczelności w meblach. Niełatwo go tam wypatrzeć i stamtąd usunąć. Wtyk amerykański – ugryzienie Wtyk amerykański nie gryzie ani nie żądli ludzi i zwierząt , choć na Węgrzech zgłoszono jeden przypadek ukąszenia człowieka przez tego owada. Naukowcy uważają, że był to wypadek, gdyż wtyki amerykańskie żywią się roślinami, a nie krwią. Gdy zagoszczą w ogrodzie, potrafią narobić szkód. Żerują na drzewach iglastych, a tam z zielonych szyszek i igieł wysysają sok, co może prowadzić do wysychania roślin. Szczególnie często wtyki atakują sosny. Według raportu ugryzienie wtyka amerykańskiego spowodowało bolesne podrażnienie i...

antynatalizm
Adobe Stock
Aktualności
Co to jest antynatalizm i kim jest antynatalista?
Antynatalizm staje się coraz popularniejszy – głównie ze względu na jedną z jego odmian, czyli antynatalizm ekologiczny (klimatyczny). Coraz więcej dorosłych utrzymuje, że nie powinniśmy się rozmnażać, bo posiadanie potomstwa jest moralnie złe.

Bezdzietność z wyboru to wciąż niezgłębiony temat – brakuje badań i konkretnych danych o tym, ile osób świadomie rezygnuje z dzieci, a także jakie są ich powody. Dla jednych rezygnacja z rodzicielstwa to egoizm i bezmyślność, dla innych świadomy, przemyślany wybór, a jeszcze dla innych – konieczność. W kontekście tej ostatniej grupy coraz częściej przywołuje się filozofię antynatalizmu. Na czym ona polega i kim są antynataliści? Antynatalizm: co to takiego? Antynatalizm to stanowisko filozoficzne, według którego prokreacja jest moralnie zła. Osoby, które wyznają tę filozofię, uważają ludzki gatunek za nieudany. Twierdzą, że jesteśmy zepsuci, a rozmnażając się, popełniamy zbrodnię. Antynataliści mogą nawet żałować, że w ogóle się urodzili. W ostatnich latach głośno było o 29-letnim dziś (dane z 2021 roku) biznesmenie z Bombaju, który zamierzał pozwać swoich rodziców za to, że go powołali na świat. „Ludzkość nie ma sensu. Tyle osób cierpi. Jeśli ludzkość wyginie, Ziemia oraz zwierzęta będą szczęśliwsi. Będzie im lepiej bez nas, a żaden człowiek nie będzie cierpiał” – mówił Raphael Samuel w rozmowie z BBC. Z kolei w 2014 roku temat antynatalizmu podjęła lekarka Pippa Hayes. „Nadmiar dzieci szkodzi środowisku. Zostałam wysterylizowana po tym, jak urodziłam drugiego syna, ponieważ wierzyłam, że nie mam prawa do posiadania więcej niż dwojga dzieci” – mówiła cytowana przez „The Guardian”. Jej zdaniem lekarze powinni wręcz zachęcać ludzi do tworzenia niedużych rodzin. Antynatalizm nie jest nowym zjawiskiem: już w starożytności filozofowie uważali, że człowiek jest z natury istotą złą, więc nie powinien się rozmnażać. Z biegiem czasu antynataliści skupili się również na kwestii cierpienia. Twierdzili, że skoro nasze życie jest pełne problemów...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak